Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    NŠUKI - Profil | Út 31.10.2017 19:19:23

    F16 >> Už se těším až ten výrobek vezmeš na vláčkařský sraz !!!!!!

      NF16 - Profil | Út 31.10.2017 19:14:53

      tak jestli můžu, tak přidám jeden recept.Dostal jsem jej od jednoho pána, co měl kdysi motorest u Rybiček.Někde na D1, někde před Prahou od pana Zajíčka.
      Sumčí sekaná.Je to hlavně z dílů sumců, které nejsou moc chutné na jinou přípravu.Tj ocas a vůbec zadní část ryby.Důležité je všechny viditelné části tuku odstranit.Poté části sumce pomeleme.Nakrájíme cibuli na jemno, přidáme pepř, červenou papriku,majoránku, česnek a hlavně asi tak 30% nivy.Solí šetříme a přidáme dle chuti, protože niva je dosti slaná.Přidáme vajíčko nebo i více.Pořádně promícháme a necháme směs odpočnout.Nedávám žádnou strouhanku!!!
      Dělám takové malé bochánky a dám na plech.Pod ně dám špejle a podleji malinko vodou.Peču tak asi 40min.
      Dobrou chuť:-)))

        NBuffalo1969 - Profil | Út 31.10.2017 17:28:01

        Jika >> ty kráááááávo.........:-O

          NDarďas - Profil | Út 31.10.2017 10:45:15

          Jika >> Počkám do večera.Zatím dík.

            NJika - Profil | Út 31.10.2017 10:01:51

            Darďas >>
            Bůček jsme původně taky dávali, ale cenově je při větším množství lalok výhodnější a díky tomu, že je i tučnější, je i ten nálev trochu jiný, než při použití libovějšího masa.
            V původním receptu, co mi Mánek poslal, byl poměr ryba - bůček jedna ku jedné.
            Lalok nyní dáváme asi 1/4 až 1/3 množství ryb. Od oka.
            Kapr - sumec jsem nezkoušel. Sumce jsem neměl již moooc dlouho. Po pravdě mírového jsem nechytl, jen podměrečné. Po vypuštění klubového rybníka jsem 2 vylovené udil. Ale to je již dávno.
            Večer doma kouknu, zda je recept v archívu a vložím.
            Pokud nechceš čekat do večera, tak recepty jsem doposud dával na Toprecepty a tady - http://nase.dobrotynakazdyden.eu/katalog-receptu

              NDarďas - Profil | Út 31.10.2017 9:38:05

              Jika >> To zní zajímavě,určitě to vyzkouším.Já pŕidávám 10% bůčku.Letos měl velký úspěch Kapr-Sumec.

                NJika - Profil | Út 31.10.2017 9:30:18

                Darďas >>
                Na tebe jsem právě myslel, jak bud čas, tak ti písnu do soukromých.Jen tak pokecat.Ale nebude to hned.
                Karbanátky doma děláme z cejnů a laloku (ryba to není :-)))), ale do karbanátků se hodí), naložit s cibulí v okurkovém nálevu a zavařit.
                Po zavaření a odležení vznikne z nálevu a vyvařené šťávy takový rosol, když necháš karbanátky v chladnu, tak ztuhne. Recept mi kdysi poslal Mánek - Milan Palička, děláme je již jen podle tohoto receptu. Na srazu spolužáků karbanátky rychle zmizely.
                Když, tak recept tady vložím, měl by být v archívu odzkoušených.

                  NDarďas - Profil | Út 31.10.2017 9:12:44

                  Jika >> Ahoj.Který druh ryb do karbošů preferuješ?Když jsem chodil na výlovy,tak nejchutnější byl mix : stříbrňák-cejn.

                    NJika - Profil | Út 31.10.2017 9:04:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Buffalo1969 >>
                    Klid.:-))) To byly recepty z archívu za léta vaření. Archív s fotopostupy již dochází, jsou již jen psané recepty zatím neodzkoušené, v mrazáku nic není - do výlovu - bude pauza. Není z čeho zkoušet.
                    Ještě fotka, z pátku do neděle se v kuchyni makalo. Vlevo jsou rybí karbanátky, naloženo 267 ks.
                    Pak zelí, kvasí ve sklenicích, toho bylo přes 30 sklenic a čalamáda z gigantů, paprik a cibule.
                    Z ryb to není, ale k rybám se to bude hodit.

