Bratrstvo plechovkové gastronomie

Uz delsi dobu sleduju ze konzervy jako hotove jidla jsou cim dal tim vice loterie .........mate sve favority kterym pevne verite a kupujete tuhle stravu ktera je pozivatelna ? Po shlednuti videa o veprovkach uz tahle vec semnou na ryby nejezdi ........budu rad za vase tipy na dobrou konzervu ......
Autor diskuse: viceroy - Profil , 21.5.2014 všeobecné - ostatní

top plechovka s obsahem trochu pekneho a masa a chuti

A) madarsky gulas 8%

B) fazole s parkem 20%

C) cocka s parkem 3%

D) jatra na cibulce 2%

E) spagetka 1%

F) rizoto s kurecim masem 1%

G) segedinsky gulas 1%

H) klasicka veprovka s ovsahem masa aspon 70%29%

I) jine a celkem slysne jidlo 4%

J) nebyt shnily a radeji si uvarit sve kvalitni jidlo na PB30%

Od 21.5.2014 hlasovalo 217 čtenářů.

NStarc55 - Profil | Po 16.6.2014 22:42:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

BOILIE GANG - Frante >> Frante - 16.6.2014 22:34:48 >> Já třeba ty Pikoky ve skle, ony jsou dva, jeden modrej (vítěz testu) a druhej je červenej. Kupuju oba, používám, když vařím bramborový guláš, nebo gulášovou polívku. Mohu doporučit. I na pánvičce to drží pohromadě jako maso, který je v tom fakt vidět, není to jako luncheonmeat. Vyzkoušej. To Baroni už je průměr, to nekupuju, ale zkusit to taky můžeš.

    NFrante - Profil | Po 16.6.2014 22:34:48

    Starc55 >> Jj, taky se poohlédnu po téhle značce... Je pak en otázka času kdy si udržej kvalitu a nebudou na stejný úrovni jako ostatní, kteří zjistili, že se zvyšujícím se odběrem se dá snižovat kvalita... Ale o tom se dá pouze spekulovat :) Tak taky dík za doporučení!

      NStarc55 - Profil | Po 16.6.2014 22:31:01

      BOILIE GANG - Frante >> Frante - 16.6.2014 22:10:29 >> Fakt je, že ty výrobky z Hamé jdou od desíti k pěti. Poslední dobou se to nedá konzumovat. Chodím do Lídlu a ten Pikok z toho testu je fakt docela dobrej. Odzkouším tam i jiný věci, nejen konzervy.

        NFrante - Profil | Po 16.6.2014 22:31:00

        viceroy >> Vidíš, vakuace v globu, to by mně nenapadlo (kdyby to šlo, dal bych ti "skvelý zápis" :D)... Asi taky někdy využiju, občas tam chodím na jídlo a nikdy jsem nebyl zklamán...

          Nviceroy - Profil | Po 16.6.2014 22:25:49

          BOILIE GANG - Frante >> Frante - 16.6.2014 21:21:53 >> no ja tuhle smakuladu uz taky NEE akorat mne z toho pali zaha jak je to kysele :-D ......zacal jsem kupovat hotovky nebo koupim v globu a necham si to zavakuovat

            NMachino - Profil | Po 16.6.2014 22:20:07

            kubah >> Naprostý souhlas!

              NFrante - Profil | Po 16.6.2014 22:10:29

              http://tn.nova.cz/zpravy/testy/test-veproveho-v-kon​zerve-da-se-to-vubec-jist-nebo-to-prijde-rovnou-do-​kose.html
              Odkaz umí přidat každej, proto přidávám obdobu pekla na talíři. Někteří mí oblíbenci nedopadli nejlépe...ale asi i tak na ně nezanevřu, přecejen to sádlíčo a rozsůlek se na ten chleba namatlat musí! :D A dost možná zkusím i onoho Polsko - Německého Lídla Pikoka...
              Lidi, proti gustu žádný dišputát...

                Nkubah - Profil | Po 16.6.2014 21:28:26

                No, pokud komerční plechovku - tak Lídlovské německé...

                  NFrante - Profil | Po 16.6.2014 21:21:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  "LEKLO" už nikdy ne-e... :D Z pá na so mi na dvojdence sice zachránilo život příjmem něčeho teplýho do žaludku (zapomněl jsem vodu a nebylo z čeho dělat čaj), ale lečo s klobásou (byl tam vobyč - asi kuřecí párek + soja + mouka + usekaný pařáty + kosti a šmelc) si už nekoupim. To si radši nadělám doma poctivý domácí s vysočinou a zavařím do omniovek...
                  Jinak bez konzervy na výpravě... to je smutný, jak tejden bez vejkendu...
                  Tak přeju šťastnou ruku při výběru poživatin!

