Nejlepší rybí maso

Jaké rybí maso Vám chutná nejvíce? Jaký je váš oblíbený recept?
Autor diskuse: voda12 - Profil , 31.3.2013 všeobecné - druhy ryb, rekordy

Jaká ryba je nejlepší k jídlu

A) Kapr8%

B) Candát50%

C) Pstruh6%

D) Lín6%

E) Štika5%

F) Okoun25%

Od 31.3.2013 hlasovalo 540 čtenářů.

NMAXXSKATER - Profil | Po 1.4.2013 2:33:49

RomanBA >> Jak píše kolega, tak ho ugriluj nebo vyuď ho. Je to fakt dobrota, ale je škoda, že v našich končinách nedorůstají aspoň o něco více. :-) Ale přeji každopádně dobrou chuť.

    NVash - Profil | Po 1.4.2013 2:15:02

    Nejlépe sumík!! Nemá moc kostí a ty stejky s pupíku joo ňamíí klidně i 150ku, sežrat se dá všechno! :o) Pak uzenej kapr to je taky dobrota a bolenen.. S cejnů salát. Uh se těšim!!! Lína bych rád sežral, když čtu ty ody na dobrotu. Okoun se dá, candát uh míň a štiku nežrat to je na udušení... :o) Nej příprava ryb je pro mě vyudit!!!

      Nvenca1 - Profil | Po 1.4.2013 1:40:23

      RomanBA >> Uzený nebo grilovaný.

        NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 0:56:58

        fotojakes >> vravis,ze trumen je taka pecka?ako ich robis,ak sa smiem opytat.mame tu dva reviry,kde ich nachytas kludne aj 100ks za den,tak ich chcem okoštovať.

          NŠámik - Profil | Po 1.4.2013 0:55:05

          uzený kapr je dobrý.

            Nterminator - Profil | Po 1.4.2013 0:12:01

            Obrtlik >> Uzenej cejn nemá konkurenci,pro nimrali co jim nevadí kosti. Udím je pěkně vyvázané provázkem s lískovými dřívky v břišní dutině aby se tam dostal kouř. Jo ale hovězí steak to je jiná liga:-)

              NMraroz (houba) - Profil | Po 1.4.2013 0:11:20

              Nejlepší je podle mně okoun. Srovnával jsem si to s candátem, ale prostě okoun mi příjde o trochu lepší ;)

                NObrtlik - Profil | Po 1.4.2013 0:06:03

                Zdar , asi nejlepši ryba co jsem snědl je asi candat, ale to proto že jsem spoustu jinych ryb nejedl,tak nemužu řict no. Třeba okouna anebo lina, to by byla věčna škoda sežrat takove ryby. U kapra jsem si jisty že než smradlaveho kapra někde ze zabahněneho rybnika to si raději dam cejna, ktery je opravdu echt gold, muj nazor.

                  Nterminator - Profil | Ne 31.3.2013 23:52:36

                  Pánové,co já jsem se nadělal ryb:-))) A tohle byla lahůdka.,

                    NSven - Profil | Ne 31.3.2013 23:47:43

                    terminator >> aha .-))
                    Já mám tu zkušenost, že větší amur cca 70+ je už na pečení. Maso osolím a okořením a nechám do druhého dne odležet aby to prostoupilo celou hmotou.
                    Většina lidí vezme rybu, osolí, okoření nebo obalí a prdne na pánev.
                    A pak mají samozřejmě pravdu, že maso je bez chutí a smrdí rybinou. Zvlášť když je trochu tučnější.

                      Nnofish - Profil | Ne 31.3.2013 23:39:22

                      terminator >> optimální, jedlá, velikost amura je kolem kila. Oni ti němci a další "zápaďáci" nejsou blbí, že je žerou už od toho kila.
                      Velcí se dají sežrat, ale spíš to chce položit na zeleninu a podusit v troubě (předtím jenom "povrchu" osmažit). Nebo něco takového :-)

                        Nfotojakes - Profil | Ne 31.3.2013 23:37:53

                        voda12 - >> za mě jednoznačně candát, případně okoun, velmi dobré a pevné maso má i sumeček americký, ale už jich není tolik, aby to šlo využít:-)

                          Nterminator - Profil | Ne 31.3.2013 23:33:13

                          Sven >> Ne,smaženici:-))) Mám restauraci,tak jsem chtěl lidu dostupnou rybu. Nadělal jsem vykoštěné filety,nasolil mořskou solí,pokapal limetkou...... No a po zkoušce dal do mrazáku a jím to z úsporných důvodů sám:-(

                            NLokis - Profil | Ne 31.3.2013 23:32:13

                            No já škrábu šupiny jen v umyvadle pod vodou aby nic nelítalo a pak vypustím vodu a šupiny jsou pohromadě.Jinak klasika na másle jednoduché a chutné.

                              NSven - Profil | Ne 31.3.2013 23:22:53

                              Sintrix >> s tím trhnutím to je pravda. Kdysi dávno jsem to vyčetl v nějaké knize od Miloše Štěpničky a od té doby to tak dělám. Šupiny jdou krásně oškrábat.

                                NSven - Profil | Ne 31.3.2013 23:20:35

                                terminator >> předpokládám, že si z něj smažil řízky .-)

                                  Nretrívr - Profil | Ne 31.3.2013 23:11:07

                                  voda12 - >> Není špatné ryby, je jen slabší kuchař.Z mé zkušenosti platí, u ryb zvlášť, že v jednoduchosti je kouzlo.

                                    Nrobbie - Profil | Ne 31.3.2013 23:09:28

                                    Všetky rybky mi veľmi chutia, ale asi naj je pstruh a losos.

                                      NMAXXSKATER - Profil | Ne 31.3.2013 23:08:22

                                      Nejlepší je pro mě asi candát s okounem. Pstruh a lipan jsou také chutní, to samé úhoř a lín. S recepty si nedělám hlavu, když už si teda rybu občas vezmu a udělám si jí sám doma pro sebe nebo pro rodinu, tak to hodím na máslo na pánvičku, k tomu kmín a případně nějaké jiné koření a je hotovo. :-) Pokud se jedná o nějakou složitější přípravu, to dělává manželka nebo "pratchán", který rád s "pratchýní" vyváří, udí atd. :-)

                                        Nnofish - Profil | Ne 31.3.2013 23:08:14

                                        numen >> to jsem zkoušel. Upozorňuju že na hromadě okounů :-)
                                        U takových těch klasických velikostí mi to šlo na prd. Lepší bylo ho oškrabat. Podřezávání šupinje fajn, ale čím menší (jak ryby tak šupiny) jsou, tím to jde hůře.