                      NBuffalo1969 - Profil | Út 31.10.2017 8:45:41

                      Jika >> taky zajímavej recept. Začínáš mně s tím množstvím receptů děsit....:-)

                        NJika - Profil | Ne 29.10.2017 17:44:16

                        Buffalo1969 >>
                        Již jsem tu vložil - Kapr na houbách s vlašskými ořechy – rodinný recept sokolnického rybáře.
                        V těch paštičkách je chuť ryby ořechy potlačená, proto si to naše návštěvy, co ryby moc nemusí, oblíbily. Vědí, že dostanou něco od ryb, tak jim tento recept ,,jede".
                        U toho kapra na houbách jsem při dalším vaření ořechy vynechal. Ne proto, že by mi to bylo protivné, ale nějak mi tam nechyběly.

                          NJika - Profil | Ne 29.10.2017 17:37:03

                          Buffalo1969 >>
                          Manželce a sestře chutnají řízky z menších kusů.
                          Tak je to na mě, dovést, naporcovat. Smažení již obstará manželka.

                            NBuffalo1969 - Profil | Ne 29.10.2017 17:26:59

                            Jika >> zajímavej recept. Ryby a ořechy v kombinaci jsem ještě nejedl.

                              NBuffalo1969 - Profil | Ne 29.10.2017 17:26:02

                              Jika >> já ty postoloprty nějak nevyhledávam, ale každoročně dostanu danajskej dar a čekám na telefonát. Nejpozději v pátek si pro něj z povinnosti musím zajet..:-D

                                NJika - Profil | Ne 29.10.2017 17:17:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Recept mi kdysi poslal Milan Palička (1950 – 2017) autor Sladkovodní kuchařky - https://www.mrk.cz/knihovna.php3?id=41
                                Zařadil jej i do své kuchařky.
                                Rybí chuť je potlačená dalšími přísadami. U našich návštěv recept bodoval.

                                Rybí paštičky s ořechy a jablkem

                                300 g rybího masa bez kůže
                                1 jablko
                                150 g jader vlaškých ořechů
                                1 žloutek
                                chilli omáčka nebo chilli paprika mletá
                                250 g listového těsta
                                pepř
                                sůl
                                vajíčko na potření

                                Rybí maso, oloupané jablko a jádra vlaškých ořechů dvakrát najemno pomeleme.
                                Přidáme žloutek, ochutíme solí, pepřem a troškou mletého chilli nebo chilli omáčky a důkladně promícháme.

                                Rozválíme listové těsto a tvořítkem děláme paštičky plněné rybí směsí – viz fotopostup.
                                Pokud nemáme tvořítko, vykrojíme malou skleničkou kolečko, doprostřed dáme rybí směs, druhým kolečkem zakryjeme a vidličkou spojíme okraje koleček.
                                Hotové paštičky poklademe na plech pokrytý pečícím papírem a potřeme vajíčkem.

                                V troubě vyhřáté na 180°C pečeme asi 15 minut.

                                  NJika - Profil | St 25.10.2017 7:42:17

                                  Buffalo1969 >>
                                  Tostoboliky beru max. 3 - 4 kg. Na větším si pochutnají snad jedině eskymáci, ti si prý na tuk potrpí.
                                  Metrového kolega chytl. Donesl mi hlavu na polévku. Hlava jak z čuníka, polévky kýbl, ale byla dost mastná.

                                    NBuffalo1969 - Profil | Út 24.10.2017 20:40:10

                                    Jika >> taky beru kapříky na výlovu. Josefka je docela masosaurus..:-)
                                    Postoloprt už nechci ani vidět, teda myslím v surový formě. Jednou jsem zpracovával metrovýho a strašný kvantum ho proteklo udírnou. Málo jsme ten tuk ořezali a bylo po šiškách.

                                      NBuffalo1969 - Profil | Út 24.10.2017 20:19:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Tak dneska mlaďasova večeře. Kapra nechtěl, tak losos posypanej parmazánem a zapečenej. Jako příloha byly šťouchačky s cibulkou.

                                        NJika - Profil | Po 23.10.2017 7:59:47

                                        Buffalo1969 >>
                                        Mě deštík chytl až u vody. Kapry i nějakého tolstolobika kupuji na výlovu.
                                        Obvykle do vánoc nevydrží. Na podzim se scházíme, srazy spolužáků, sraz bývalého HI-Fi klubu, nějaké návštěvy......pokaždé udělat něco od ryb. Receptů, co mě lákají k odzkoušení jsem v kuchařkách našel dost. Tak to otestuji na návštěvách. :-)))

                                          NBuffalo1969 - Profil | Po 23.10.2017 7:34:01

                                          Jika >> já jsem měl jíta taky, ale tady scalo od noci. Než aby zmokl, tak jsemse na to vys..kvák. Vánočního čerstvýho kapra už kupuju spoustu let. Manželka vymyslela pro letošek Štědrovečerní hostinu pro 10 lidí, to je 5 kaprů. TWL...bych se tady u nás uchytal k smrti...:-DDD

                                            Červené karty: Filla, u x a