- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabít nebo nechat žít?
Ale skutečně si myslíte, že občasné ponechání si úlovku pro konzumaci, je špatné? A proč? Rozumím veganům, pro které znamená maso na talíři smrt nevinných zvířat. Nerozumím ovšem rybářům, kteří odsuzují kolegu za to, že si dovolí třikrát do roka vzít domů kapra. Přitom ti samí „ochránci ryb“ chytají celý den dravce na živou rybku a večer si doma s rodinou ugrilují kusy „nevinného selátka“.
Vždy jsem žil v domnění, že pokud se chovám u vody slušně, mám rád přírodu, s ulovenými rybami zacházím tak, jak mi dovoluje řád, mohu si s čistým svědomím i občas rybu sníst. Kolik rybářů zastává názor „vždy chytit a pustit“? A jak se chovají na pstruhové vodě, když chytí štiku nebo tlouště?
Dále moderuje: pouštěč Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 14:01:13
Nmalamut - Profil | Čt 28.6.2012 14:01:00
Edit: máte přece profi RS, to byste asi kontakt na ně měli mít.
Ndosec - Profil | Čt 28.6.2012 14:01:00
Nšmudla007 - Profil | Čt 28.6.2012 14:00:27
Puštění nepoškozené ryby zpátky týrání není(a poškozenou puštěnou menší rybu sežere něco většího). Ano v dnešní době se uživit rybolovem je neekonomické, jako zpestření to ujde. rád se pochlubím že zapsaných mám letos 19ks kapř(0ks dravec)
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 13:59:00
NTomK78 - Profil | Čt 28.6.2012 13:58:21
BTW redaktorovi magazínu přišel letos dopis od úřadu, kde je zmíněno, že mu hrozí pokuta až 25.000 EUR za puštěnou štiku. Blíže letošní Fish und Fang tuším z března...
Na druhou stranu existují rozsudky, kdy rybář byl této pokuty zproštěn. ...
Stačí nebýt líný, zapnout google a dá se toho na toto téma dost najít....
NVenca888 - Profil | Čt 28.6.2012 13:51:21
Gurmánský touha možná ano... ale hlad nikoliv. Něco sníst musíš.
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 13:49:06
NSoulfish - Profil | Čt 28.6.2012 13:48:39
Oprav mě, pokud se pletu, ale jako lovec proti tomu nic moc nezmůžeš, protože vzhledem k jiným lovcům nemáš žádnou pravomoc (nebo jsem se o tom zatím jen nedočetl?). Budu si muset sehnat mobil na nějakou šikovnou RS.
Ad bod 2 ("chytali jste dál podmíráky")
To máš totiž tak - do toho krmení nemůžeš dát ceduli "zákaz vstupu rybám menším než 46 čísel", respektive můžeš, ale ta ryba je blbá, nepřečte si to a stejně do toho krmení menší kapř vleze a sežere i ten kousek něčeho na háčku.. Já chtěl zrovna rybu na grilovačku :o)
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 13:47:05
Každopádně – je otázkou dalekosáhlé diskuse, zda ulovení a následné puštění ryby lze nazývat týráním. Mimochodem – i ta gurmánská touha je potlačitelná ..:-)))
NTomK78 - Profil | Čt 28.6.2012 13:44:47
NVenca888 - Profil | Čt 28.6.2012 13:39:12
Nmalamut - Profil | Čt 28.6.2012 13:34:37
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 13:26:38
Ale z hlediska toho zaplacení má vlastně dvě možnosti – přičemž sama ryba si vybrat nemůže.
Buď bude zabita hned (to se děje spíš minoritně), či nějaký čas stráví ve vezíru v příbřežní vodě často s absencí kyslíku a pak bude zabita (to je častější) Nebo bude puštěna zpět s vpichem po háčku (tedy za předpokladu šetrného zacházení). A teď – co z toho popsaného je větší zaplacená cena za ulovení ?
NVenca888 - Profil | Čt 28.6.2012 13:24:54
Nšmudla007 - Profil | Čt 28.6.2012 13:20:12
>Soulfish(rozumný humorný kaprař): ano moderní trendy nepočítaly se zvýšením míry kapra z přijatelných 35cm na nedosažitelnou 45cm a dvě kila hmotnost. Ano Lůze stačí bohužel i menší ryba ke spokojenosti. Rád bych si teda vyprosil nazývání svazomasajem, jelikož nefláknu každou mírovou rybu EU záhlavcem do EU igelitky(podmírový mi EU filetizaci už tím tuplem nestojí).
NSoulfish - Profil | Čt 28.6.2012 13:19:56
Tito kolegové reprezentují zmíněnou LŮZU (minimálně její celkem velkou část), která u vody tak nějak nemá co dělat.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NRetro ...50707
NUdírny a uzení51139
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NAkvaristika4245
NRybářský retro bazar.16777
NZoologický koutek MRKu.33418
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NBrněnské jádro364683
Kde to žije - všechna témata
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:57NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 30
15:57NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










