- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabít nebo nechat žít?
Ale skutečně si myslíte, že občasné ponechání si úlovku pro konzumaci, je špatné? A proč? Rozumím veganům, pro které znamená maso na talíři smrt nevinných zvířat. Nerozumím ovšem rybářům, kteří odsuzují kolegu za to, že si dovolí třikrát do roka vzít domů kapra. Přitom ti samí „ochránci ryb“ chytají celý den dravce na živou rybku a večer si doma s rodinou ugrilují kusy „nevinného selátka“.
Vždy jsem žil v domnění, že pokud se chovám u vody slušně, mám rád přírodu, s ulovenými rybami zacházím tak, jak mi dovoluje řád, mohu si s čistým svědomím i občas rybu sníst. Kolik rybářů zastává názor „vždy chytit a pustit“? A jak se chovají na pstruhové vodě, když chytí štiku nebo tlouště?
Dále moderuje: pouštěč Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NVenca888 - Profil | Čt 28.6.2012 13:12:40
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 13:09:04
Nšmudla007 - Profil | Čt 28.6.2012 13:06:20
Kyselá jabka lidé přirozeně rozeznají a ponechávají na stromech, s rybama hladovýma a háčky se třídí co se na háček pověsí a nespadne. Kdybych nechtěl rybolovem týrat tak bych asi lovil do sítí nebo lukem(do malé ryby se špatně strefuje). Doufejme budeme moci časem nějak rozumně chytat i tolstolobiky. PS. Kolega MrKos musí vědět [smazáno nenapsané zamyšlení a spekulace ohledně magorů a ultrarylísáků s možnou mylnou interpretací ]
NVenca888 - Profil | Čt 28.6.2012 13:04:38
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 12:55:33
„Svazového revíru“ píši zcela záměrně …
NVenca888 - Profil | Čt 28.6.2012 12:45:42
NIvo - Profil | Čt 28.6.2012 12:42:02
Nšmudla007 - Profil | Čt 28.6.2012 12:13:56
Co pstruzi na Svratce Svitavě Dřevnici při kontrolách? Masijou je soudruhové pečlivě nebo něco nechají na výtěr? Taky nic osobního pane doktor.
Nmalamut - Profil | Čt 28.6.2012 10:16:41
Nšmudla007 - Profil | Čt 28.6.2012 10:06:22
Veliký nešvar a nepěkný přístup Svazopouštěče MrKose jest snaha o vyhánění rybářů do vody pošlechticku( Won na to má deset tisíc na povolenku tak chce aby ostatní platili taky deset tisíc ročně za chytání= aby rybařina byla kratochvíle pro šlechtu a horních deset tisíc a žebráky/lůzu kolem potoků a panských rybníků bude střílet brokovnicí aby mu nekradly jeho těžce zaplacený zprivatizosvazový ryby. Sám MrKos chodí dvěstěkrát ročně k vodě(viz informoval Kakr), tak mu tam ti svazomasajové překážijou, já mu to budu přát až bude přát i on ostatním rybářům.
Jinak u vody je klid, rybáře vyžene od vody nedostatek ryb(tak jak kormorány), měsíc po nasazení, na násadáka čekáš tři čtiři hodiny a u rybníka je pohodička nikde nikdo. Přerybněné vody hold lákají predátory všeho druhu.
NPstruh27 - Profil | Čt 28.6.2012 9:02:48
Nmalamut - Profil | Čt 28.6.2012 8:59:31
To, že svaz není výběrovou organizací je fakt, a že chytá každej, co má do prdele díru, taky, ale stačilo vyrazit každýho, kdo vědomě poruší pravidla.
NButchi - Profil | Čt 28.6.2012 8:58:05
Jen bych k tomu dodal, že nechci nikoho vyhánět od vody proto, že dělá něco jinak.
Jediná výjimka jsou ti, kteří absolutně nedodržují pravidla hry. Ano, byl bych velice rád, kdyby od vody vymizeli.
NButchi - Profil | Čt 28.6.2012 8:56:15
Je to bohužel tak. Já jsem dřív bral všechno, co mělo míru. Nemyslím, že je nutné to nějak omlouvat. Začátečník a mlaďoch k tomu, nevidím na tom nic špatného.
K tomu postoji (ryba pro vlastní spotřebu) jsem se prostě nějak propracoval, bohužel jsou však tací, kteří zakrní. Nepopírám, že jsem vzal nějakého toho kapra pro příbuzné, protože jsem o to byl požádán a zrovna u Káčka je to podle mě fakt jedno. Lososovité ryby nebo dravce jim prostě nedám. Resp jim nedám už vůbec nic, protože hučeli, že jim to nejelo - jejich smůla.
Mně to připadá, že teď chtějí všichni všechno hned. Prostě konzum a instant. Přijít k vodě, nachytat okamžitě mraky ryb, ideálně bez námahy, tahat trofejní kusy každou vycházku v předem určenou hodinu. Stává se z toho plytká kratochvíle.
NMorus - Profil | Čt 28.6.2012 8:55:14
A ještě jedna věc: vy kdo ryby pouštíte kvůli nějakýmu vyznání o nezabíjení, přestaňte jíst maso úplně, už tím že jíte kuřata a další pochoutky tak zabíjíte, a to mnohem horším způsobem než tím že rybu chytíte a hned jí zabijete.
PS: to co jsem teď napsal neznamená že vraždím všechno, sám pouštím minimálně 90% mírových ryb. Ale radši si dám na talíři kapra z přírody než chemicky upravený šmejdy co kupujeme a do sebe všichni pořád tlačíme.
NTomK78 - Profil | Čt 28.6.2012 8:51:07
Ale důležité, je především část rybářů omezit. A pokud třeba rád chytáte jen ráno, ještě začněte prosazovat zkrácení doby lovu - zas část lidí dostanete od vody a budete mít rybičky jen pro sebe a můžete chytat a pouštět...
Nkakr - Profil | Čt 28.6.2012 8:48:39
Ryby se lovily odjakživa, stačí dodržovat nastavená pravidla hry. Bláboly o tom ,že je legálně možné odnést ročně x tun ryb neberu. Jedná se o excesy, které se týkají velmi málo rybářů.
Pokud by se mělo něco v úlovcích omezit, tak je to štika, candát a lipan. Ale i při omezení 1ks/rok/člen se nikdy na všechny členy nedostane. Omezení je ovšem neprůchodné poněvadž lov dravců je primárně vedlejším produktem kaprařiny.
Kapr a duhák se dá dosadit kdykoli, je to jen o penězích. K70 je totální nesmysl, původní záměr který měl zabránit prodeji větších kaprů do "soukromáků" se zcela minul účinkem, dnes to přiznávají i jeho tvůrci.
Prostě nastala situace, kdy proti sobě stojí dvě znesvářené skupiny rybářů z nichž jedna ryby nejí a druhá ano. Jsou zakopané na svých pozicích a jejich pravda je tou nejpravdovější.
Babo raď co s tím....
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NRetro ...50707
NUdírny a uzení51140
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NAkvaristika4245
NRybářský retro bazar.16777
NZoologický koutek MRKu.33418
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36019
NBrněnské jádro364683
Kde to žije - všechna témata
19:31NBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












