Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Čík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    Darďas - Profil | Po 29.10.2018 10:58:12

    venca1 >> Třeba candáta.:-)

      venca1 - Profil | Po 29.10.2018 10:55:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Jika >> Já to zkoušel i podle této kuchařky, jsou tam super úpravy ryb, ale hodně používaných surovin neseženeš..-)

        Jika - Profil | Po 29.10.2018 9:26:57

        Growler >>
        Hodně receptů, co jsem zkoušel, je právě ze Sladkovodní kuchařky.

          Jika - Profil | So 27.10.2018 18:06:01

          Growler >>
          Děkuji za poklonu. Ale jsem stálý učeň, žádný expert. Jen zkouším recepty, co jiní vymysleli.
          Sladkovodní kuchařku od Milana Paličky máš? Domnívám se z tvé poznámky, že asi ano.
          Moje žena rybaří, doma jsme si ,,kuchyň" rozdělili. Já dělám co to, co má ploutve - ryby, kachnu:-), žena zbytek.

            Growler - Profil | Pá 26.10.2018 21:40:12

            Jika >> Musím Ti vyseknout poklonu,Tvoje znalosti jsou famozní.Já amatersky upravuji ryby asi 10 let.Moc se mi líbí recepty od pánů Štěpničky a pana Stupky.Sladkovodní kuchařka mi taky něco dala.A když mě pochválí ta moje,jsem v sedmém nebi.

              Jika - Profil | Pá 26.10.2018 20:09:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              1975 >>
              Já to taky nezkoušel. Při uzení mi přemražená ryba nevadila a do polévek, kde jsem maso mlel, to taky nevadilo.
              V Ne jsem zkoušel vykostit malé rybky. Našel jsem to na netu. Vykosťovali tak sardinky na gril.
              Vykuchanou rybku (bez hlavy) bříškem na prkýnko, prstem přtlačit na hřbet, přejet k ocasu a vytáhnout páteř s většinou žeber. Ty žebra, co zůstanou, se dají vytáhnou prsty.
              Měl jsem mrtvé nástražní rybky, tak jsem testoval. Dravci budou mít cárek bez kostí.:-)

                1975 - Profil | Pá 26.10.2018 19:41:46

                Jika >> slysel jsem ze sa takto zapomenuta raba necha rozmrznout pres noc v mlece ze to zpevni svalovinu a vytahne pachy a maso je jak cerstve ale zatim jsem to nezkusil

                  Jika - Profil | Pá 26.10.2018 19:39:13

                  Growler >>
                  To prořezání je dobré, Y kostičky spolehlivě rozruší.
                  Menší cejny v celku prořezávám tak, jak je tady - https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/2528-Cejni​-s-brambory-zapeceni-v-Dutch-Oven
                  Zůstane páteř a žebra. To sejiž dá zvládnout. :-)

                    Jika - Profil | Pá 26.10.2018 19:36:05

                    1975 >>
                    To taky dělám, zapomenuté ryby vyudím. Taky v pohodě.

                      1975 - Profil | Pá 26.10.2018 17:58:07

                      Jika >> jo dik ja kdyz mam zapomenute ryby v mrazaku tak je vyudim a vse v pohode jednou jsem udil rok a pul zapadlou rybu a dopadlo to vpohode nebyla vymrzla a ani nebyla citit mrazakem

                        yvana - Profil | Pá 26.10.2018 16:17:31

                        Growler >> To víš že můžeš,každá rada dobrá,rybu chytneme a přípravu si chceme každý ulehčit,ale hlavně pochutnat.Díky

                          Growler - Profil | Pá 26.10.2018 16:14:02

                          yvana >> Jestli mohu,já cejny filetuju,pak prořežu Y kostičky,vše nakrájím na kostky o hraně asi 3 cm,dál stejně jak kolega Jika.Moje nemá ráda lechtání kůstek v krku,tak jsem to začal dělat takto a je to fajn.

                            Jika - Profil | Pá 26.10.2018 8:16:37

                            yvana >>
                            Jen promíchám s česnekem a nechám odležet, tak jak je uvedeno v receptu.
                            Recept je od rybářů, co nás s manželkou učili chytat.

                              Jika - Profil | Pá 26.10.2018 8:12:57

                              1975 >>
                              Z čerstvých i mražených. Mražené většinou použiji do měsíce až měsíce a půl po zamražení. Déle v mrazáku, pokud na ně nezapomenu, nejsou. Zatím se nic nerozpadlo. Pokud něco v mrazáku zapomenu a nechám déle, tak použiji na recept, kde případné rozpadnutí nevadí.

                                yvana - Profil | Čt 25.10.2018 15:24:49

                                Jika >> Moc pěkná práce ty škvarky,upravuješ ty cejny nějak před přípravou?Díky

                                  1975 - Profil | Čt 25.10.2018 15:13:03

                                  Jika >> chci se jen zeptat delas je jen z cerstvich ryb nebo i ze zamrazenych ja jen jestli se to z tech zamrazenych maso nerozpada

                                    Jika - Profil | Čt 25.10.2018 12:16:58

                                    Growler >>
                                    Škarky se dají ochutit různě, zkoušel jsem s různým kořením. Pokaždé se po nic zaprášilo.

                                      Jika - Profil | Čt 25.10.2018 12:10:44

                                      Darďas >>
                                      Sumce nemám, tak můžu jedině z cejnů.:-)
                                      O sumci si zatím můžu nechat snít. :-)

                                        Darďas - Profil | Čt 25.10.2018 11:10:20

                                        Jika >> Nejlepší jsou z menšího sumce.

                                          Growler - Profil | Čt 25.10.2018 10:09:15

                                          Jika >> Ano,přesně to jsem myslel.Já dělám téměř jen z cejnů(beru jen větší),a mám rád víc kmínu.

                                            Červené karty: Filla, u x a