Spolek pozůstalých GFC

S hlubokým zármutkem sděluji, že nám odešlo na věčný odpočinek naše milované GFC.
Věnujte mu prosím tichou vzpomínku a pak si Vás všechny, kteří jste měli GFC rádi, dovoluji pozvat na menší, či větší pokec nás pozůstalých.
Pokud nás občas navštíví i bývalý tvůrce GFC, bude mě opravdu potěšením.
Autor diskuse: Petr Havlíček - Profil , 15.5.2013 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Pedro1 Profil + Rybkin Profil

Kolik jsem za poslední měsíc koupil nožů?

A) Jeden12%

B) Dva 7%

C) Tři 0%

D) Čtyři 0%

E) Pět a více 9%

F) Koupil jsem nejen nože, ale i příslušenství, stalo to jako malý auto9%

G) Nekoupil jsem nic, mam všeho dost14%

H) Nekoupil jsem nic, ale koupím 2%

I) Jste banda magorů co neví co s penězi 44%

J) Nože nepoužívám 2%

Od 5.6.2025 hlasovalo 43 čtenářů.

NMrtweyUbrus - Profil | Čt 24.7.2025 20:11:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Praseodym >> Ou yes 👍
Scénář pořád stejnej 😏

    N1Mara - Profil | Čt 24.7.2025 19:41:44

      N1Mara - Profil | Čt 24.7.2025 19:38:06

      maximotak >> Já to v mase co kupuji fakt necítím a to fakt čuchám ke všemu i k nakousnutý třešni třeba, jestli není nahnilá :-)))) prostě je to u mě zvyk. Je ale fakt, že více masa kupuji nezavakuovaný, ale i tak, od Radoše či jiného dodavatele jako je třeba globus jsem žádný pach nikdy necítil, to bych byl asi hned i vegetarián :-))))

        NPraseodym - Profil | Čt 24.7.2025 19:04:44

        Dneska mi to nedalo a jel jsem znova nahodit. Podle staré poučky MRKu jsem nic nechytil, ale fotka je propalujici, tak dneska bez ní 😎

          Nmaximotak - Profil | Čt 24.7.2025 18:23:23

          1Mara >> ta (nejspis mysleli geneticky...) modifikovana kuku urcite nic nepokazi, jednak proto, ze prosla veprem, :) ale hlavne cely slechteni zem. plodin je o genetickych manipulacich

            N1Mara - Profil | Čt 24.7.2025 17:23:54

            Tohle je docela dobrá informace, tedy jestliže je pravdivá.

            Na internetu tato informace neni dohledatelne nicmene veprove obsahuje praseci hormon, ktery citi 1-2 lidi z 10ti je zapachajici a jiny clovek ho neciti vubec

              N1Mara - Profil | Čt 24.7.2025 17:14:22

              Tak za mě, ha to tedy ještě necítil, ano, za vakuovany maso hlavně plecko bylo vždycky zavakuovany tak, aby to vypadalo hezky masově, ale po rozbalení bych řezníka zabil!! Třeba v Lidlu krkovice byla spokojenost a nebyla ani tak prorostlá . No něco jsem na netu našel.

              Navím čím to je, ale asi pravděpodobně krmením domácích prasat, protože za poslední min. 2 roky při požívání vepřového masa cítím, jak mi toto páchne, připadá mi to, jako by bylo cítit po moči, nebo něco podobného, a to nehovořím jen o čerstvém syrovém, ale také o vařeném mase. Páchne mi také i vepřové sádlo, např. z Makra, které jsem si čas od času škvařil na sádlo a škvarky. Tyto škvarky byly téměř vždy jakési gumové, kdysi - při zabíjení vesměs domácích prasat, jsme toto doma nikdy nepocítili, ale i předtím, při kupování určitě českých prasat jsme toto také nepoznali - máte taký podobný nebo stejný názor? O co tady vůbec jde? Co to vůbec je za "svině"?, odkud k nám vůbec přijíždějí...Není v tom náhodou také ta kapitalistická rychlovýkrmna a pod? Máte někdo trochu fundovanou odpověď? - díky.

              30.12.14 18:11
              Nemáte fajnový nos - ostatní si na ten zápach zvykli a necítí ho, vy jste naopak normální...

              Výkrm prasat se provádí podobně jako výkrm brojlerů / 39 dnů a jde na porážku/, u prasete je to o dost delší, 95% masa v supermarketech je dováženo z ciziny a ne z východu, samotné krmení po odstavení probíhá výhradně suchou směsí, podle stáří sele - prase do 110 - 120kg a vyskladnit, takže prase se nahltá z dávkovacího automatu každé 2 hod. suché směsi, pak odkvačí k napaječce nalemtá se vody a jde zalehnout ny vytápěný rošt, tento cyklus se opakuje s minimální prodlevou na spánek - protože chrápe v mezidobí nasypání žradla...další věci nejsou podstatné končí to porážkou v D,A , půlky na kamion a šup do ČR, tady se zabalí aj e to česká klassa.

