- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabít nebo nechat žít?
Ale skutečně si myslíte, že občasné ponechání si úlovku pro konzumaci, je špatné? A proč? Rozumím veganům, pro které znamená maso na talíři smrt nevinných zvířat. Nerozumím ovšem rybářům, kteří odsuzují kolegu za to, že si dovolí třikrát do roka vzít domů kapra. Přitom ti samí „ochránci ryb“ chytají celý den dravce na živou rybku a večer si doma s rodinou ugrilují kusy „nevinného selátka“.
Vždy jsem žil v domnění, že pokud se chovám u vody slušně, mám rád přírodu, s ulovenými rybami zacházím tak, jak mi dovoluje řád, mohu si s čistým svědomím i občas rybu sníst. Kolik rybářů zastává názor „vždy chytit a pustit“? A jak se chovají na pstruhové vodě, když chytí štiku nebo tlouště?
Dále moderuje: pouštěč Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NWoohooo - Profil | Út 26.6.2012 15:50:42
NWoohooo - Profil | Út 26.6.2012 15:48:48
Ntomsa - Profil | Út 26.6.2012 15:42:54
NVodní kurka - Profil | Út 26.6.2012 15:30:54
Nkakr - Profil | Út 26.6.2012 15:29:52
Těch 799kg je fakt "slušný výkon"
Takové borce fakt u nás nemáme, to víš Morava je pořád ve stínu.
Přes 300kg se každoročně (ten stejný) rybolovec najde, loni měl "jen " 240kg. Naši rybolovci jsou velmi silně "diškriminováni", neb v MRS je povolen jen 1ks/kapr/doch. co si budeme nalhávat je to vše o rybě domácí. Té je naštěstí všude dostatek a není nejmenší problém ji dosadit. Vyspělá členská základna by si přála vysazovat kapry nejméně 3x týdně ve váze 5kg+.
Nad 100kg máme taky dost borců, ale jsou i tací např. (kolega Mrkos) kteří mají 200docházek a rybu abys pohledal:-)). A je jich čím dál tím víc.
Kdo se má s takovými sumáři otravovat:-))
Ntomsa - Profil | Út 26.6.2012 15:29:31
Zdaleka pan Votava Jaroslav je předemnou.
NSven - Profil | Út 26.6.2012 15:22:25
Podobně, jak to má pěkně zpracované Kakr.
NMrKos - Profil | Út 26.6.2012 15:11:06
zbavíme li se jen Šubrta, 50x tolik bude odneseno nadále
NSven - Profil | Út 26.6.2012 15:09:29
To přece musí potěšit každého kardiologa a propagátora akce "Ryba domácí" :-))
NPoušťák - Profil | Út 26.6.2012 15:09:09
Nretrívr - Profil | Út 26.6.2012 15:05:17
Nb.gun - Profil | Út 26.6.2012 14:59:29
Vyhodnocení sumářů za rok 2011 v MO ČRS Teplice:
"Vážení kolegové, chtěl bych Vás seznámit s částí statistiky našich úlovků za rok 2011,která byla provedena po vyhodnocení sumářů za rok 2011 našimi kolegy p.Kaltmanem a p.Weissem, z povolenek vydaných naší organizací (našim členům).
Hodnocení dle počtu kusů a váhy ulovených ryb. (držitel povolenky byl)
1. 313 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 799,3 kg - Škorvaga Milan
2. 183 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 273 kg - Bartoněk Vladimír
3. 156 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 317,7 kg - Šubrt Jaroslav
4. 148 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 170,5 kg - Konvalinka Jan
5. 145 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 176 kg - Pataky Jůlius
6. 132 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 165,9 kg - Hameta Jiří
7. 123 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 125 kg - Handlíř Bedřich
8. 118 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 141,1 kg - Haluška Miroslav
9. 117 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 224,1 kg - Marouš Josef
10. 114 ks ryb ( převážně kapr ) o celkové váze 187 kg - Votava Jaroslav
Co k tomu zbývá dodat, když tuto váhu sečtete, tak Vám vyjde pomalu polovina námi nasazených ryb..." [zdroj internetové stránky MO ČRS Teplice]
V součtu deset "nejúspěšnějších" členů odneslo za rok od vody 2579,6 kg ryb...
NHooks - Profil | Út 26.6.2012 14:37:22
Já sám si kapra od vody odnesu a nepovažuju se za masaře.
Je to na svědomí každého z nás,kolik si toho vzít.Odnesu si kapra od 45-ti vejš,když ho ovšem chytim :-).
Co je podle vás rybářů,masařina????
Když se rybář dostane 4x k vodě a odnese kapra/schválně píšu kapra,protože žádnou jinou rybu neodnášim/po své každé návštěvě u vody?
Nebo důchodce,který je 5x,ze sedmi dnů u rybníka a odnese si kapra který má sotva míru,s tim,že povolenka stála peníze.
Já sám sem pro,aby se zvedla lovná míra kapra na 40 a byl hájen jako je to v jiných zemích.
Co říct o "poušťákovi",který verbálně propaguje "chyť a pusť",ale u vody se z něj stáva něco ůplně neindifikovatelného.Kapra,který nemá míru ,vsteky rozšlape,protože mu zabere na boilí,které ho stálo litr za kilo.
Proč zavádět limity na ulovenou rybu,když i dnes se obchází to co je zakázáno,nebo nařízeno.Proč si rybářská stráž "schladí žáhu" na klukovi,který porušil rybářský řád,tim,že přetáhl dení dobu o pětminut vědomně nebo ne,když o kus dál chytá duo "lamželez"- rybářů na nepovolený počet prutů a kontrolovat je by bylo o "život",nebo pořádnou nakládačku.
Co dodat na závěr-jen to:u mně masař,nemasař je bezprecedentní,rybář který si odnese od vody rybu/a podotíkám-jakoukoli/která má jen cenimetr nad lovnou míru,je umně masař.
A těm ostatním přeji hodně bohatou sezonu na trofejní kusy a nechť vám to hrčíííííí.
NTomáš - Tom - Profil | Út 26.6.2012 13:37:51
NDave≻ - Profil | Út 26.6.2012 13:36:06
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRetro ...50707
NUdírny a uzení51139
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NAkvaristika4245
NRybářský retro bazar.16778
NZoologický koutek MRKu.33417
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NBrněnské jádro364683
Kde to žije - všechna témata
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












