Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    NBuffalo1969 - Profil | Po 16.10.2017 20:20:31

    tuzemak >> čáááu......prasca jo, ale bez šupin..:o)

      Ntuzemak - Profil | Po 16.10.2017 20:17:53

      Buffalo1969 >> twl ty si stěžuj,ty zmasiš každy prasca co ti proběhne kolem baráku.😜😜😜😜 hoj Fáclaf..

        NBuffalo1969 - Profil | Po 16.10.2017 20:12:06

        Jika >> paráda jako vždy. Ještě zmasit tolik ryb a bude se ochutnávat..:o)

          NJika - Profil | Po 16.10.2017 20:08:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Čík >>
          Další odzkoušený recept ze Sladkovodní kuchařky. Dělám jej nejen s kaprem, ale i kuřetem - https://www.toprecepty.cz/recept/10072-kure-po-znoj​emsku-na-mankuv-zpusob/
          Vypadá to podivně, ale chutná to dobře.

          Kapr po znojemsku

          800 g porcovaného kapra
          citronová šťáva
          plnotučná hořčice
          1 cibule
          2 nožky klobásy
          4 naložené okurky
          2 vejce natvrdo
          200 g slaniny
          1 lžíce sádla
          200 ml bílého vína
          sůl, pepř

          Naporcovaného kapra pokapeme citronovou šťávou, osolíme a opepříme.
          Potřeme plnotučnou hořčicí a necháme odpočinout.
          Cibuli nakrájíme na měsíčky. Klobásky, okurky, vajíčka natvrdo a slaninu na kostičky.
          V kastrolu rozehřejeme sádlo a orestujeme v něm cibuli do sklovita.
          Přidáme klobásky, okurky a slaninu a 2 minuty osmažíme.
          Vložíme porce kapra, podlijeme vínem a na mírném plameni přikryté dusíme cca 30 minut.
          Vajíčka nakrájená na kostičky přidáme 10 minut před koncem dušení.
          Podáváme s rýží.

            NJika - Profil | Ne 8.10.2017 19:02:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Recept autora Sladkovodní kuchařky Milana Paličky – Mánka (+ 11.8.2017)
            Dělal jej i v Babicových dobrotách.
            Mánek - Milan Palička vtipně po natáčení poznamenal........někomu Babica nesedí. Já byl rád, když seděl. Nebolelo mě za krkem.....Mánek byl proti Babicovi totiž o hodně menší. :-))

            Mánkův kapr v listovém těstě

            1000 g kapr – filety
            400 g listového těsta
            150g anglické slaniny
            2 stroužky česneku
            250 g hub
            1 kuřecí játra
            máslo
            1 cibule
            1 vejce
            sůl, pepř

            Filety prořízneme co 2 až 3 mm od sebe tak hluboko, až ucítíme křupnutí překrajovaných kostiček.
            Pak filety potřeme česnekem, posolíme a opepříme.
            Necháme cca půl hodiny odležet.

            Mezitím na másle osmažíme nadrobno nakrájenou cibuli a houby. Osmažené houby s cibulí rozmixujeme ponorným mixerem a smažíme pak ještě tak dlouho, až se ze směsi stane hustá pasta.
            Směs necháme vychladnout.

            Odležené filety seřízneme do obdélníkového tvaru.Odřezky z filetu a kuření játra orestujeme na lžíci másla. Masovou směs rozemeleme nebo rozmixujeme na masovou pastu.

            Alobal poklademe plátky anglické slaniny, slaninu potřeme směsí hub a cibule. Na anglickou slaninu, potřenou houbovou směsí, položíme jeden filet kůží nahoru, potřeme směsí rybího masa s drůbeží játrou a přikryjeme druhým filetem kůží dolů.
            Pomocí alobalu přehneme slaninu přes povrch filetu. Zabalíme do alobalu a dáme do mrazáku na cca 15 minut ztuhnout.

            Mezitím si rozválíme listové těsto. Ztuhlý balíček s filety zbavíme alobalu, položíme na plát listového těsta a obalíme těstem.
            Těsto propíchneme nebo prořízneme, aby mohla unikat pára, potřeme rozšlehaným vejcem a dáme péci do trouby vyhřáté na 190°C na cca 25 minut.

            Podáváme teplé s brambory nebo vychladlé, jako studené pohoštění.

              NJika - Profil | Ne 1.10.2017 15:14:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Vyuzené a zpracované. Uzení kapři do skleniček a z uzených cejnů udělané pomazánky.
              Jedna s olomouckými syrečky a druhá s vařeným vepřovým lalokem.

                NBuffalo1969 - Profil | So 30.9.2017 13:20:26

                marmyš >> no to ne..:-)

                  NDarďas - Profil | So 30.9.2017 12:55:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Kapří filé v těstíčku a bramborovo-dýňové pyré

                    Nmarmyš - Profil | So 30.9.2017 11:34:15

                    Buffalo1969 >> To jo,ale ta chuť jarních tam není.

