Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    NDarďas - Profil | Út 20.2.2018 14:32:04

    Čík >> Tak to jo......moc pěkné.

      NČík - Profil | Út 20.2.2018 14:12:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Když je hlad, tak ani kaprem nepohrdnu:-) Kapr na žampiónech a štouchačky.

        NJika - Profil | Ne 18.2.2018 13:40:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Na Mrku je diskuse Maso tostolobika - https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=618925 o tom, jak komu tostolobik chutná. Po přečtení diskuse jsem ze zvědavosti odzkoušel dva filety z tolstoje naložit do marinády podle - https://www.mrk.cz/kucharka.php?id=26067. Martin odzkoušel v této marinádě sumce. Anýzový děděk někde v komentářích ke svému receptu napsal, že může být i jiná ryba. Nedělal jsem kostky, jak píše ve svém receptu Anýzový dědek. Filet jsem nechal v celku, jen jej prořízl co 2 -3 mm. Marináda lépe prošla a přerušily se drobné kostičky. Marinádu jsem dělal poprvé. Bylo to docela dobré. Med byl po osmažení ryby trošku výraznější, ale ne moc.Příště podle své chuti dám trošku méně medu a víc citronové šťávy a maličko více soli.Trochu si marinádu doladím.

          NBuffalo1969 - Profil | Pá 16.2.2018 20:32:18

          Jika >> nejspíš........

            NJika - Profil | Pá 16.2.2018 20:27:46

            Buffalo1969 >>
            Privatizace po česku?

              NBuffalo1969 - Profil | Pá 16.2.2018 20:19:51

              Jika >> no u nás už běžně přicházíme o svazový vody jenom proto, že vedení svazu "jako prej omylem" zapomnělo podepsat s Povodím Moravy nájemní smlouvy na vodní plochy. Co dodat.

                NJika - Profil | Pá 16.2.2018 20:16:01

                Buffalo1969 >>
                Nestraš.

                  NBuffalo1969 - Profil | Pá 16.2.2018 19:55:40

                  Jika >> kdoví jak dlouho bude trvat, než nám zruší svazy a bude všechno na placených vodách.

                    NJika - Profil | Pá 16.2.2018 19:46:39

                    Buffalo1969 >>
                    Taky jich chytnu dost. Beru jen pár větších, jinak jak píšeš.....hlavně že berou a je zábava.

                      NBuffalo1969 - Profil | Pá 16.2.2018 19:32:12

                      Jika >> za rok čapnu tak 200-300 cejnů. Sežrat se to nedá, ale zábava s něma je..:-)

                        NJika - Profil | Pá 16.2.2018 19:22:09

                        Buffalo1969 >>
                        Snad se ti letos zadaří a velké cejny dostaneš. Já je chytl na feeder a stranou od zakrmeného místa.
                        Na zakrmeném s angličákem jen menší. Obvykle tak chytám, jeden prut se splávkem.

                          NBuffalo1969 - Profil | Pá 16.2.2018 18:31:23

                          Jika >> tady duchny všechno vychytají a sežerou. Kapr, cejn, štika, candoš, lín.......míra nemíra, hlavně že to jede dom.

                            NJika - Profil | Pá 16.2.2018 18:29:44

                            Buffalo1969 >>
                            Já k nim přišel jak slepý k houslím. Občas nějaké kolem 40cm, ale 50 cm jen po dlouhém čase.

                              NBuffalo1969 - Profil | Pá 16.2.2018 18:26:57

                              Jika >> docela hledam tady u nás revír kde by mohli být, ale nedaří se.

                                NJika - Profil | Pá 16.2.2018 18:25:59

                                Buffalo1969 >>
                                Velké cejny nemám často. Asi to bylo patronovi rybářů již trapné, tak mi dva vyjímečně poslal. :-))

                                  NBuffalo1969 - Profil | Pá 16.2.2018 18:18:58

                                  Jika >> vo takovéch si tady můžu nechat zdát. Ale bejvalo tomu jinak. Najednou prostě zmizeli a chytit cejna nad 30 cm je nereálný.

                                    NJika - Profil | Pá 16.2.2018 18:14:44

                                    Buffalo1969 >>
                                    Loni jsem měl dva 50 cm a 52 cm. Ti skončili v uďírně.

                                      NJika - Profil | Pá 16.2.2018 18:13:17

                                      Darďas >>
                                      Houby to dobře ochutily. Hodně u cejna udělá prořezání, zbavíš se drobných kostiček.
                                      Ale to asi nikdo u cejna nezná, alespoń jsem to nikde neviděl ani nečetl, že by to někdo dělal. Dá se použít i jiných malých rybek.

                                        NBuffalo1969 - Profil | Pá 16.2.2018 18:06:55

                                        Jika >> pěkný pěkný...u nás jsou cejni do velikosti 20 cm. Takže se k plotně nikdy nedostanou..:-DDD

                                          NDarďas - Profil | Pá 16.2.2018 18:03:58

                                          Jika >> Zdar Jiří.Jak ti to chutnalo?Já mám na cejna jen dva recepty:karboše,nebo uzení.

                                            Červené karty: Filla, u x a