Bratrstvo plechovkové gastronomie

Uz delsi dobu sleduju ze konzervy jako hotove jidla jsou cim dal tim vice loterie .........mate sve favority kterym pevne verite a kupujete tuhle stravu ktera je pozivatelna ? Po shlednuti videa o veprovkach uz tahle vec semnou na ryby nejezdi ........budu rad za vase tipy na dobrou konzervu ......
Autor diskuse: viceroy - Profil , 21.5.2014 všeobecné - ostatní

top plechovka s obsahem trochu pekneho a masa a chuti

A) madarsky gulas 8%

B) fazole s parkem 20%

C) cocka s parkem 3%

D) jatra na cibulce 2%

E) spagetka 1%

F) rizoto s kurecim masem 1%

G) segedinsky gulas 1%

H) klasicka veprovka s ovsahem masa aspon 70%29%

I) jine a celkem slysne jidlo 4%

J) nebyt shnily a radeji si uvarit sve kvalitni jidlo na PB30%

Od 21.5.2014 hlasovalo 217 čtenářů.

MAXXSKATER - Profil | St 28.5.2014 8:18:05

Saimon >> :-)) To je přesně ono, možná je to i ve finále ještě lepší, když se to řádně uleží jako třeba víno. =)

    Saimon - Profil | St 28.5.2014 8:11:54

    MAXXSKATER >>tak chleba to doma nežere. Letos sem ve výbavě našel konzervu starou 5let a nic tomu nebylo :-D

      MAXXSKATER - Profil | St 28.5.2014 8:05:01

      Saimon >> Moje řeč, tyhle věci se prostě vyplatí koupit do zásoby, když jsou v akci třeba se slevou 40 %. Jde o konzervy, tak se to prostě doma ani na chatách či chalupách neztratí. :-)

        MAXXSKATER - Profil | St 28.5.2014 8:04:17

        Siven Polní >> Možný to je, název edice by tomu odpovídal. Výrobce je PT servis konzervárna.

          Saimon - Profil | St 28.5.2014 8:03:25

          Siven Polní >> no chlaďák mám, ale to je tak na 2 max 3 dny podle počasí. Čím naplnit chlaďák vím, ale jde o ty další dny kdy už je to horší se skladováním kazících se potravin.

          Nemáte někdo tip na konzery ke kterým by se hodila třeba rýže nebo těstoviny? K té rýži si jako nouzovku neustále vozím od hamé vepřový játra na cibulce. Jíst se to dá, ale že by to byl nějakej zážitek bych neřekl

            Siven Polní - Profil | St 28.5.2014 8:01:05

            Saimon >> Ten Oldenhauser je (nevím čím - musím pročíst a ochutnat :) ) luxusnější než Pikok, ale i ten je dostačující. Ty zavařené párky jsou taky od Oldenh....

              Saimon - Profil | St 28.5.2014 7:57:56

              MAXXSKATER >> vím že třeba u toho Hamé mě u té vyšší edice utkvělo v hlavě to, že tam opravdu jsou KUSY MASA, což sem u Hamé viděl možná i poprvý, ale za 70vočí by to mohlo být lepší

                Siven Polní - Profil | St 28.5.2014 7:57:42

                MAXXSKATER >> A jo - není to ta čínská? Jestli jo, tak se prý taky spravily - tata říkal!

                  Siven Polní - Profil | St 28.5.2014 7:56:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Saimon >> Já prakticky jen vláčím, takže jsem mobilní a do krčmy si můžu zajít kdy chci (pokud se mi chce a jak píšeš okud je v dosahu). Ale na výpravu ty konzervy fakt využiješ.
                  Ty Lidl párky - je to jeden druh, jsou ale moc dobré. Jestli ale máš chlaďák a nechceš tahat sklinku s nálevem, tak vem ty vepřové párky ve fólii (nevím, buď vepřové, nebo lahůdkové - musel bych to vidět). Mají ale 85% masa a mají i super poměr cena/výkon).
                  Pak jsou super ty vepřovky Pikok v plechu (Vepř. mozaika, pak s kolenem, ve vlastní šťávě a čistě vepřové maso). Každá je dobrá trošku jinak, ale bacha - to ve vlastní šťávě v teple hafo teče (ale jen šťáva -není to žádná blemca). Dál je i stejná gramáž o pár kaček draší u těch vepřovek ve skle (tuším tři druhy) - jsou lahodné, ovšem taháš zavařovačky.
                  Jo - ty Coquette "hrnce" aj ty Pikok plechovky mají ten trhací otevírací patent, takže jsou "user friendly".
                  Kurňa - tady píšu jako skrytý Lidl PR... Jenže co mám dělat, když to tam mám blízko a při srovnání s jinými produkty u mě - konkrétně tyhle popsané - vyhrávají.

