- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Maso tolstolobika .
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
11x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Pidess - Profil | Ne 18.2.2018 21:39:49
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 21:15:06
Udíme u kolegy ve dřevě, možná starém jak já. Je to fajn,
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 21:13:09
Připomeň se a najdu ten postup ještě v zápiscích ze zpracovny, Jestli to ještě někde mám. Kdyby to stálo za prd, neprodávalo by se to Mě akorát zajímalo to za studena jako experiment.
Hlavně musím za chvilku mizet, měj se.
Pařezz - Profil | Ne 18.2.2018 21:07:54
Pidess - Profil | Ne 18.2.2018 20:58:28
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 20:45:43
Za studena jsme to nikdy nezkoušel, tohle co popisuju, mám vyzkoušené dobře. Pak už tam jsou jenom experimenty s pylinami na dobarvení atd, což jsme nikdy nezkoušel. Je to jiné uzení, než popisuješ ty, ale je to za 4 hodiny a takhle se běžně dělají ryby co si lidi kupují v obchodech. Akortá že na elektrice.
A až budeš chttí dotáhnout uzení k dokonalosti :-) https://cs.wikipedia.org/wiki/Lapsang_souchong jden z oblíbených.
Flying trout - Profil | Ne 18.2.2018 20:41:33
Candáta bych neudil, to je podle mě blbost! Komu ryba nechutná, neuměl jí upravit!
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 20:32:02
Ale ani nevím proč to řeším, když žeru tatarák :-)
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 20:30:31
http://www.udirny.cz/obsah-uzeni-ryb/ tady jsem našel, mrkni na teplý kouř. Ale je pravda, že ty teploty až tak neženu. Ta trvanlivost nebude taková, jak za studena. Když zbude, jde to zavařit, ale tam už je to na chuti trošku poznat. Takhle jsem se naučil udit ještě když jsem zažil uzení ryb ve velkém, na zpracovně, na prodej. Desítky kil v jednom boxu a bylo jich víc vedle sebe. Pak to eu zakázala (na dřevě)..... Akrát ty teploty tam neber tak vážně, ta stovka se mi zdá přehnaná)
Pařezz - Profil | Ne 18.2.2018 20:30:23
BlastingBuoy - Profil | Ne 18.2.2018 20:29:04
Pidess - Profil | Ne 18.2.2018 20:18:03
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 20:11:32
Jinak já ryby jedu od oka, ale cca hodinu 40-50, hodinu to nechám skoro na 70, pak dle potřeby hodinu a víc zas na nižší teplotu, kolem těch 50 (i podle barvy) a zatím si nikdy nikdo nestěžoval. Kapat, ať si kape, hlavně ne do ohně.
ps: Ty časy ber orientačně, reálně ta první hodina jsou dvě atd. Ale tak 4-5hod a hotovo a fakt to nechávám k těm 70 vylézt.
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 20:09:05
Letos experimentuji s domácí stavbou něčeho takovéhoto http://www.silexopava.cz/shop/euroteplo-mobilni-udirna-se-vzdalenym-topenistem.html tak se chystám na pár experimentů. Zatím jediné co tomu brání je zima v dílně. A právě i trubku, s ohledem na počasí, hodlám mít vícedílnou.
Pařezz - Profil | Ne 18.2.2018 20:07:32
Pidess - Profil | Ne 18.2.2018 20:02:13
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 19:41:28
Pidess - Profil | Ne 18.2.2018 19:38:20
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 19:35:52
Nebál bych se přenosu rybích virů, třeba, ale právě spíš něčeho, co se na maso dostane při manipulaci , paraziti jsou asi taky mimo.
Pidess - Profil | Ne 18.2.2018 19:30:30
nofish - Profil | Ne 18.2.2018 17:44:10
Konzervace to sice je, ale zase pod 78, nebo kolik stupňů, se nejedná o tepelnou úpravu. I když nevím, co by člověk z ryby mohl chytit, něco by se třeba našlo.
Pidess - Profil | Ne 18.2.2018 17:31:00
Pařezz - Profil | Ne 18.2.2018 16:57:51
Jika - Profil | Ne 18.2.2018 13:49:02
Palusko - Profil | So 17.2.2018 12:07:43
Na druhej strane ja som z tych co sladkovodne ryby nezeru, len z donutenia, smrdi mi to neskutocne... a morske len vo vynimocnych pripadoch.
Čtenáři této diskuse také sledují
Bušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413067
Fóry59870
Udírny a uzení51140
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
Rybářsko-houbařské jádro .-)45010
Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
Levné zahraniční rybářské e-shopy ?590
Pražská Vltava: úlovky, zkušenosti15218
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
Ryby, které mizí z našich vod.7259
Kde to žije - všechna témata
15:07Rybáři vs ochránci přirody 86
13:52Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24Diskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13Divoký potočák nebo granulák? 61
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StHlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













