Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Ndrvoštěp - Profil | St 15.6.2022 12:25:39

Dušan_hp >> Po vařených kostech mají problém se stolicí.

    NOG - Profil | St 15.6.2022 11:45:02

    Na česání používám tyhle mučící nástroje, ten žlutý vyřezávací jako první, červený hrábě na dočištění

      NDušan_hp - Profil | St 15.6.2022 11:03:19

      OG >> já krmím na půl vařené maso/drůbky a půl granule. Snad se po kosti nepo...
      :)

        NOG - Profil | St 15.6.2022 10:32:10

        poky82 >> chtěl jsem končit, protože při těch nočních v jednom za volantem, se mi stávalo, že jsem nevěděl, kudy jsem vůbec jel. Ale nabídli mi speciálky, což jsou jen denní a případné pohotovosti doma na telefonu, tak jsem to zkusil

          NOG - Profil | St 15.6.2022 10:16:35

          Dušan_hp >> dávám syrové, ale na příjem syrového masa byli zvyklí od štěněte.

            Ndrvoštěp - Profil | St 15.6.2022 10:12:34

            OG >> Tohle mi rozkousal bullmastif😆😆

              Ndrvoštěp - Profil | St 15.6.2022 10:02:52

              Dušan_hp >> Tu gumu ze začátku aby si zvykl.

                Ndrvoštěp - Profil | St 15.6.2022 10:02:16

                Dušan_hp >> Nic nevař ! Už jsi viděl vlka běhat po lese s vařičem ?😆😆

                  NDušan_hp - Profil | St 15.6.2022 10:00:14

                  drvoštěp >> musím použít ty železné hrabě, guma i kartáč jsou naprd :( ma strašně dlouhé chlupy

                    NDušan_hp - Profil | St 15.6.2022 9:58:36

                    OG >> zkusím to, děkuji. Tu kost vařís nebo syrovou? Nikdy jsem mu kosti nedával. Jinak jak ho jeden týden nevyčesám, za čtrnáct dnů je to masakr a moc to to tahá.

                      NOG - Profil | St 15.6.2022 9:58:06

                      drvoštěp >> pravda, nebo mám ještě tenhle gumový kartáč

                        Ndrvoštěp - Profil | St 15.6.2022 9:52:38

                        OG >> Ještě je dobrá vyčesávací rukavice.

                          Ndrvoštěp - Profil | St 15.6.2022 9:50:54

                          Dušan_hp >> Zkus dát hřeben a kartáček na zem, k tomu dej jeho hračku a pamlsek. A odejdi. K tomu zubnímu plaku. Prodávají takový žvýkací hranatý tyčinky. Já osobně psům kupuji buď žebra a nebo vepřové nožky. Dávám jim to syrové. Ale může se stát že to má pes geneticky jinak a pak je ten plak nekonečný boj. Ještě bych zkusil změnu jídelníčku. Pokud krmíš granulemi, tak tím bych začal.

                            NOG - Profil | St 15.6.2022 9:47:27

                            Dušan_hp >> zuby jsem psům nikdy nečistil, občas dostanou hovězí morkovou kost a když ji hlodají, tak si ten zubní kámen odrbou. Co se týká odmítání česání, tak v tomhle stavu psa, co jsi popsal, bych si vzal nějaké pamlsky, měl je zavřené v jedné ruce, aby pes přemýšlel jak se k nim dostat a druhou rukou bych kombinoval hlazení dlaní a škrábání prsty. A po každém škrábnutí bych ruku s pamlsky otevřel. Měl by si spojit škrábání s následnou odměnou. Dalším krokem by bylo pozvolné zapojení hřebene. Pokud máš hřeben typu hrábě, tak rukojeť zasuneš třeba pod řemínek od hodinek nebo jinak připevníš k zápěstí a schováš do dlaně. A opět kombinuje s hlazení a jemným česáním a následnou odměnou. Ale bude to na delší čas, raději nech psa nevyčesanýho než něco uspěchat a furt se vracet na začátek

                              NDušan_hp - Profil | St 15.6.2022 9:40:25

                              drvoštěp >> díky, pamlsek ani odreagovaní hrou moc nepomáhá, jak zahlédne v ruce hřeben nebo kartáček tak mizí hluboko v boudě, kde ho nechávám být, je to prostě "jeho". Jsou mu dva roky a na zubech má hnědý povlak, musím to řešit.

                                Ndrvoštěp - Profil | St 15.6.2022 9:14:31

                                Dušan_hp >> Pokud mohu. Zkus to v rámci hry a nebo na pamlsek. Měl jsem jednoho bulíka a ten byl to samý. Trvalo to tak půl roku. Pak se to zlomilo a byl jak vyměněnej. Občas si to česání a prohlídku zubů dost razantně vyžadoval😆

                                  Npoky82 - Profil | St 15.6.2022 9:13:27

                                  OG >> Ja myslel, zes pred let id nich odesel. A tys odeseljen ke specialistum jo. Asi musis zase dorazit na sraz az bude po letech 😁

                                    NDušan_hp - Profil | St 15.6.2022 9:05:18

                                    OG >> mohl by jsi mě jako kynolog poradit. Pes měl základní cvičák, poslouchá a je moc hodný. Od mala je ale dost bázlivý a nemá rád běžnou údržbu jako česání a čištění zubů. Pokaždé se snaží schovat do boudy a schovat. Nikdy jsem ho neuhodil a cvičím spíš pozitivně.

                                      NOG - Profil | St 15.6.2022 1:51:47

                                      poky82 >> tyhle 2 lišky mně hrajou na nervy už třetím rokem. Psovod jsem furt, akorát už nedělám všestrannou kynologii, ale speciálky. Jedna je na vyhledávání výbušnin a druhá na vyhledávání zbytků hořlavých látek na požářišti. No a k tomu mám na dožití doma vyřazenýho 13ti letýho německýho ovčouna.

                                        NDušan_hp - Profil | Út 14.6.2022 21:33:30

                                        Hlídá, nic mu neuteče! :)