Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NČík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    NJika - Profil | Po 12.11.2018 8:02:48

    Čík >>
    Zírám, čočkový salát k rybě......když to slyším, zní to divně, ale když vidím fotku, hned bych zkusil.
    Umíš to pěkně na talíři upravit.

      NFlying trout - Profil | Ne 11.11.2018 17:24:54

      Čík >> dík, vyzkoušim, vypadá to dobře

        NČík - Profil | Ne 11.11.2018 10:00:30

        hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 10.11.2018 22:25:32 >> Žádná složitost, večer předem jsem nasolil a trochu citronu, před tepelnou úpravou kmín, pepř, pláteček másla a do trouby pod gril.

          NFlying trout - Profil | So 10.11.2018 22:25:32

          Čík >> vypadá to skvěle! Čím jsi prosím tě ochutil kapra?

            NDarďas - Profil | So 10.11.2018 15:07:23

            Čík >> Vypadá to jedle.:-)

              NČík - Profil | So 10.11.2018 14:51:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Po delší době jsem dělal nový recept. Vůbec jsem nevěřil, že se dá tato kombinace pozřít, ale kupodivu to bylo dobré.

                NSharry - Profil | Pá 2.11.2018 8:21:26

                venca1 >> jo! ;-),
                ~ uz dlouha leta nejim kvuli potrebe hladu,. ale pro radost :)

                  Nvenca1 - Profil | Pá 2.11.2018 8:19:52

                  Sharry >> Taky bys jenom pořád žral a chlastal..-))

                    NSharry - Profil | Pá 2.11.2018 8:11:51

                    sup a mam to v oblibenych! Kulinarske "koutky" na mrku mam rad :-))

                      NJika - Profil | Pá 2.11.2018 8:03:35

                      rybobuch >>
                      Pokud jsem nějaké okouny chytl, tak menší. A ty bylo lepší oškrabat.
                      Po stažení by z nich asi moc nezůstalo.
                      Taky moc zkušeností nemám, okouni mi nějak v poslední době nejdou.

                        Nsalfi - Profil | Čt 1.11.2018 18:52:35

                        rybobuch >> kuze na okounovi pekne upecena je na cely rybe to nejlepsi!

                          Nrybobuch - Profil | Čt 1.11.2018 17:32:33

                          Jika >> Pěkná demonstrace způsobu vykostění. Musím zkusit. A jak zpracováváš okouny? Já ty menší cca 25cm radší škrabu, zdá se mě méně odpadu. Beru si na jídlo tak 4, jsme se ženou už sami. Ty větší tedy stále stahuji. Jikry si zamražuji do rybi polévky.

                            NJika - Profil | St 31.10.2018 8:10:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Ještě k prořezání kostiček.
                            Podrobně popsaný postup při zpracování kapra je na - https://www.trebonskykapr.cz/kapr-bez-kosti-filetov​ani
                            Pokud připravujeme menší ryby, např. cejny, kde nebude vadit že zůstane páteř a žebra, můžeme rybu prořezat přes kůži k páteři a žebrům.
                            Vykostění nejmenších rybek - na internetu jsem našel recepty na úpravu sardinek, kde kostičky odstraňují následně - cituji z receptu.....Nejprve z nich odstraňte páteř. Otevřete břišní dutinu a položte rybu na kuchyňské prkénko kůží nahoru. Stlačte páteř dlaní od hlavy až po ocas, rybu otočte a páteř odstraňte.....Odstranění páteře a žeber jsem odzkoušel na nástražní rybce.
                            Žebra, co zůstaly, se daly vytáhnout prsty.
                            Více viz fota.

                              Nvokounek - Profil | Út 30.10.2018 11:50:06

                              edit: tož tak nabudúce ;)

                                NJika - Profil | Út 30.10.2018 10:05:15

                                rybobuch >>
                                Dík za reakci na téma - jak zbavit rybu kostiček.
                                Dělám to podobně. Jsme s manželkou na rybu dva, tak rybu obvykle naporcuji na více jídel. Něco na naplnění, zde páteř odstraním, ale nechávám žebra, aby ryba držela po naplnění tvar a u hřbetu ji stejně, jako píšeš, prořežu.
                                Další porce filetuji, nechám v kůži a prořežu ve hřbetní části.
                                Odřezky jdou na polévku.
                                Na rozdíl od tebe většinou filetuji porce ryby.
                                Za 14 dní je v Jistebníku výlov. Budu asi jako každý rok sousedům zpracovávat ryby podle jejich přání. Snad bude možnost udělat nějaké fotky s odstraněním kostiček a dát na Kroužek.