                    NLauri - Profil | Po 16.6.2014 20:41:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    pár nových úlovků, za pár peněz a jsou dobré

                      Nviceroy - Profil | Ne 15.6.2014 23:06:37

                      Tak co kluci objevili jste nekdo po vikendu nejakou novou chutnou smakuladu ?

                        NNick Nash - Profil | St 4.6.2014 22:38:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Doporučuju tyhle konzervy, jsou fakt dobré :)

                          Nkubah - Profil | St 28.5.2014 10:16:35

                          Prý ty radní pání atd. z Lidlu jsou civilní verze od Bundeswehru...

                            NLauri - Profil | St 28.5.2014 9:34:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Jezdím každý do Bavorska na jeden festival. Většina účastníků se stravuje buď něčím grilovaným nebo něčím v plechovce. Nejvíce se jí ravioli(je jich hodně a jsou levné), u každého stanu mají Němci několik plechovek. Po festivalu to vypadá, jakoby to byl festival raviol. Je to levné, jednoduché na přípravu a pokud to člověk nejí denně tak je to i docela poživatelné. V Německu se dají sehnat ravioli v plechovce cca za 1 euro ( podle značky). Když jsem sháněl něco podobného v Čechách , tak jsem to vůbec nesehnal. A když jsem sehnal něco podobného, tak poloviční množství a za nehorázné peníze. Myslím, že to má sloužit k tomu účelu, aby si člověk mohl dát v nestandartních podmínkách (mimo svojí kuchyni) něco teplého a na přípravu jednoduchého do žaludku za rozumný peníz. V Čechách je to za takový peníz, že vyjde levněji hotovka v restauraci než nějaké těstoviny v plechu

                              NSiven Polní - Profil | St 28.5.2014 9:25:51

                              Saimon >> Napadla mě ta játra, ale vidím, že tebe taky :)))
                              Ale stačí vepřovka, protlak (nebo domácí lečo) a cibulka/pórek plus česnek - a máš dobrotu jak pro rýži, tak pro těstoviny i brambory.
                              Maďarský guláš, hovězí na houbách - to stejné.
                              K rýži se hodí i ryba - pokud je tedy lovíš i jíš...

                                NMAXXSKATER - Profil | St 28.5.2014 9:24:52

                                Siven Polní >> Snad budou ty kuřecí, hovězí a šunkové (co jsem též koupil) taky takhle dobré jako ta vepřovka, i když vepřovka by měla bejt asi nejlepší, ale to uvidím. =) Taky jsem se naučil ty etikety číst a není to na škodu. Člověk je až někdy úplně překvapenej a jenom čumí, co jsou schopní třeba právě do té vepřové konzervy nacpat. :-)

                                  NSiven Polní - Profil | St 28.5.2014 9:20:50

                                  MAXXSKATER >> No podle toho názvu té červené, který jsi nadhodil, jsem právě hádal, jestli to není ta konzerva z dynastie Ming :)
                                  Je potřéba číst etikety a v uzenářství se ptát na složení - musí ti přečíst etiketu od dodavatele.
                                  Hlavně díky těm pořadům (Peklo..., Pohlreich...) či třeba D-testu se to trošku zlepšuje. A ono když si vypočítám, kolik vody a mouky kde je, tak to nikdy levnější nevyjde - spíš dražší. Však to znáš, co tady budu vykládat :)

                                    NMAXXSKATER - Profil | St 28.5.2014 8:28:45

                                    viceroy >> Saimon - 28.5.2014 8:24:27 >> Jo, to je pravda. Peníze jsou dneska až na prvním místě, proto se přišlo se separáty a dalšími ojebávkami - viz. třeba výrobní salám, který se cpe všude, kde to není vidět (např. pizza), jehož výroba stojí 14 nebo 15 Kč na kilogram ...

                                      NSaimon - Profil | St 28.5.2014 8:24:27

                                      MAXXSKATER >> no lepší to nebude, spíš je to tím že předtím se neojebávalo tolik co teď

                                        Nviceroy - Profil | St 28.5.2014 8:22:01

                                        MAXXSKATER >> kdyz jsem byl v roce 1994 na vojne tam se taky nehralo u konzerv na nejake datumy a konzervy jely jako nic .........je fakt ze HAME uz neni to co bylo asi ma snahu ojebavat kazdy