- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
307x v oblíbených a 16x v ignorovaných.
NŠUKI - Profil | Út 31.10.2017 19:19:23
NF16 - Profil | Út 31.10.2017 19:14:53
Sumčí sekaná.Je to hlavně z dílů sumců, které nejsou moc chutné na jinou přípravu.Tj ocas a vůbec zadní část ryby.Důležité je všechny viditelné části tuku odstranit.Poté části sumce pomeleme.Nakrájíme cibuli na jemno, přidáme pepř, červenou papriku,majoránku, česnek a hlavně asi tak 30% nivy.Solí šetříme a přidáme dle chuti, protože niva je dosti slaná.Přidáme vajíčko nebo i více.Pořádně promícháme a necháme směs odpočnout.Nedávám žádnou strouhanku!!!
Dělám takové malé bochánky a dám na plech.Pod ně dám špejle a podleji malinko vodou.Peču tak asi 40min.
Dobrou chuť:-)))
NJika - Profil | Út 31.10.2017 10:01:51
Bůček jsme původně taky dávali, ale cenově je při větším množství lalok výhodnější a díky tomu, že je i tučnější, je i ten nálev trochu jiný, než při použití libovějšího masa.
V původním receptu, co mi Mánek poslal, byl poměr ryba - bůček jedna ku jedné.
Lalok nyní dáváme asi 1/4 až 1/3 množství ryb. Od oka.
Kapr - sumec jsem nezkoušel. Sumce jsem neměl již moooc dlouho. Po pravdě mírového jsem nechytl, jen podměrečné. Po vypuštění klubového rybníka jsem 2 vylovené udil. Ale to je již dávno.
Večer doma kouknu, zda je recept v archívu a vložím.
Pokud nechceš čekat do večera, tak recepty jsem doposud dával na Toprecepty a tady - http://nase.dobrotynakazdyden.eu/katalog-receptu
NDarďas - Profil | Út 31.10.2017 9:38:05
NJika - Profil | Út 31.10.2017 9:30:18
Na tebe jsem právě myslel, jak bud čas, tak ti písnu do soukromých.Jen tak pokecat.Ale nebude to hned.
Karbanátky doma děláme z cejnů a laloku (ryba to není :-)))), ale do karbanátků se hodí), naložit s cibulí v okurkovém nálevu a zavařit.
Po zavaření a odležení vznikne z nálevu a vyvařené šťávy takový rosol, když necháš karbanátky v chladnu, tak ztuhne. Recept mi kdysi poslal Mánek - Milan Palička, děláme je již jen podle tohoto receptu. Na srazu spolužáků karbanátky rychle zmizely.
Když, tak recept tady vložím, měl by být v archívu odzkoušených.
NDarďas - Profil | Út 31.10.2017 9:12:44
NJika - Profil | Út 31.10.2017 9:04:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Klid.:-))) To byly recepty z archívu za léta vaření. Archív s fotopostupy již dochází, jsou již jen psané recepty zatím neodzkoušené, v mrazáku nic není - do výlovu - bude pauza. Není z čeho zkoušet.
Ještě fotka, z pátku do neděle se v kuchyni makalo. Vlevo jsou rybí karbanátky, naloženo 267 ks.
Pak zelí, kvasí ve sklenicích, toho bylo přes 30 sklenic a čalamáda z gigantů, paprik a cibule.
Z ryb to není, ale k rybám se to bude hodit.
NBuffalo1969 - Profil | Út 31.10.2017 8:45:41
NJika - Profil | Ne 29.10.2017 17:44:16
Již jsem tu vložil - Kapr na houbách s vlašskými ořechy – rodinný recept sokolnického rybáře.
V těch paštičkách je chuť ryby ořechy potlačená, proto si to naše návštěvy, co ryby moc nemusí, oblíbily. Vědí, že dostanou něco od ryb, tak jim tento recept ,,jede".
U toho kapra na houbách jsem při dalším vaření ořechy vynechal. Ne proto, že by mi to bylo protivné, ale nějak mi tam nechyběly.
NJika - Profil | Ne 29.10.2017 17:37:03
Manželce a sestře chutnají řízky z menších kusů.
Tak je to na mě, dovést, naporcovat. Smažení již obstará manželka.
NBuffalo1969 - Profil | Ne 29.10.2017 17:26:59
NBuffalo1969 - Profil | Ne 29.10.2017 17:26:02
NJika - Profil | Ne 29.10.2017 17:17:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Zařadil jej i do své kuchařky.
Rybí chuť je potlačená dalšími přísadami. U našich návštěv recept bodoval.
Rybí paštičky s ořechy a jablkem
300 g rybího masa bez kůže
1 jablko
150 g jader vlaškých ořechů
1 žloutek
chilli omáčka nebo chilli paprika mletá
250 g listového těsta
pepř
sůl
vajíčko na potření
Rybí maso, oloupané jablko a jádra vlaškých ořechů dvakrát najemno pomeleme.
Přidáme žloutek, ochutíme solí, pepřem a troškou mletého chilli nebo chilli omáčky a důkladně promícháme.
Rozválíme listové těsto a tvořítkem děláme paštičky plněné rybí směsí – viz fotopostup.
Pokud nemáme tvořítko, vykrojíme malou skleničkou kolečko, doprostřed dáme rybí směs, druhým kolečkem zakryjeme a vidličkou spojíme okraje koleček.
Hotové paštičky poklademe na plech pokrytý pečícím papírem a potřeme vajíčkem.
V troubě vyhřáté na 180°C pečeme asi 15 minut.
NJika - Profil | St 25.10.2017 7:42:17
Tostoboliky beru max. 3 - 4 kg. Na větším si pochutnají snad jedině eskymáci, ti si prý na tuk potrpí.
Metrového kolega chytl. Donesl mi hlavu na polévku. Hlava jak z čuníka, polévky kýbl, ale byla dost mastná.
NBuffalo1969 - Profil | Út 24.10.2017 20:40:10
Postoloprt už nechci ani vidět, teda myslím v surový formě. Jednou jsem zpracovával metrovýho a strašný kvantum ho proteklo udírnou. Málo jsme ten tuk ořezali a bylo po šiškách.
NBuffalo1969 - Profil | Út 24.10.2017 20:19:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NJika - Profil | Po 23.10.2017 7:59:47
Mě deštík chytl až u vody. Kapry i nějakého tolstolobika kupuji na výlovu.
Obvykle do vánoc nevydrží. Na podzim se scházíme, srazy spolužáků, sraz bývalého HI-Fi klubu, nějaké návštěvy......pokaždé udělat něco od ryb. Receptů, co mě lákají k odzkoušení jsem v kuchařkách našel dost. Tak to otestuji na návštěvách. :-)))
NBuffalo1969 - Profil | Po 23.10.2017 7:34:01
Červené karty: Filla, u x a
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NUdírny a uzení51139
 Rybářsko-houbařské jádro .-)45007
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22047
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144784
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412799
NKutilské jádro MRKu5344
Kde to žije - všechna témata
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:15NRybáři vs ochránci přirody 72
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...























