Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 8:29:01

kubah >> ten zvonek se mě líbí,mám také takový lodní zvon na svolávání strávníků :-))

    NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 8:27:35

    kubah >> to jo,máš pergolu na slunci.na té první fotce to tak prosluněné nevypadalo,líbí se mě to :-)

      Nkubah - Profil | Ne 3.2.2013 8:23:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Písek >> Jedna ještě bez plůtku - svítí tam dost..

        NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 8:22:19

        kubah >> já jsem přestěhoval hodně kvítek do závěsů (fotky nemám) ,aby mě je neokusovali španělští slimáci,,pověsil jsem asi 15 závěsů na žlaby a osázel je převislými rostlinami

          NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 8:16:39

          kubah >> máš to pěkný a to slunce Ti závidím,
          u nás v lese ho moc nemáme,jinak by bylo hej :-)))

          když na tu fotku koukám,tak také toho slunce moc nemáš,okolo stromy,to znamená vlastně polostín
          chvíli svítí,chvíli ne ?

            Nkubah - Profil | Ne 3.2.2013 7:35:01

            Písek >> taky mám

              NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 6:29:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              závěsy II

                NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 6:28:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                závěsy

                  NRici - Profil | Čt 31.1.2013 16:27:51

                  KUBA >> Dobrej nápad, mám jednu za barákem a opravdu se mi jí nechce opravovat.

                    NDrozďák - Profil | Čt 31.1.2013 10:54:58

                    KUBA >> ta kanoe má v sobě minimálně háčka, když vidím jak to pěkně žene.

                      NKUBA - Profil | Po 28.1.2013 16:41:18

                      takhle se na ty vodáky musí :-)

                        NKUBA - Profil | Po 28.1.2013 14:19:46

                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 28.1.2013 13:54:47 >> ale ta díra v zemi co mám na louce přeci není rybník... nemůžu za to, že se to zaplnilo vodou :-) a co mám ted dělat, když v tom maj domov ty chráněný živočichové... přeci to nezahrneme :-) co by řekl kámoš skokan nebo kámoška užovka..., ale jinak souhlas zmrd je zmrd... snad to projde, vycházím z toho, že přírodě neubližuju, naopak... zbytek nechám na vesmírné energii

                          NKUBA - Profil | Po 28.1.2013 14:16:15

                          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 28.1.2013 13:52:16 >> tohle možná volafka je, ale ten pták co žije u nás jistojistě volafka, navíc chráněná a vzácná není, je jí jen vzdáleně podobná... říkal to karel s flintou když mi vysvětloval princip tlumiče

                            NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Po 28.1.2013 13:54:47

                            KUBA >> bacha. Pro zmrda je typický, že pokývá hlavou. Ale nakonec přijde a s tím, že s Tebou nikdy nemluvil a že nemáš na rybník bumážku, udělí pokutu 100000 czk ve správním řízení :-)

                              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Po 28.1.2013 13:52:16

                              strejka >> to je volavka.

                                Nstrejka - Profil | Po 28.1.2013 13:45:03

                                KUBA >> vypadá úplně jako volavka, ale volavka to není...

                                  NKUBA - Profil | Po 28.1.2013 13:30:36

                                  Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 28.1.2013 12:42:46 >> víc než povodí se bojim těhle...

                                    NKUBA - Profil | Po 28.1.2013 13:23:53

                                    Dodlinka >> jj akumulace je přesnější výraz, já to pak pouštim zpět...
                                    dotaci na to žádnou nedostanu, už jsem to konzultoval, je to malý, minimum je 1ha (vím, že jsou různý dotační tituly) navíc by se to dalo prezentovat jako maximálně "protipovodňová díra" :-)

                                      NKUBA - Profil | Po 28.1.2013 13:17:42

                                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 28.1.2013 12:42:46 >> na našem povodí je jeden pán, kterej mě vysloveně nemá rád... už před časem jsem ho nakrknul "černou" stavbou stodoly v záplavovým území, což nakonec oficiálně prošlo i na stavbním úřadě, ale schválili to jeho nadřízení :-) vod tý doby mám u něj vroubek... poslední ekšn bylo, že nám traktorem stáhnul na louku novou lávku přes potok do lesa, s tím, že je to prej překážka v toku a to nesmí bejt :-) blbec, ale díru v zemi, rozuměj rybník jsem s ním na místě konzultoval a prohlásil, že díra v zemi ho nezajímá, protože není překážkou v toku :-)

                                        NDodlinka - Profil | Po 28.1.2013 12:51:39

                                        KUBA >> Vydávej to za protipovodňové opatření a možná dostaneš i dotaci. S povodím bys neměl mít problém. Nejedná se o odběr vody ale akumulaci. K tomu jsou vstřícní. Ten zdroj čisté vody ti závidím. Já mám rybníky na bezejmeném potůčku s vodou z lesa. Bohužel za komančů se ta vodoteč zničila. Obec ji má sice v územním plánu a chtěla by ji "výhledově" obnovit ale jestli na to někdy budou prachy je ve hvězdách. Ale taky chci jeden rybník jen s dravci kvůli čisté vodě. Zatím jsou v něm candáti, okouni a střevličky východní. Ty jsou tu všude. Duháky nasypu v březnu. Zatím jen tak 100 ks na zkoušku. Když nebudou v létě padat tak na podzim ještě dosadím. Přítok je v létě minimální ale u hráze je skoro 4m hloubka a tak by se to snad moc prohřívat nemělo.