Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NKUBA - Profil | Ne 27.1.2013 19:31:02

už mi ta zima leze na mozek... :-(

p.s. tak tu sedim u PC a vymejšlim jak bude vypadat ten rybník... no tenhle pohled by se mi zamlouval :-)

    NPísek - Profil | Ne 27.1.2013 8:14:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    pomocnice

      NPísek - Profil | Ne 27.1.2013 8:11:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      zakládání kamenných záhonů a suché zídky
      po letech je vše osázené a je potřeba jen prostřihávat,vytrhávat,

        NPísek - Profil | So 26.1.2013 21:49:28

        KUBA >> ptal jsem se na FB,ale už mě to je jasné,měl jsem tam výstrahu,
        už je vše v pořádku

          NPísek - Profil | So 26.1.2013 21:39:48

          strejka >> ona ta sůl,když ji je hodně narušuje mírně glazuru,to se po čase pozná a výměna není zadarmo,ale ať každý dělá ,jak nejlépe umí, že ? :-)))

            NPísek - Profil | So 26.1.2013 21:37:53

            strejka >> kdyby jsi přečetl ,co jsem už na tohle téma napsal,tak by jsi to nemyslel
            voda se dá ze zápachové uzávěrky vytáhnout lehce pumpičkou na duše ,nacucnout a vypustit do kýblu ,opakuješ to párkrát a máš skoro suchý klozet,zbytek vysušíš hadrou a odpad utěsníš hadrou apod. To se ale už opakuji

              Nstrejka - Profil | So 26.1.2013 21:32:19

              Písek >> myslel jsem jen do záchoda, ten se vypouští blbě...

                NPísek - Profil | So 26.1.2013 21:29:25

                strejka >> by jsi se divil,jak po čase ta sůl neprospívá fajansu,to se pozná později

                  NPísek - Profil | So 26.1.2013 21:27:43

                  strejka >> jasně ,do sifonů,ale jak ji dostaneš do potrubí ? ha

                    NKUBA - Profil | So 26.1.2013 21:26:35

                    strejka >> nenapadlo mě to :-(

                      Nstrejka - Profil | So 26.1.2013 21:23:32

                      KUBA >> hrstička soli před odjezdem a nemusíš vypouštět...

                        NKUBA - Profil | So 26.1.2013 21:22:37

                        Písek >> díky za podporu :-) no, je to první sezona... tak uvidíme

                          NPísek - Profil | So 26.1.2013 21:19:36

                          KUBA >> záleží na tom,jestli máš vyspádované rozvody k nejnižšímu místu a voda nezůstává v rozvodech.Ale plast když zamrzne,tak by neměl nic udělat (trošku se roztáhne do boku)No,budu Ti přát co nejmenší ztráty.Jestli si nejsi jistý,tak by Ti měl odborník poradit,jak se co a kde vypouští.Pokud tam ale temperuješ na 5°C ,tak máš téměř vystarané.Někde jsem četl,že v topení máš nemrznoucí směs,tak aspoň to by mohlo fungovat.

                            NKUBA - Profil | So 26.1.2013 21:07:57

                            Písek >> vodu jsem vypustil... a uvolnil tlak, všechny kohouty otevřený,
                            ale na zachod jsem tak trochu hm, pozapoměl, nadržku jsem vypustil, ale v tom koleni zůstala :-( no je tam v podlaze topení na se spínačem na +5C uvidíme jestli to zafunguje... příští víken uvidíme jak to dopadlo

                              NPísek - Profil | So 26.1.2013 20:25:29

                              KUBA >> máš obavu o přípojku,nebo o vnitřní rozvody ? nebo obojí ?ötázkou je ,jestli jsi zabezpečil také zápachové uzávěrky (sifony) zařizovacích předmětů. Obvzlášť háklivá je mísa WC, ten porcelán často nepřežije zamrzlou vodu v sifonu. Stačí obvykle kuchyňská sůl,ale nejlépe pumpičkou vysát vodu a otvor ucpat hadrou,igelitem apod,aby nešel smrad ze septiku do budovy.To stejné u umyvadla,dřezu,vany
                              vypuštění vnitřních rozvodů je samozřejmost...tedy pokud v budově nějak netemperuješ na
                              teplotu nad nulou.To by potom bylo vše jinak

                              jo a spláchnout vodu ze splachovačů,on takový Geberit se těžko mění bez porušení obkladů

                                NKUBA - Profil | So 26.1.2013 20:15:28

                                na Jezerce dnes -28C ... to sem zvědav jestli u nás na chalupě bylo přes dvacet... první pořádná zatěžkávací zkouška našeho vodovodu, držte mi palce...

                                  NPísek - Profil | So 26.1.2013 8:15:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  tomsa >> když venku nic nekvete,musí stačit amarylis za oknem :-)

                                    NPísek - Profil | Pá 25.1.2013 23:50:11

                                    tomsa >> dobrou

                                      Ntomsa - Profil | Pá 25.1.2013 23:45:55

                                      Písek >> No aby tady byl nějaký obrázek pošlu sumíka z loňské Moravy na feeder.
                                      Dobrou.

                                        NPísek - Profil | Pá 25.1.2013 23:21:27

                                        když tam roste rožec,není s tím skoro žádná starost, ale ten bych do skalky už nedal,horší plevel jsem nepoznal...