Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 28.1.2013 12:42:46

KUBA >> Povodí Ti schválilo odběr vody ? Bacha na to, jsou to docela paznehti.

    KUBA - Profil | Po 28.1.2013 12:36:20

    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 28.1.2013 12:24:58 >> ne, náhon nemám a nepotřebuju ho, mě tam ten rybníček vyhloubila velká voda, je to jen díra v zemi a byl tam v podstatě odjakživa... jestli mi jako rozumíš...
    průtok zajistí čerpadlo s časovačem a ještě jeden důmyslnej strojek zvaný Trkač, kterej musim odzkoušet, trochu to bude bojovat s převýšením... ale uvidíme ještě jsem to neměřil

      Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 28.1.2013 12:24:58

      KUBA >> ty máš vodní právo = náhon ?

        KUBA - Profil | Po 28.1.2013 12:20:03

        Dodlinka >> kdyby neměl bejt čistej, tak se do toho nepouštim... mě na tom rybníku v podstatě zajímá a baví jen ten vizuální kontakt... a těšim se jak budou velký duhoni lovit, chtěl bych se k nim potápět a tak... uvidíme jak to celá dopadne, zatím je ze zamrzlý díry prima kluziště pro kluky :-)

          KUBA - Profil | Po 28.1.2013 12:17:47

          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 28.1.2013 10:10:05 >> barevný ryby di rybníku nebrat :-) já bych z toho fakt chtěl mít jen průtočnej biotop s rybama, který jsou normálně v potoce + duháci/siveni na ten grill :-) barevnejch ryb mám dost v akváriích a čučim na ně každej den doma

            Dodlinka - Profil | Po 28.1.2013 10:11:03

            KUBA >> Ty máš výhodu že můžeš použít čistou vodu z Mohelky. Tvůj rybník takhle může vypadat bez problémů.

              Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 28.1.2013 10:10:05

              KUBA >> protože není v Čechách rybníčkář ten, kterej by nasadil sivena jen. :-)


              Ale například jsou k mání barevní jeseni, hořavky, líni apod...

                KUBA - Profil | Po 28.1.2013 10:06:57

                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 28.1.2013 9:38:23 >> jak si Vráťo přišel na to, že tam dám kapry a karase?!? se cejtim skoro uraženej :-)
                váhám jestli tam dám sivena... natož cokoliv kaprovitýho (mimo rybek na krmení) byde to je PO, Li a PD(na jídlo)... uvidíme jestli se ten lipan udrží, ale mohl by bude to napájený studenou okysličenou vodou z potoka

                  Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 28.1.2013 9:38:23

                  KUBA >> pokud tam dáš koi a karasy tak takhle vypadat nebude, to Ti garantuju.

                    Písek - Profil | Po 28.1.2013 8:19:28

                    a

                      Písek - Profil | Po 28.1.2013 7:36:22

                      dnes v noci se mě stále rozsvěcovaly světla (s pohybovým čidlem) a díval jsem se z okna na srnky ,jak mě okusují lístky a větvičky živého plotu a vykusovaly něco ve skalce (snad netřesky)
                      dělají to tak každou zimu,tak jsem zvědavej, co jim letos chutnalo :-)))

                        Písek - Profil | Po 28.1.2013 7:32:14

                        KUBA >> ještě jednu na uklidnění,ať ten absťák není tak silný :-)))
                        jsem dnes třídil fotky ,tak mám z čeho vybírat

                          Písek - Profil | Po 28.1.2013 7:22:35

                          trpaslík od neznámého dárce, někdo mě ho sem dal a odešel
                          tak nám hlídá místo psa ,však má ten bojový postoj:-)))

                            Písek - Profil | Po 28.1.2013 6:53:45

                            a ještě jedno zátiší

                              Písek - Profil | Po 28.1.2013 6:46:36

                              když kvete vánoční kaktus. tak zahradník do zahrady nechodí ,snad odhazovat sníh ze skleníku :-)))

                                Písek - Profil | Po 28.1.2013 6:45:08

                                p

                                  Písek - Profil | Po 28.1.2013 6:42:24

                                  tahle žába je v pohodě ,jinak živých mám ve skalce také hodně

                                    Písek - Profil | Po 28.1.2013 6:38:58

                                    koruna suché zídky

                                      Písek - Profil | Po 28.1.2013 6:38:02

                                      vhodný stavební materiál na suché zídky

                                        Písek - Profil | Po 28.1.2013 6:36:38

                                        KUBA >> tak něco na uklidnění :-))))

                                        zátiší se sádelňákem