Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Písek - Profil | St 23.1.2013 15:58:28

tyhle krabice čekají na renovaci a snad i na snížení o nějaký cenťák, Budou snad dobré na jezero,
i když se už dost používají plastové.Mě se líbí dřevo

    Písek - Profil | St 23.1.2013 15:55:05

    Ortelius >> tady jsem vyštrachal jednu fotku a rád bych,aby i do toho víka bylo možné dávat mušky

      Písek - Profil | St 23.1.2013 15:42:55

      Ortelius >> jasně ,rozměry později tedy doladíme,také s ohledem na kapsy vesty

        Ortelius - Profil | St 23.1.2013 15:38:38

        Písek >> Nemá. Jen je na přání hlubší. Ale dvojitá se dá udělat. Je to ale výzva:-) a spolu jsme domluveni. Už se učím lipaní šupiny:-)

          Písek - Profil | St 23.1.2013 15:31:17

          Ortelius >> ta druhá v levém rohu odspodu,ta má asi dvě křídla na mušky ?

          Ortelius - ® [Poslat soukromou zprávu.] Po 14.1.2013 7:53:10

            Písek - Profil | St 23.1.2013 15:27:37

            Ortelius >> ano ,až se bude "rodit" ,tak bych byl rád v pořadí :-)))

              Ortelius - Profil | St 23.1.2013 15:25:29

              Písek >> ahoj. Neboj nic. urodí se:-)

                Písek - Profil | St 23.1.2013 15:19:54

                Ortelius >> máš to fakt pěknýý :-))

                  Ortelius - Profil | St 23.1.2013 15:15:11

                  Písek >> Tak první letošní hotovky 30x20x4 a 30x20x8,5cm. Menší krabky začnu dělat až budou velký hotový všechny:-)

                    Písek - Profil | Čt 17.1.2013 22:12:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    už aby se to mohlo zazelenat

                      Písek - Profil | Út 15.1.2013 14:00:27

                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.1.2013 13:46:48 >> no my jsme včera na to téma v Lojzově Gastrokoutku
                      s Jardou dali řeč a nějak jsem v tom zamotanej.
                      na lístku bylo :arbeiter forelle a česky utopenci.Nějak jsme se v tom ale neshodli, ale nic se neděje, my si to na podzim s Jardou rádi nad kýblem utopenců vysvětlíme :-))))

                      včerejší vzorek :-)))

                      myslím,že si Jehla fotil jídelní lístek s tou raritou,obrátím se na něj

                        Royale with Cheese 31,95 - Profil | Út 15.1.2013 13:46:48

                        Písek >> Arbeitsforelle nebo Arbeiterforelle, myslím že pravil Jadra. I když podle tohoto http://blog.nassrasur.com/2011-08-15/maenneressen-d​ie-arbeiterforelle/ je to něco trochu jiného.

                          Písek - Profil | Út 15.1.2013 13:43:18

                          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.1.2013 12:32:47 >> Jen jsem popsal,jak se při spalování dřevo chová a
                          můžu porovnat námahu při kácení,sekání,uskladnění..a jeho pozdější vyžití jako paliva.Příště ho nebudu chtít.pokud budu mít na výběr.Prostě jsem jako Frigo na mašině (lokomotivě) a láduji a láduji.Vzhledem k tomu,že je stále okolo nuly,tak je to dobré,ale už přituhne,dám opět bub,buk nebo habr,(klasiku)

                          dřevo hoří, nehřeje a je podezřele lehké (vysušené), na rozdíl od syrového, to by mohli nymfaři dávat místo wolframu na háky.

                          na pojmenování až tak nesejde,ale ten pajasan mě po pátrání na netu přišel dost trefný,nezpochybňuji to

                          jen taková drobnost : v hotelu U Huberta měli utopence pojmenované německy jak ? Vzpomeneš si ?
                          myslím "pstruhy pracujících"
                          díky

                            Royale with Cheese 31,95 - Profil | Út 15.1.2013 12:32:47

                            Písek >> technické tabulky znám, výhřevnost jasanu taky. Kdyby to byl jasan ( kterým btw topím taky, do krbovek), bude to mít tvrdé vysoce výhřevné dřevo a nebude to mizet z krbu jak tráva. Pokud je to měkké dřevo s nízkou výhřevností, jak píšeš, a má to plodenství které jsi vyfotil, tak je to pajasan žlaznatý a basta.

                              Písek - Profil | Po 14.1.2013 8:51:01

                              Ortelius >> ono to na videu vypadá jako brnkačka,ale ze začátku napneš pořádně nerv ! :-)))

                                Ortelius - Profil | Po 14.1.2013 8:48:58

                                Písek >> Kouknu na to. Hodí se mi každý „udělátko.“ Nejsem žádnej super vazač, takže se mi šikne vše, co mi jen trochu tu práci ulehčí:-)

                                  Písek - Profil | Po 14.1.2013 8:36:02

                                  Ortelius >> jestli myslíš tou vychytávkou ty 3 jehlice s jezdcem na stažení pírka CDC,
                                  to před rokem jsem viděl v nabídce u fm fly ,,cena asi 450 Kč +- koukni se tam

                                  já je mám z domácí tvorby

                                    Písek - Profil | Po 14.1.2013 8:33:17

                                    Ortelius >> máš SZ

                                      Ortelius - Profil | Po 14.1.2013 7:53:10

                                      Písek >> Ahoj. Tudle vychytávku vidím poprvé. Zkusím o tom něco dohledat na netu a to by bylo aby nebylo. Já se teď k vázání ještě nedostal. Ale nezapomněl jsem. Taď si hraju s krabkama na mouchy a na woby. Na fotce jsou starší typy. Až budou hotový nový, tak sem dám taky nějakou tu fotku. Motivy na víkách už jsou k vidění na
                                      http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=646872 z 31.12.2012

                                        mipa - Profil | Po 14.1.2013 7:43:51

                                        KUBA >> tak tomu se říká "machrovina" ... vynikající :-)))