Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    NJika - Profil | Po 23.10.2017 7:29:30

    Buffalo1969 >>
    Byl jsem v neděli lapat, bez záběru.Jen jsem zmokl. Pokud to tak půjde dál, budu muset na výlov. :-(
    nebude z čeho zkoušet recepty.
    V Pá jsme měli sraz spolužáků po xx letech. Ještě pár let a budme mít sraz pod záštitou památkového úřadu. :-)) Na pohoštění jsem donesl poslední sklenice - https://www.toprecepty.cz/recept/13437-mankovy-nakl​adane-rybi-karbanatky/ Taky docházejí. Bude nutno něco chytit a udělat další várku.

      NBuffalo1969 - Profil | Ne 22.10.2017 20:09:44

      Jika >> twl...děláš mi chutě. To znamená že fakt musím jí něco lapnout a donest to do pastóšky..:-)

        NBuffalo1969 - Profil | Ne 22.10.2017 20:07:17

        Lauri >> a kde je chyba??? Žádnou nevidím..:-)

        Každopádně je to další inspirace pro fišložrouty a to je dobře..:-)

          NLauri - Profil | Ne 22.10.2017 19:34:37

          Buffalo1969 >> tentokrát jsem jídlo nedělal já. Já byl jenom konzument, ale chutnalo mi moc

            Notoš - Profil | Ne 22.10.2017 19:23:05

            Jika >> parádní jídlo!...za recept i odkaz ,,lajkuji" dvakrát....

              NJika - Profil | Ne 22.10.2017 18:34:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Rybí recept ze starých zlatých časů, který mě zlákal k odzkoušení je z kuchařky Z hotelu Ritz do kuchyně Vlasty Buriana. Autorem kuchařky je kuchař Jaromír Trejbal (1905 – 1995).
              Od r.1929 vařil ve francouzských restauracích. V r.1937, po návratu do vlasti, získal místo šéfa studené kuchyně ve ,,Vaňhově rybárně“ na Václavském náměstí.
              Později vařil jako osobní kuchař Vlasty Buriana.
              Více o Jaromíru Trejbalovi - http://dadala.hyperlinx.cz/kuchar/kuchr017.html

              Název receptu i popis postupu je podle kuchařky.

              Kapří sekané bifteky

              500 g filetů kapra
              100 g oleje
              cca 40 g hladké mouky
              sůl
              mletý pepř
              2 cibule
              2 vejce
              1 lžice hořčice
              2 lžíce octa
              cca lžíce tuku

              Filety pomeleme společně s jednou cibulí.
              Přidáme lžíci mouky, osolíme, opepříme, přidáme vejce a promícháme.
              Ze směsi utvoříme 6 -8 biftečků, které na oleji dozlatova opečeme.
              V jiné nádobě na tuku zasmahneme na drobno nakrájenou cibuli, přidáme cca 30 g mouky, znovu zasmahneme, zalijeme vodou na řídkou omáčku, přidáme ocet, hořčici, opečené bifteky a přisolíme. Zakryté pokličkou 20 minut dusíme, až získáme hustotu běžné omáčky .
              Podáváme s vařenýmu bramborami nebo s dušenou rýží.
              Pozn.: Pokrm je možno zjemnit kouskem másla.

                NJika - Profil | Čt 19.10.2017 7:35:40

                Čík >>
                Já myslel to přejmenování na rozstřelenej kormorán.:-))
                V receptu je opravdu všechno, od každého něco. :-)

                  NBuffalo1969 - Profil | St 18.10.2017 19:50:30

                  Lauri >> ale tak to s tou Nivou není úplně blbej nápad..:-)

                    NLauri - Profil | St 18.10.2017 19:42:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dnešní amur

                      NČík - Profil | St 18.10.2017 18:19:22

                      Jika >> Všechno co tam v tom receptu je se dává i do rozlítaných ptáčků.

                        NČík - Profil | St 18.10.2017 18:18:20

                        Buffalo1969 >> Náhodou kormorána jsem jedl. Prsa na divoko a nebylo to vůbec špatný.

                          NJika - Profil | St 18.10.2017 10:03:38

                          Buffalo1969 >>
                          Nebud to tak jednoduchý. Je tam i klobáska z čuníka. :-)))

                            NBuffalo1969 - Profil | St 18.10.2017 7:54:27

                            Čík >> u nás se tomu říká rozstřelenej fógl. No ale když je tohle s rybou, tak by to mohl bejt rozstřelenej kormorán....-)))

                              NJika - Profil | Út 17.10.2017 7:47:10

                              Čík >>
                              To máš pravdu, je trochu rozlítané. Já se už podobným receptům nedivím, leckdy je ze zvědavosti odzkouším a navzdory podivnosti, pokud chutnají, se k nim občas vracím. Ale zkouším i z jiným masem.Mohu klidně napsat, že to při přípravě hezky voní.
                              Co by jsi řekl na španělského ptáčka z kapra ? Recept - https://www.labuznik.cz/recept/kapri-spanelsky-ptac​ek-o/
                              Tady myslím bude chybět šťáva, bude to moc suché. Tohle nechám jiným k odzkoušení. :-))))
                              Škoda, že Mánkův Rybí restaurant již zanikl. Měl tam - a teď si raději sedni - svíčkovou z kapra s knedlíkem. Kdyby jsi mohl číst ty komentáře. To bylo počteníčko.

                                NČík - Profil | Po 16.10.2017 20:59:16

                                Jika >> Jo, s kuřecím bych to dal, ale ta ryba mi tam prostě nesedí.Jinak je to podobné jako rozlítaní ptáčci.

                                  NJika - Profil | Po 16.10.2017 20:48:49

                                  Buffalo1969 >>
                                  Kafe mi moje nevozí, pokud přijede později, tak se vyptá kde mám zakrmené a háže do zakrmeného.
                                  A když něco vytáhne, tak začne radit. Když oba mají stejného koníčka, tak to může někdy být i problém. :-)))

                                    NJika - Profil | Po 16.10.2017 20:44:50

                                    Čík >>
                                    Ze zvědavosti jsem recept vyzkoušel. S kaprem jsem jej dělal na srazu grilování a taky to nejprve prohlíželi, očichávali a nakonec snědli. :-))) Recept dělám i s kuřetem.

                                      NČík - Profil | Po 16.10.2017 20:30:37

                                      Jika >> Tak tohle bych asi nedal, ale proti gustu...:-)))

                                        NBuffalo1969 - Profil | Po 16.10.2017 20:29:59

                                        Jika >> mně ta moje skoro pokaždý doveze po obědě k vodě kafe. Dáme kafíčko spolu a pak mám zase klídek.

                                          NJika - Profil | Po 16.10.2017 20:27:23

                                          Buffalo1969 >>
                                          Pokud budu chtít zkoušet další recepty, tak budu muset zajet na výlov.
                                          Moc mi to nebere . :-))) A manželka teď na ryby nechodí.

                                            Červené karty: Filla, u x a