- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabít nebo nechat žít?
Ale skutečně si myslíte, že občasné ponechání si úlovku pro konzumaci, je špatné? A proč? Rozumím veganům, pro které znamená maso na talíři smrt nevinných zvířat. Nerozumím ovšem rybářům, kteří odsuzují kolegu za to, že si dovolí třikrát do roka vzít domů kapra. Přitom ti samí „ochránci ryb“ chytají celý den dravce na živou rybku a večer si doma s rodinou ugrilují kusy „nevinného selátka“.
Vždy jsem žil v domnění, že pokud se chovám u vody slušně, mám rád přírodu, s ulovenými rybami zacházím tak, jak mi dovoluje řád, mohu si s čistým svědomím i občas rybu sníst. Kolik rybářů zastává názor „vždy chytit a pustit“? A jak se chovají na pstruhové vodě, když chytí štiku nebo tlouště?
Dále moderuje: pouštěč Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Nfreddys - Profil | Čt 3.4.2014 10:38:37
Jít s rybou do bordelu, mno zajímavá myšlenka. Myslím, že tam mohou platit rybami jen eskymáci.
Nnofish - Profil | Čt 3.4.2014 9:52:37
Npouštěč - Profil | Čt 3.4.2014 9:47:18
Npouštěč - Profil | Čt 3.4.2014 9:45:22
NSoulfish - Profil | St 2.4.2014 22:38:34
(nebo je MrCement schizofrenní, to je také možnost)
Nnofish - Profil | St 2.4.2014 22:26:52
Kdo ví, o čem jsem psal, tak to pochopí. Tady totiž nejde o žádný svaz, ale spíš o stav pstruhovek. Nejde o nějké omezení rybáře, které mu nevyhovuje.
NFRANK71 - Profil | St 2.4.2014 22:20:37
NFRANK71 - Profil | St 2.4.2014 22:17:27
NZáplotnice Červená N - Profil | St 2.4.2014 22:15:24
Narnošt - Profil | St 2.4.2014 22:11:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Škoda být v téhle zemi bílej...
Nnofish - Profil | St 2.4.2014 22:10:59
S tou "škodnou" na pstruhovce už je to podle mě celkem přežitek. Na jednu stranu budeme likvidovat jelce (neberu štiku), na druhou stranu se (dle mého pohledu a věc) uměle sypou do vody kvůli lidem relativně velké ryby (duhák, potočák, siven), které ty malé pstroužky žerou taky.
NLuger46 - Profil | St 2.4.2014 22:08:30
Jak říkám vzít rybu proč ne, jen to braní ryb od vody s rozumem a brát to tak, že to dělám hlavně pro zábavu.
Npouštěč - Profil | St 2.4.2014 22:01:48
Npouštěč - Profil | St 2.4.2014 22:00:52
mě taky utíká... fakt bych nedokázal jen tak podříznout jelce kvůli tomu že to jelec...
NSoulfish - Profil | St 2.4.2014 21:59:10
:))
Narnošt - Profil | St 2.4.2014 21:58:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nnofish - Profil | St 2.4.2014 21:57:41
Nnofish - Profil | St 2.4.2014 21:55:47
Ale teď vážně. MI se to taky celkem příčí. Hromada lidí to ignoruje a ryba jim prostě "uteče". Asi je to jak kde. Mít ptruhovku kde se vesele vytírají potočáci, není tam ten hnusák duhový, tak ty tlouště třeba taky likviduju, lovit menší rybky umí dobře, ne že ne.