                      NBuffalo1969 - Profil | So 30.9.2017 8:49:08

                      marmyš >> ve Znojmě v Kauflandu. 😎😎😎

                        NLauri - Profil | Pá 29.9.2017 22:05:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Dnešní tataráček z kapra

                          Nalfonz42 - Profil | Po 25.9.2017 13:36:10

                          marmyš >> když nejsou jarní, vraž tam podzimní ;-))

                            Nmarmyš - Profil | Ne 24.9.2017 21:50:25

                            barbar >> Kde nyní na podzim seženu jarní cibulky?

                              Nbarbar - Profil | Ne 24.9.2017 21:20:56

                                NJika - Profil | Pá 22.9.2017 22:35:24

                                Čík >>
                                Zkoušel jsem to podle receptu,co byl v brožurce. Již jsem tady psal.Poprvé recept dělám tak, jak je v původním receptu. Až jej dělám znovu, tak jej dělám podle svého. V tom máš pravdu, maso se vyvaří. Pokud maso vařím, tak vývar jde na polévku a část masa do polévky a ze zbytku něco někdy odzkouším. Pokud ovšem něco zůstane.
                                A brát ve zlém? To vůbec ne.:-)) Jsem rád, když se o receptu vede diskuse, co zdá špatně, co by se mohlo udělat jinak, jaká příloha by byla vhodnější, atd.
                                Rolku podle tohoto receptu znovu jsem nezkoušel. V této úpravě je pro mě málo masa. :-) Ze syrového masa v těstě jsem dělal https://www.toprecepty.cz/recept/24130-rybi-pastick​y-s-orechy-a-jablkem/
                                Maso bylo tepelně zpracované, ale jeho chuť byla potlačená dalšími přísadami.

                                  Nmarmyš - Profil | Pá 22.9.2017 20:19:02

                                  Čík >> Já bych taky nevařil a ani kosti neobíral.Rovnou bych to pomlel na strojku.

                                    NČík - Profil | Pá 22.9.2017 20:14:08

                                    Jika >> Ahoj, jsem rád , že sem pravidelně přispíváš. Ale, tohle je fakt matroš. Jako nápad dobrý, ale vařené rybí maso ještě jednou tepelně upravovat? No nevím. Nezkoušel jsi tu rolku udělat někdy z masa syrového? Rybímu masu stačí kratší tepelné úprava, takže strach o to, že maso nebude propečené bych neměl. Když děláš řízek z masa, tak ho také předtím nevaříš. Navíc se veškerá chuť a ,,vitamíny´´ vyvaří do vody a přijdou vniveč.
                                    Neber to nijak ve zlém, ale svůj názor jsem napsat musel.

                                      Ntuzemak - Profil | Pá 22.9.2017 19:53:48

                                      Jika >> že já sem nakoukl.😥😥😥 to v práci umřu..

                                        NLeďáček - Profil | Pá 22.9.2017 19:27:09

                                        Jika >> Do toho je škoda říznout ! Moc pěkné - gratulejšn !!!

                                          NJika - Profil | Pá 22.9.2017 19:18:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Rybí roláda

                                          500g vařeného rybího masa
                                          1 cibule
                                          petrželka
                                          mletý pepř, sůl
                                          máslo na vymazání plechu
                                          muškátový oříšek nebo květ
                                          3 vejce
                                          strouhanka na obalení
                                          olej na smažení

                                          Omeleta –
                                          asi 250ml mléka
                                          1 vejce
                                          sůl, asi hrst hladké mouky

                                          Uvařené maso vykostíme, přidáme pokrájenou cibuli, můžeme přidat pokrájenou petrželku, ochutíme špetkou pepře, soli a nastrouhaným muškátovým oříškem nebo květem, přidáme dvě vejce a dobře promícháme.

                                          Pak si připravíme těsto na omeletu , mělo by být středně husté - v mléce rozšleháme vejce, osolíme a zašleháváme postupně hladkou mouku. Těsto rozlejeme na máslem vymazaný plech, mělo by být asi v 3mm silné vrstvě.
                                          V předehřáté troubě upečeme.

                                          Upečené těsto vyklopíme, naneseme na něj stejnoměrně rybí směs, srolujeme do rolády.
                                          Roládu nakrájíme asi na 3 cm silné porce. Roládky sepneme párátkem, namočíme v rozšlehaném vejci, obalíme ve stouhance a usmažíne v rozehřátém oleji.

                                          Příloha - vařené brambory, bramborová kaše, zeleninový salát, apod.

                                          Recept byl brožurce Sladkovodní ryby zdravě a pestře, autoři Jan Tlach a Rudolf Berka

                                            Červené karty: Filla, u x a