Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPísek - Profil | Pá 25.1.2013 23:15:01

tomsa >> v jedné knížce o skalkách je uvedené,že 1 m2 plochy skalky ročně vyžaduje 6 hod. práce.Já bych tomu celkem věřil (osobní poznání),ale záleží na tom,co je na té ploše vysazené.Měl jsem suchou zídku dlouhou asi 25m ,výška 50-60cm a šířka do 2metrů
Opravdu jen údržba této plochy zabrala hodně času,ale zase to bylo vidět.S údržbou travnaté plochy se to nedá srovnat,i když jsem nějakou dobu z trávníku ručně vypichoval plevel,pampelišky apod.Tehdy jsem se ale lehce ohýbal v pase :-)))))

    Ntomsa - Profil | Pá 25.1.2013 23:01:51

    Písek >> Úž aby to bylo. nějak mě ta nečinost nebaví.
    Díky všem co přidávají krásné fota z vegetačního období. Ač nejsem skalničkář, pořád je co od nich obdivovat. A že je co.

      NPísek - Profil | Pá 25.1.2013 22:47:14

      tomsa >> neboj,za chvilku to začne ožívat až dost,kdo má zahradu,ten nebude vědět kam dřív.................však to znáš

        Ntomsa - Profil | Pá 25.1.2013 22:38:51

        rover >> Ale jó nějak to pořeším.
        Chlapci s tím celerem to opravdu byla jen informace. Aby to ožilo.

          Nrover - Profil | Pá 25.1.2013 22:31:24

          tomsa >> Sám si nevíš rady ? :-(

            NPísek - Profil | Pá 25.1.2013 22:30:24

            tomsa >> tak dobrou setbu !! :-)))

              Ntomsa - Profil | Pá 25.1.2013 22:28:06

              Písek >> Nene. Mám substrát od hnojáčků, trochu to ohřeji a zítra vyseju celer. Za chvíli to bude paprika atd.

                NPísek - Profil | Pá 25.1.2013 22:25:37

                tomsa >> semeno je "bulvární" protože vyrostou bulvy :-))))

                  NPísek - Profil | Pá 25.1.2013 22:24:41

                  tomsa >> to máš v troubě ? pamatuji si,že máma to tak dělala,aby se
                  likvidovaly plísně apod.

                    Ntomsa - Profil | Pá 25.1.2013 22:23:06

                    rover >> Počkej vzbudím ženu.

                      Ntomsa - Profil | Pá 25.1.2013 22:22:26

                      Písek >> Samozřejmě do truhlíku. Od dneška ohřívám substrát.

                        Nrover - Profil | Pá 25.1.2013 22:20:28

                        tomsa >> A kvalita semena ?

                          NPísek - Profil | Pá 25.1.2013 22:18:30

                          tomsa >> jo,ale do truhlíku :-))

                            Ntomsa - Profil | Pá 25.1.2013 22:16:15

                            Trochu bokem
                            Zítra vysévám celer.

                              NStopař - Profil | St 23.1.2013 17:50:58

                              Ortelius >> Máš to moc hezké hlavně ten vypalovanej obrázek.

                                NPísek - Profil | St 23.1.2013 16:36:44

                                Ortelius >> abych nezapomněl,cvičit šupiny lipana nemusíš,mám domluveného řezbáře,který mě víko dovyzdobí malou plastikou lipana, kterou potom nalepí Místo nálepky mušky
                                tam bude ze dřeva vyřezaná ryba.Aspoň to mám slíbené

                                  NPísek - Profil | St 23.1.2013 16:22:37

                                  Ortelius >> jo,rozměry pošlu,ale až tu krabičku budeš dělat,aby se rozměry neztratily....tedy u mě by to tak bylo :-))))

                                  mělo by to být o něco víc,než tahle ,tedy těch 5cm beru

                                    NOrtelius - Profil | St 23.1.2013 16:11:31

                                    Písek >> no problem. Jen mi pošli rozměry do SZ. Ať mám přehled. Děkuju. jinak máš taky slušnou sbírku:-)

                                      NPísek - Profil | St 23.1.2013 16:07:03

                                      Ortelius >> teď jsem měřil krabičky a kapsy u vesty,tak může být i 15 x 10x5cm

                                      klicně se mě do kapsy vleze krabice 7 cm tlustá, tak těch 5cm bude na křídlaté mušky fajn

                                      musíme myslet na to,že chytám i na mušky s křídly,na háčcích až č.10, tak ať jim není těsno :-))))

                                        NOrtelius - Profil | St 23.1.2013 15:59:04

                                        Písek >> To není problém. Výšku krabky udělám 4 cm. Do ní se vejdou 2 mouchy nad sebou aniž by se mačkaly. Je to vyzkoušený.