NLuger46 - Profil | St 2.4.2014 21:55:07
NMirdas 3 - Profil | St 2.4.2014 21:54:01
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 21:50:28
Npouštěč - Profil | St 2.4.2014 21:46:49
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 21:44:14
NFRANK71 - Profil | St 2.4.2014 21:41:24
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 21:39:40
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 21:35:59
NSoulfish - Profil | St 2.4.2014 21:35:34
Npouštěč - Profil | St 2.4.2014 21:35:32
Npekeno - Profil | St 2.4.2014 21:33:24
N1Mara - Profil | St 2.4.2014 21:30:05
Nnofish - Profil | St 2.4.2014 21:29:58
Npekeno - Profil | St 2.4.2014 21:29:25
N1Mara - Profil | St 2.4.2014 21:28:43
NLuger46 - Profil | St 2.4.2014 21:28:08
Npekeno - Profil | St 2.4.2014 21:27:24
NFRANK71 - Profil | St 2.4.2014 21:26:55
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 21:22:18
Diskuse: Zabít nebo nechat žít?
nofish - 1.4.2014 18:43:17 >> Ja jen dodržuju předpisy. Každý kdo toho tlouště vráti vodě je porušuje!!!
Tady je něco o pstruhovém revíru? A to že někde píšeš že ryby hážeš do keře? Na to ani nemá cenu nic říkat. Ale to samozdřejmě není blábol.
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 21:18:33
Npekeno - Profil | St 2.4.2014 21:18:21
Npekeno - Profil | St 2.4.2014 21:15:34
N1Mara - Profil | St 2.4.2014 21:15:07
Npekeno - Profil | St 2.4.2014 21:07:26
N1Mara - Profil | St 2.4.2014 21:02:57
Nšmudla007 - Profil | St 2.4.2014 21:00:37
Plevel roste sám od sebe, koukni na zahrádku když tam nic nevysadíš tak zůstane navěky holá hlína? Plevel je všecko kromě kapra amura duháka, když to hodně zjednoduším..
Napsal jsem o tom článek kdybys byl zvědavý, přímo věnovaný plevelným rybám.
Hezký večer přeji.
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 20:59:31
N1Mara - Profil | St 2.4.2014 20:58:50
N1Mara - Profil | St 2.4.2014 20:56:44
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 20:52:51
NLuger46 - Profil | St 2.4.2014 20:42:11
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 20:23:06
Ndada11 - Profil | St 2.4.2014 20:20:42
NDawemaster - Profil | St 2.4.2014 19:59:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
N1Mara - Profil | St 2.4.2014 19:41:56
Npekeno - Profil | St 2.4.2014 19:39:33
NFRANK71 - Profil | St 2.4.2014 17:43:43
Npouštěč - Profil | St 2.4.2014 16:42:39
Nmascha - Profil | St 2.4.2014 16:34:08
Když už vzít rybu, tak raději starou, co už toho má dost za sebou. Když si každej vezme šedesátku, tak přes osmdesát nedoroste žádná.
Nšmudla007 - Profil | St 2.4.2014 16:11:02
Leckde by se právě těch 7kg na den mělo zrušit a zvýšit limit na plevelné ryby aby ti rybáři kteří je chytají nemuseli tolikrát k vodě. Právě včil se bude pořádat někde závod na genocidu přemnoženého cejna cejnka- oficiálně pod záštitou MO, aby se jich zbavili.
Npouštěč - Profil | St 2.4.2014 15:49:10
Npouštěč - Profil | St 2.4.2014 15:48:08
Nnofish - Profil | Út 1.4.2014 21:26:25
NThor - Profil | Út 1.4.2014 21:18:53
NPatrik Šanda - Profil | Út 1.4.2014 20:42:23
Nnofish - Profil | Út 1.4.2014 20:36:43
Těch 7kg je nemoc. Nemoc co napadá lidi, kteří moc neuvažují, jen si to někde přečtou a pak to přenáší dál...
edit: Mimochodem. 7kg drobotě se nedá nachytat jen tak někde. A 7kg kapra? Je to jedna, dvě ryby, tak co...
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRetro ...50707
NUdírny a uzení51139
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NAkvaristika4245
NRybářský retro bazar.16777
NZoologický koutek MRKu.33417
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36015
NBrněnské jádro364683
Kde to žije - všechna témata
12:09NATTs hlásiče a ATTx příposlech 523
11:32NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 38
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:31NRybáři vs ochránci přirody 41
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