                                  Nrybobuch - Profil | Út 30.10.2018 9:28:18

                                  Growler, JiKa - ty postupy na odstranování kosti by určitě zajímaly hodně lidí. Budu se těšit, že sem něco dáte. Já třeba kapra připravuji tak, že výsledný produkt po tepelné úpravě nemá kostičky.
                                  Filetuji na poloviny, kleštěmi s pomoci nože vytahám hrudní kosti. Prořežu hřbetní svalovinu a tu část u ocasu.Kůži nestahuji, tak to drží pohromadě. Filety nasolím a zakapu citronem, nechávám je aspoň dvě hodiny odležet.

                                    NJika - Profil | Út 30.10.2018 8:19:50

                                    venca1 >>
                                    Staré kuchařka se dají stáhnout z netu.
                                    Pár receptů, jak se kdysi vařilo.

                                      NJika - Profil | Út 30.10.2018 8:15:59

                                      venca1 >>
                                      Když se tu tak bavíme o rybářských kuchařkách.
                                      Pár kuchařek s rybími recepty, odkud recepty čerpám.

                                        NJika - Profil | Út 30.10.2018 8:00:54

                                        Growler >>
                                        S houbami děláme nejčastěji rybí polévku podle tohoto receptu - https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/735-Rybi-p​olevka-s-houbami
                                        Obvykle se po ní zapráší. Zkoušel jsem i kapra na houbách. Ryby a houby - taky mám tahle kombinace chutná. Ať máš bohatou úrodu hub.:-)
                                        K Sladkovodní kuchařce - v době kdy ji Milan Palička psal, jsme si hodně dopisovali. Někdy mi poslal recepty, které chtěl do kuchařky zařadit. Ať je, pokud mám z čeho, odzkouším, ale do vydání kuchařky nešířím dál. Což jsem splnil, odzkoušel a dál šířil, až po vydání kuchařky.
                                        Odevzdání rukopisu kuchařky bylo ohroženo. Dva měsíce před odevzdáním rukopisu Milan při odjezdu do Prahy, kde tenkrát pracoval, uklouzl na náledí, spadl na schody, na hlavě tržná rána cca 10 cm, počítač po pádu v háji. Rukopis byl sice zálohovaný, ale v počítači měl ještě do rukopisu nevložené a nezpracované další texty. Jak tenkrát psal....bylo to na mašli. Naštěstí se počítač povedlo oživit.

                                        Už jsme si o tom tady na Kulinářském kroužku psali, ale fotky řeknou víc. Někdy vložím fota s postupem, jak u malých ryb odstranit kosti či prořezat ypsilonky. Mohl by jsi taky vložit, pokud tě to nebude obtěžovat, jak to děláš. Nemusíš recept, jen fotopostup, jak se kostiček zbavit. Každý to máme jiné trochu jiné postupy. Rybí maso bez kostiček, to je jiná liga. :-)

                                          NGrowler - Profil | Po 29.10.2018 21:43:24

                                          Jika >> Ahoj,Sladkovodní kuchařku mám,koupil jsem ji hned jak vyšla.Je tam dost dobrých receptů,ale taky dost takových které nikdy nepoužiju.Vše se snažím dělat tak aby tam nebyly kůstky.Moje žena miluje ryby,ale nesnáší kosti.Takže se to snažím tak i upravovat,ale nejde to pokaždý.Mám i pár dalších rybích kuchařek,ale času na rybaření i úpravu ryb je díky mému zaměstnání málo.Vloni jsem naočkoval 7 špalků břízy hlívou a teď vyhlížím první úrodu.Miluju kombinaci ryb a hub!

                                            Červené karty: Filla, u x a