- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabít nebo nechat žít?
Ale skutečně si myslíte, že občasné ponechání si úlovku pro konzumaci, je špatné? A proč? Rozumím veganům, pro které znamená maso na talíři smrt nevinných zvířat. Nerozumím ovšem rybářům, kteří odsuzují kolegu za to, že si dovolí třikrát do roka vzít domů kapra. Přitom ti samí „ochránci ryb“ chytají celý den dravce na živou rybku a večer si doma s rodinou ugrilují kusy „nevinného selátka“.
Vždy jsem žil v domnění, že pokud se chovám u vody slušně, mám rád přírodu, s ulovenými rybami zacházím tak, jak mi dovoluje řád, mohu si s čistým svědomím i občas rybu sníst. Kolik rybářů zastává názor „vždy chytit a pustit“? A jak se chovají na pstruhové vodě, když chytí štiku nebo tlouště?
Dále moderuje: pouštěč Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NVenca888 - Profil | Čt 28.6.2012 14:24:59
To třeba důležitý neni, ale tim jsem chtěl naznačit, že ta přivlastněná ryba ukojí rybářům hlad úplně stejně jako to kuře... Buď to bude ryba, kuře nebo něco jinýho... takže proto ve svý podstatě je chycenej kapr prostředkem k zajištění nutnýho... Máš volbu, ale ta ve všech případech plní nezbytnou funkci. Proto se masař chová morálnějš než chyťapusťák...
NMrKos - Profil | Čt 28.6.2012 14:24:17
sám se bránit opravdu nemohu, protože jsem u Šmudly v ingnoraci, což mne strašně mrzí a často se mi díky tomu i hůře usíná... je pěkné jak víš přesně co kde a kdy píšu, že by ingnorace byla jen přechodným gestem?
ten mrk je legrační
NMrKos - Profil | Čt 28.6.2012 14:21:14
ultrapouštěči dokonce i zde na MRKu často používají slovní obraty spojené se smrtí dotyčného jedince konzumenta, přejí mu často rroztodivné choroby nebo dokonce řadí důchodce do skupiny největších konzumentů
všechno to je špatně
jinak to vypadá že magor asi nejsi pokud nesplňuješ podmínky viz výše
NUchaazim - Profil | Čt 28.6.2012 14:19:27
Můj názor na tuto věc. Když chce někdo rybu k večeři, ať si jí veme. Ale naprosto souhlásím s nastavenou mírou kapra např. zde na Lipně 40-70cm. Sice když se podívám na 40 cm kapříka, který není ani moc vysoký a představím si, co z něho asi na pekáči zbyde po očištění, je mi ho líto.
Ale budiž.
Osobně ryby pouštím, ale na pěkné štice nebo (dříve hojném) candátovi si rád pochutnám. Ale jen jednou za čas.
Konzumace musí mít své kouzlo chuti. A že ty lipenské rybky chutnají obzvlášť výborně. Nechápu tak místní rybáře (labužníky), kteří jsou při chuti mít kapra s snídani, obědu, večeři. Samozřejmě o prodeji někomu jinému nemůže být ani řeč - to je na lipně tabu.
Názory proti Chyťapusťákům neberu. Určitě to nejsou magoři. Magoři jsme totiž tak trochu všichni ale to sem nepatří:-) Rybář může s rybou zacházet podle svého uvážení (v rámci RŘ samozřejmě)
Tak proč jí nepustit. Když jí nebude zbytečně trápit na břehu a válet v písku. Zbude mu krásná fotka a krásná vzpomínka a o to především jde.
Masařovi sice, pravda, taky zbyde krásná vzpomínka, ale krásu a sílu prožitku z jím ulovené ryby nikdy nepozná.
Lidi nekoukejte se na sebe přes prsty a nechovejte se jak lidi. Radši se chovejte jak zvířata, ty totiž mají k přírodě úctu a žijou v ní a s ní v symbioze.
Hawk, Tomáš, rybářské potřeby, Černá v Pošumaví
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 14:19:03
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 14:16:17
Určitě jsi zaznamenal, že jsem ten závěr odlehčil . Navíc – čím se krmí chyťapusťák není ve vztahu k problému zabíjení a pouštění ryb důležité..:-))) A požírá-li česká kuřata - podporuje české pěstitele ..:-))))
Nhraji - Profil | Čt 28.6.2012 14:12:24
Ono je potřeba přestat psát a je potřeba začít kontrolovat. A nejen kontrolovat, taky důsledně zjištěné přestupky trestat.
Za sebe napíšu, že kdyby v MRS fungoval systém projednávání přestupků stejně jako v ČRS, okamžitě bych vrátil odznak a průkaz RS, protože tam si musí připadat normální RS jako debil. Zaplať pánbůh za náš sice nedokonalý, ale aspoň nějak fungující systém.
Nmalamut - Profil | Čt 28.6.2012 14:11:20
NVenca888 - Profil | Čt 28.6.2012 14:10:10
Nafjee - Profil | Čt 28.6.2012 14:07:44
NVenca888 - Profil | Čt 28.6.2012 14:07:23
V čem jsou horší? Myslíš, že je lepší chyťapusťák, kterej proseká huby rybám, všechno pustí, sbalí se a cestou si na ukojení hladu (a třeba gurmánský touhy) koupí kuře, který rostlo měsíc bez přístupu denního světla, na práškách a šlapalo si po hlavě s kolegama, aby nakonec chcíplo pověšený na hák?
NSoulfish - Profil | Čt 28.6.2012 14:06:38
NSoulfish - Profil | Čt 28.6.2012 14:05:55
Nrozbora - Profil | Čt 28.6.2012 14:05:52
Poďakovanie a za obsah článočku, ktorý vyvoláva takú rozporuplnú a ohnivú diskusiu.
NSoulfish - Profil | Čt 28.6.2012 14:04:53
ovšem nevím, zda pionýr a vedoucí svazák je zrovna to pravé
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NRetro ...50707
NUdírny a uzení51139
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NAkvaristika4245
NRybářský retro bazar.16777
NZoologický koutek MRKu.33418
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NBrněnské jádro364683
Kde to žije - všechna témata
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
14:19NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 28
12:19NRybáři vs ochránci přirody 76
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













