Nejlepší rybí maso

Jaké rybí maso Vám chutná nejvíce? Jaký je váš oblíbený recept?
Autor diskuse: voda12 - Profil , 31.3.2013 všeobecné - druhy ryb, rekordy

Jaká ryba je nejlepší k jídlu

A) Kapr8%

B) Candát50%

C) Pstruh6%

D) Lín6%

E) Štika5%

F) Okoun25%

Od 31.3.2013 hlasovalo 540 čtenářů.

FRANK71 - Profil | St 5.6.2013 15:54:05

PepíkPepík >> stoupající vodou roste i nebezpečí nákaz, lidé by proto měli důkladně dodržovat hygienické podmínky.

Podle ministerstva zdravotnictví hrozí zvýšené riziko hepatitidy typu A, salmonelózy, tularemie nebo úplavice.

Příčinou je nejen extrémní kontaminace prostředí, ale i množící se přenašeči chorob, především komáři. Lidé jsou navíc vystaveni extrémní námaze a stresu, což snižuje imunitu.

Podle ministerstva je tak nutné dodržovat hygienu, lidé by měli používat desinfekci, gumové rukavice a holinky a co nejvíce omezit styk kůže s kontaminovanou vodou.

Je nutná také dezinfekce oděvů, nestačí tak pouze ho vyprat.

    Starc55 - Profil | St 5.6.2013 15:52:11

    Venca888 >> Ahoj, zdravím tě po delší době. Co jsi myslel tím vyjmenováním 6-ti druhů ryb? Nepochopil jsem to.

      FRANK71 - Profil | St 5.6.2013 15:44:39

      PepíkPepík >> Jenže, nefungují čističky. proč myslíš. že lidi mají používat holinky a gumové rukavice atd.

        PepíkPepík - Profil | St 5.6.2013 15:44:08

        Pedro1 >> nežerou přímo bahno ale to co je v něm, (bezobratlí atd) a to filtrujou ale samozřejmě to všechno nevyfiltrujou. Když vykucháš kapra nebo amura ze stojáku tak občas mívaj uplně narvaný střeva tohodle bahna v něm šrot atd

          PepíkPepík - Profil | St 5.6.2013 15:42:24

          FRANK71 >> chcíplý zvířeta? občas se za normálního stavu vody projdi kolem vody, u břehu samej heblej kapr, potkan, kachna atd :-))

            Pedro1 - Profil | St 5.6.2013 15:42:04

            PepíkPepík >> Ryby bahno nežerou.

              Pedro1 - Profil | St 5.6.2013 15:41:27

              Starc55 >> Nebudou k jídlu.Obzvlášť dravci.Minimálně 10 let nebude doporučena konzumace dryvých ryb v ČR.Radši pustit,než se otrávit.

                FRANK71 - Profil | St 5.6.2013 15:39:12

                PepíkPepík >> takle varoval už v roce 2002. Voda je kontaminovaná, chcíplý zvířata a jiné sračky.

                  PepíkPepík - Profil | St 5.6.2013 15:36:38

                  FRANK71 >> podle mě takovej rozdíl mezi řekou se zapnutou a vypnutou čističkou neni :D ty ryby žerou bahno atd ať už se to trochu čistí nebo ne

                    FRANK71 - Profil | St 5.6.2013 15:33:56

                    PepíkPepík >> Co jsi to za rybáře, že nic nevíš. Hygienik bude tvrdit, že nefungují čističky a ryby by se neměly konzumovat.

                      Venca888 - Profil | St 5.6.2013 15:31:56

                      sumec, úhoř, candát, okoun, lín, kapr

                        PepíkPepík - Profil | St 5.6.2013 15:29:28

                        Starc55 >> Nic o tom nevím ale nemyslím si že by to bylo nějak škodlivé nebo tak něco. Akorát ty ryby ¨se po dobu co to bude zkalený budou špatně chytat :-))

                          FRANK71 - Profil | St 5.6.2013 15:28:28

                          Starc55 >> Bude se tvrdit, že ne, ale při minulé velké vodě, ty co je žrali jsou stále živý zdravý.

                            Starc55 - Profil | St 5.6.2013 15:26:01

                            Budou ryby ulovené po povodni k jídlu? Já myslím, že asi nějaký čas ne. U dravců to bude asi ještě déle. Má někdo nějakou zkušenost?

                              Siven Polní - Profil | Út 23.4.2013 22:20:00

                              vokounek >> Nic se nemá přehánět. Jím je jako zpestření jídelníčku, nenosím jich domů kila, a pět let jsem lína nejedl. Živí jsou moc krásní. A na spláveček je to adrenalin :)

                                vokounek - Profil | Út 23.4.2013 21:49:11

                                Siven Polní >> to je úplne ok. Každý to vidíme inak. Pre mňa je to nádherna zlatá rybka. Na jedenie sú kapre ;)

                                  Siven Polní - Profil | Út 23.4.2013 13:39:59

                                  vokounek >> Já jsem hlasoval pro lína a nestydím se za to. Měl jsem ho sice asi před pěti lety (domů šli tenkrát dva), ale jestli se letos vydám na lehkou šoulačku se splávkem, klidně to udělám zase.

                                    Lauri - Profil | Út 9.4.2013 11:06:09

                                    nofish >> jasný jen ta cena klasické makrely byla nepochopitelná. Taky mám rád makrely, ale jeden čas jsem se jich docela přežral, tak už si dávám jenom občas na grilu s nějakou marinádou. Ale žrádlo to pořád je................

                                      šumava - Profil | Út 9.4.2013 8:58:51

                                      šmudla007 >> tak kolem tření, před a hlavně těsně po, bývá všeobecně kvalita masa horší. U některých druhů více u některých méně. Pokud jíš ryby smažené a zasypané kořením, či děláš zavináče. pepřenky ap., tak tam se zmenšená kvalita moc neprojevuje. také záleží hlavně u kaprovitých ryb na ročním období - zima, či pozdní podzim je maso nejkvalitnější. Všeobecně ryby před třením i když mi to předpisy nezakazují nezabíjím, připadá mi to dost hloupé. je škoda že velké množství právě cejnů je pozabíjeno právě v tom období, až začneme naříkat že i tyto ryby začínají ve vodě chybět, budeme vědět proč.

                                        nofish - Profil | Po 8.4.2013 15:51:08

                                        Lauri >> Pane kolego. Mluvím o makrelách. Co já vím, jestli se jich sem dováží víc druhů ? :-) Je možné, že jde o tu druhou potvoru, pro mě makrela, jako makrela. Když se dobe udělá, ej to rozhodně dobrota. Nebudu se přít o tom, která to byla. Kdybych tvrdil, že jsem si jistý, tak bych lhal. Takže tady je asi "zakopaný pes" :-)