                    MAXXSKATER - Profil | St 28.5.2014 7:47:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Saimon >> Siven Polní - 28.5.2014 7:42:08 >> Tak to nevím, to bych kecal, bral jsem jí samozřejmě v akci, ale už ani nevím za kolik (byla ve ve spíži snad 4 měsíce), možná to nebude ta nejlevnější, tu jsem od nich našel s 51 % masa, tohle je nějaké edice jejich "Výrobní řada MeiNing" a tam už toho masa je 70 % + ta vepřová kůže. Myslím, že to stálo v přepočtu nějak 110 Kč na kilogram, ale ruku do ohně bych za to nedal. Bylo to fakt dobrý, hlavně tam bylo cejtit maso a ne jako ty značky Albert nebo třeba Tesco, kde je toho masa třeba jenom 20 %. =)

                      Saimon - Profil | St 28.5.2014 7:42:50

                      MAXXSKATER >> no za tu cenu relativně dobrý, ale největší spokojenost vepřový nebo hovězí ve vlastní šťávě od firmy Oldenhauser (lidl) cca 40Kč a pak ta vyšší řada od Hamé cca 70Kč ale dá se koupit občas někde v akci kolem těch 40ti. Bohužel už sem všechny sežral takže nic nenafotím :-)

                        Siven Polní - Profil | St 28.5.2014 7:42:08

                        MAXXSKATER >> Tohle je tuším taková ta nejlevnějši edice konzerv...? V Brněnce je mají v sekci "korunka" nebo tak nějak. Proč ne - pokud tam nervou mouku, soju, separát či aorty (pomleté i v celku), nemám problém.

                          Saimon - Profil | St 28.5.2014 7:39:19

                          Siven Polní >> ok takže s chlebem vystačím, že by zbylo na někoho o tom silně pochybuju. Navštívit krčmu není špatný, ale musí být nějaká v okolí nebo musíš mít parťáka co ti pohlídá věci. Teď pojedu na 5dní a bez krčmy i bez parťáka takže jídlo docela řeším.

                          Jinak víc k tématu
                          Kolega v práci mě říkal že v lídlu mají nějaký párečky ve skle a že prej jsou výborný, značku si nevzpomenu, ale prej tam mají snad jen jedny, nemáte někdo zkušenosti? Každopádně se chystám je vyzkoušet

                            MAXXSKATER - Profil | St 28.5.2014 7:31:49

                            Siven Polní >> Tohle byla fakt bašta nebo jsem měl možná opravdu takovej hlad. =) Jestli si to dobře pamatuju, tak tam bylo 70 % masa a 14 % vepřové kůže. Musím říct, že až pojedu na chatu na delší rybářskou výpravu, tak jí zase zkusím, jestli mi pojede i jako sytému. :-)

                              Siven Polní - Profil | St 28.5.2014 7:28:27

                              MAXXSKATER >> Je možné, že se polepšili. Mně to během divokých devadesátek dost odradilo (to byl fakt kentus), teď si moji důvěru získal zatím jen ten pikok - co se vepřovek týká. Ale další věc je, že hlad je nejlepší kuchař :)

                                Siven Polní - Profil | St 28.5.2014 7:25:57

                                viceroy >> Ti lópežníci jsou tak trošku lečo/katův šleh, ale dobré. Mně asi víc chutnali ti radní, protože to nebylo tak notoricky známé lečovou příchutí, ta jemná, sladkokyselá omáčka se jim fakt podařila. V lópežnících se mi zdálo, že bylo chutnější maso (radní - tuším vepř, lópežníci - hovězí či mix).
                                Příště ale klidně zase obě sním .

                                  MAXXSKATER - Profil | St 28.5.2014 7:25:37

                                  viceroy >> Já měl o víkendu tak trošku z krize těstoviny se sýrem a touto vepřovou konzervou. Musím říct, že mi už dlouho vepřovka takhle nechutnala. :-)

                                    Siven Polní - Profil | St 28.5.2014 7:18:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Saimon >> O tom jsem taky uvažoval. Je to komplet hotovka. Jsou tam brambory - a v poměru celkem vyváženém, takže není příloha nutná. Ale dovedl bych si k tomu klidně ještě představit krajíc chleba či rohlajz, protože to má konzistenci podobnou bramborovému guláši - je to pěkně šťavnaté. Navíc zbyde aj na ostatní - trošku... :)
                                    Čili - když budeš mít pečivo, tak ho klidně smoč (to pečivo), když ti dojde, najíš se taky dobře. Mají ještě jiné konzervy, které jsem nejedl (cosi s masovými kuličkami, klobáska v čočce bo co atd...), tam nevím. Je tedy lepší si počíst v etiketách.
                                    Já si každopádně zedva kousky vezmu na vodu - moja bude čučet :) (na rybách si sám sobě většinou ordinuji lovečák nebo čabajky - připadně navštívím nějakou krčmu).

                                      Saimon - Profil | St 28.5.2014 6:53:04

                                      Siven Polní >> můžu se zeptat co bys k tomu doporučil jako přílohu? Ať vím co si sebou nabalit. Dík

                                        Pvl - Profil | Út 27.5.2014 19:18:25

                                        viceroy >> Co je to zač ?