Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 8:06:14

    Jika >> no budu to muset nějak podělat. Furt na to čumím. Blbý je že to bude pokus omyl, protože netuším jak by to vlastně mělo chutnat. Vyladit si to holt musí každej sám. ....:-D

      NJika - Profil | St 1.11.2017 7:59:31

      Buffalo1969 >>
      Tak to jsem na tom byl lépe.
      Když moje manželka viděla, že tě to víkendové nakládání zeleniny a karbanátků zaujalo, nalela slivovici. A nebyla jen jedna štamprle. :-))
      Brrrr čaj. Rum s čajem, to by ještě šlo, ale jen čaj a bez rumu.......brrrrr.......

        NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 7:19:54

        ladan1303 >> hmmm.......se zdetoxikovanej doufam na dalších deset let dopředu....:-D

          NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 7:19:04

          alfonz42 >> hájzle !!!! já doufal, že jsi je všechny sežral....:-/

          .-DDD

            NDarďas - Profil | St 1.11.2017 6:07:55

            Jika >> Dík za recept.Určitě ho vyzkouším.Momentálně nemám materiál,asi budu muset na výlov.

              Nladan1303 - Profil | St 1.11.2017 5:48:22

              Buffalo1969 >> nemachruj.my měli trochu.ty jsi toho nabral kotouč a teď děláš ramena.sice mám méně než čtyři,ale aspoň nemusím mít detox.

                Nalfonz42 - Profil | Út 31.10.2017 22:00:07

                Buffalo1969 >> já jich mám ještě 5 😁😜

                  NF16 - Profil | Út 31.10.2017 21:45:22

                  Buffalo1969 >> dobrého není nikdy dost:-)

                    NBuffalo1969 - Profil | Út 31.10.2017 21:39:03

                    F16 >> akorát já, protože s něma umím šetřit. Fšeci to zhatlali do měsíca..:-)))

                      NF16 - Profil | Út 31.10.2017 21:35:43

                      Buffalo1969 >> Babiš?:-)))

                        NBuffalo1969 - Profil | Út 31.10.2017 21:30:30

                        F16 >> minule jsem objednával pro kluky a pro sebe dohromady 37 kilo klobás. No a hádej........kolik z nás jich má víc než 4 kusy..:-)))

                          NF16 - Profil | Út 31.10.2017 21:18:46

                          Buffalo1969 >> tak to máš štěstí.Babička mi umřela už dávno a její um v řeznickém řemesle a v uzení využívala celá vesnice.Je těžké srovnávat něco co nejde:-) ale nemám jinou možnost:-)))

                            NBuffalo1969 - Profil | Út 31.10.2017 20:33:27

                            F16 >> mám kámoša a ten je původem maďar a má stréca co dělá doma klobky a debrecinky. Když to dovezou, tak málokdy teho beru míň než 10 kilo...teda jenom tak na chuť..-)

                              NBuffalo1969 - Profil | Út 31.10.2017 20:31:15

                              Jika >> twl....neser....dneska mam naordinovanej od té mojí Josefky nějakej detoxikační čaj. Měl jsme mít 12-ti letej rum a jak to dopadlo. :-/

                              :-DDD

                                NF16 - Profil | Út 31.10.2017 20:22:12

                                Buffalo1969 >> to je jistota:-) taky mám rád domácí, ale ne vždy je k tomu přístup.Jinak na ryby si zavařuji maso do sklínek v jakékoliv podobě.Ale čerstvé je nejlepší:-)))

                                  NBuffalo1969 - Profil | Út 31.10.2017 20:13:56

                                  F16 >> já to nechytl, cpal jsem se v autě klobásou z domu..:-)

                                    NJika - Profil | Út 31.10.2017 19:52:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Darďas >>
                                    Nakládané karbanátky děláme již jen podle tohoto receptu.
                                    Původně jsme používali bůček, nyní dáváme lalok. Po zavaření a odležení vznikne z nálevu a vyvařené šťávy takový rosol, když necháš karbanátky v chladnu, tak ztuhne.

                                    Nakládané rybí karbanátky

                                    1 kg rybího masa (cejn)
                                    cca 0,3kg vepřového laloku
                                    4 vejce
                                    strouhanka
                                    cibule
                                    sůl
                                    pepř
                                    majoránka
                                    drcený kmín
                                    nálev na okurky podle vlastní chuti
                                    olej na smažení

                                    Ryby očistíme a vykucháme, odřízneme hlavy a celé i s kostmi pomeleme několikrát po sobě. Potom pomeleme lalok, přidáme vejce, najemno pokrájenou cibuli, sůl, koření, trochu strouhanky promícháme.
                                    Kávovou lžičkou vykrajujeme malé kousky, které zakulatíme, obalíme ve strouhance a osmažíme.

                                    Karbanátky dáme do zavařovacích sklenic a každou vrstvu proložíme cibulí nakrájenou na kolečka a zalijeme nálevem.Necháme nejlépe přes noc ustát.Karbanátky nasají část nálevu.Na druhý den dolejeme nálev a sterilujeme půl hodiny.Další den sterilaci zopakujeme (vydrží pak i rok).

                                    Necháme alespoň deset dní uležet, čím déle tím lépe.
                                    Nálev rozpustí i ty nejmenší náznaky kostiček.
                                    Tipy a triky – syrový lalok necháme v mrazáku ztuhnout, ztuhlý se lépe mele.
                                    Můžeme použít i vařený. Vařený vychladlý se lépe mele než syrový.
                                    Mlýnek po každém mletí vyčistíme, zbavíme se tak kostiček, které se vevnitř mlýnku zachytily.

                                      NF16 - Profil | Út 31.10.2017 19:49:19

                                      Buffalo1969 >> věřím, stát se může, i když by nemělo.Dlouhá léta to vede jeho syn, ale i tak to není omluva.Vždy jsme tam brali saláty na Ebro a v pohodě.Ale ten můj žaludek už vydrží asi vše:-) salmonela není nic příjemného...

                                        NF16 - Profil | Út 31.10.2017 19:42:19

                                        ŠUKI >> klidně udělám:-)

                                          NBuffalo1969 - Profil | Út 31.10.2017 19:22:37

                                          F16 >> twl....trak o Motorestu u Zajíčka mi ani nemluv. Kdysi jsme jeli na výlet do práglu a zastavili se tam. Přísaham, že jinde jsme nejedli a byla na světě salmonela...:-DDD

                                            Červené karty: Filla, u x a