Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NČík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    NJika - Profil | Čt 25.10.2018 7:42:58

    Growler >>
    Máš pravdu, starodávný recept, jednoduchý, rychlý a dobrý.
    Kdysi jsem recept dal i s fotopostupem na - https://www.toprecepty.cz/recept/38026-rybi-skvarky​/
    Tenkrát jsem škarky dělal z kapra, jinak je dělám z cejnů.

      NGrowler - Profil | St 24.10.2018 21:56:46

      Jika >> jj,to je stará vesta,můj tchán to miloval-byli to pro nás cejní škvarky.K pivču pochoutka!!!

        NJika - Profil | Út 23.10.2018 7:43:18

        srobik >>
        Nějak tak jsem dělal kousky cejna, upražené do křupava......pivečko.....hmmm.:-)

          Nsrobik - Profil | Út 23.10.2018 1:35:47

          Jika >> Skus ich spravit v muke s cervenou paprikou, trochou cierneho korenia, kminu a soli a potom sup do horuceho oleja vyprazit do krupava. Vynikajuce cipsy k pivecku.

            NJika - Profil | Po 22.10.2018 7:52:45

            Čík >>
            Piplačka to je, ale když tě zajímá jak na to, zda se povede vyrobit......
            Navíc to dělám jednou za dlouhý čas, jen tak na chuť pro změnu.

              NČík - Profil | Ne 21.10.2018 21:18:30

              Jika >> No to je s tím teda pěkná piplačka, to je snad lepší si koupit šproty za dvacku a je klid:-)

                NJika - Profil | Ne 21.10.2018 17:20:03

                Čík >>
                Otestoval jsem uzené ouklejky. Musím přiznat, že jsem je tentokrát při uzení nehlídal a z uďáku vytáhl, až byly suché a šustily. Ani 2 x zavaření po hodině - běžný postup při konzervování uzených ryb - nepomohl. Při ochutnávce byly drobné kosti cítit, velice vadily.
                Při předchozím uzení ouklejí jsem je z uďáku vytáhl o moc dřív než nyní. Tak běžné zavaření 2 x po hodině stačilo.
                Proto jsem dolil do načaté skleničky olej a znovu vařil, tentokrát v papiňáku, 2 hodiny, pojistka papiňáku se jen třepala, ale nevyskočila, to pokud jde o teplotu. Kdysi jsem tak zkoušel vyrobit olejovky.
                Dnes jsem ouklejky prubnul a super.
                Kostičky jsou rozpadlé, křehké, žádný problém při konzumaci.
                Příště je rovnou zavařím v papiňáku.

                  NJika - Profil | St 17.10.2018 16:17:45

                  Kondrakar >>
                  Jde to rychle, po naříznutí bříška vytlačíš vnitřnosti prstem.

                    NJika - Profil | St 17.10.2018 16:15:04

                    Čík >>
                    Je to 2 x zavařené po hodině, tak i ty hrubší kosti rozměknou. Alespoň na srazu, odkud je foto, zmizely rychle.
                    Mám z předposledního uzení, viz foto zde asi z června, skleničku ouklejí, zkusím jak letos dopadly, zda moc se větší kosti rozvařily a změkly a dám vědět.

                      NKondrakar - Profil | St 17.10.2018 14:00:27

                      Jika >> Si nedovedu představit kuchání ouklejí.

                        NČík - Profil | St 17.10.2018 13:16:06

                        Jika >> To nevypadá vůbec spatně, dávám palec nahoru:-) Co ty drobné kosti, jsou cítit mezi zubama nebo se v tom oleji trochu rozloží?

                          NJika - Profil | St 17.10.2018 9:02:36

                          Darďas >>
                          Čištění jde rychle, ouklejky vážu za ocásek po dvou.Dá se to rychle zvládnout.
                          A dělají se jen jednou za čas.

                            NDarďas - Profil | St 17.10.2018 8:45:11

                            Jika >> Vypadá to jedle.Jen to musí být strašně pracné.

                              NJika - Profil | St 17.10.2018 8:40:00

                              MiPo >>
                              Každá ryba ihned zapsat? Pánbůh potěš.
                              Taky je někdy nakládáme na kyselo. Manželka čudlaří, tak je někdy bílé ryby dost.

                                NMiPo - Profil | St 17.10.2018 8:25:09

                                Jika >> tak to musi byt dobrota,dělal jsem je kdysi i na kyselo. V dnešní době bych potřeboval u vody sekretářku protože na pražských vodách se.musi KAŽDÁ RYBA IHNED ZAPSAT. To bych si popsal celý ulovkáč 😃😃😃

                                  NJika - Profil | St 17.10.2018 7:37:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  MiPo >>
                                  Někdy udím i ouklejky. Něco na způsob šprotů. Dávám je stejně jako kapra do oleje a zavařuji.
                                  Nasoluji je zvlášt, odděleně od kapra. Pokud jsem je měl ve stejné nádobě společně s kaprem, tak vzaly moc soli a byly přesolené.
                                  Jedna stará fotka uzených ouklejek z jednoho srazu grilování.

                                    NJika - Profil | St 17.10.2018 7:29:55

                                    Darďas >>
                                    Postup dodržuji, snad budou stejné i letos. Pokud se někdy sejdeme na pivu, vezmu skleničku na košt.
                                    A možná i nějakou jinou hotovku z jiných rybích receptů.

                                      NDarďas - Profil | Út 16.10.2018 18:43:11

                                      Jika >> Pěkné.Loni jsi to měl luxusní.

                                        NLauri - Profil | Út 16.10.2018 18:34:40

                                        Jika >> paráda. Děkuji

                                          NJika - Profil | Út 16.10.2018 9:27:14

                                          MiPo >>
                                          Jsem rád, že chutnalo a děkuji za pochvalu.
                                          Poděkování za recept patří starým rybářům, co nás s manželkou učili chytat a zpracovávat ryby.

                                            Červené karty: Filla, u x a