              Teď proč maso smrdí - směs obsahuje tzv. komponenty které jsou vědecky ověřeny a nastaveny tak aby za co nejkratší čas bylo dosaženo jateční hmotnosti...tudíž pokud do prasete cpete hormony - nejmenují se hormony, ale růstové stabilitátory - dneska už dovedou vykrmit prase za kratší dobu - ale nechodí , tělo roste rychleji jak končetiny - kosti a prase neunesou, dále vitamíny, kukuříčný šrot, potravinové doplňky jako vápenec, močovina, aj

              1/takže prase je vykrmováno do 110 - 120 kg, porovnáme li to s člověkem jako kdyby jste zabíjel 4 leté dítě - nedozraje tudíž do dospělosti

              2/ krmením kukuřičným šrotem narozdíl od šrotů ječmených, neuděláte strukturu masa a sádlo, pokud se neutne 3 týdny před porážkou kukuřice , je žluté...jako žloutenka / dodnes nevíme jaké následky bude mít modifikovaná kukuřice /

              3/ močovina a jiné sajrajty použité v suchých směsích / schválené EU/ jsou příčinou onoho čpavého zápachu, prase by se mělo opět intervalu 3 týdnů přestat krmit kukuř. a a tímto hnusem a přejí na šrotové směsi / ječmen , sojá atd./, jenže jak mu změníte ve směsi kukuřici a komponenty na které bylo zvyklé přestane žrát a chudne, čímž se vám prodlouží doba a vy proděláváte - což dnes nejde...

              Je to velmi zhruba a povrchně - tato problematika je tak náročná a v tomto oboru jsou kapacity s tituly vpředu i vzadu, bohužel za těch zlých komunistů jsme měli nejpropracovanější jak chov hovězího a vepřového, ČSSR byl jedním z předních pěstitelů zdravého masa, teď jsme v prde... a cpeme se no však víte...trh tatíčka václava nejchytřejšího si našel cestu...nu což, a pak bych debila který mi začne s bio masem nejradši zabil...bohužel doba od roku 89 je jaksi jiná...to ještě navíc se ta kukuřice dováží z jižní ameriky protože je nelevnější - dobrý, že

              Odkaz.....
              https://www.google.com/amp/s/www.poradte.cz/amp/nejen-pro-zeny/8138-veprove-maso-mi-nejak-smrdi.html

                NPedro1 - Profil | Čt 24.7.2025 16:52:16

                Praseodym >> Vidle musí být tak, aby to plnilo účel, ne na krásu:-)))

                  NPedro1 - Profil | Čt 24.7.2025 16:51:50

                  plavan >> Nádherný, to asi neubrzdim!

                    Nkubah - Profil | Čt 24.7.2025 12:01:17

                    A já mám doma 6 melounů - no už jen 5, Kaufland 7,90Kč

                    První byl vynikající, akorát

                      Nplavan - Profil | Čt 24.7.2025 11:38:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dnes jsem ze zbytku plecka, jakože šlach, blan a tukovejch ořezů, umlel směs na karboše. Hodně jsem to nastavil vajíčky a strouhankou, přidal hrst čerstvého tymiánu a oregána ze zahrádky, nastrouhnul česnek, cibuli, správnej pepř, sůl. Umotal jsem bochánky a upekl pozvolna na 160°C. ke konci na 200°C kvůli kůrce.
                      Oškrábal jsem nejmenší brambůrky, které jsem ve kbelíku našel, uvařil v osolené vodě s kmínem. Parádní oběd. Maso je sice i přes bylinky cítit prasečinkou, ale ty lahůdkové brambory to přebily.

                        NPraseodym - Profil | Čt 24.7.2025 10:26:11

                        Rybkin >> koukám, že se Pedro pomalu učí zapíchnout vidličky v rovině 😄

                          Nplavan - Profil | Čt 24.7.2025 10:09:57

                          Pedro1 >> už jsi viděl tohle, to je úlet :-))))))

                          https://www.xinzuo.cz/santoku-nuz-xinzuo-mo-x06/

                            NRybkin - Profil | Čt 24.7.2025 8:48:37

                            MrtweyUbrus >> :-)))

                              NMrtweyUbrus - Profil | Čt 24.7.2025 8:28:15

                              Rybkin >> Buď rád že jenom ručka, já mám nechytací všechno.

                                NPraseodym - Profil | Čt 24.7.2025 8:21:03

                                Když už se tady nakously ručky.

                                Kvůli transportní délce jsem po letech vyměnil expertní ručku za toto ve dvou metrech https://www.korum.co.uk/en/products/nets-handles/kp-00331 a musím říci, že za cca půlroční používání velká spokojenost.

                                  NRybkin - Profil | Čt 24.7.2025 5:57:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  MrtweyUbrus >> Už mi došlo proč jsi mi ten podběrák prodal.Je nechytací:-)

                                    NRybkin - Profil | Čt 24.7.2025 5:51:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dobré ráno

                                      NPedro1 - Profil | Čt 24.7.2025 5:24:32

                                      MrtweyUbrus >> Prej koupil nový a dal ho v noci před bivi, aby ho vyvetral. A prasata prej šla zkratkou na kukuřici, říkal ten pán s kulovnici:-)

                                        NPraseodym - Profil | St 23.7.2025 23:01:44

                                        Musím říci, že dneska mě sere, že musím domů. Ani ne kvůli rybám, ale kvůli tomu počasí. Celý den bylo takový zkurveny dusno, potil jsem se jako sele. Teď se krásně ochladilo, spalo by se jedna báseň, černá nečerná 😏

                                          Červené karty: MV