Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NOrtelius - Profil | Čt 10.1.2013 12:36:18

Písek >> jasan je super. Tady posílám nějaké podklady ze školy. Myslím, že tam najdeš vše podstatné. zdroj:Doc.Vladimír Jelínek a Využití biomasy pro energetické účely:

    Ntomsa - Profil | Čt 10.1.2013 12:09:01

    Písek >> Hned jak se trochu počasí umoudří tak to zpracuju. Na uskladnění jsem našel prostor v této stodole z roku 1927. Chtěl jsem ji zachovat, no a konečně našla praktické uplatnění.

      NPísek - Profil | Čt 10.1.2013 11:52:34

      tomsa >> s tím vytvářením zásob to nepřeháněj,nebo klády rozštípni.Já jsem také
      navážel dřevo (čerstvě pokácené) a když jsem habr nerozsekl podélně na půlky,tak občas bylo ztrouchnivělé.Doporučil bych ho dobře zakrýt (zastřešit) a pokud možno i s průvanem (ale to ví každý )
      běžně topím dřevem tak 3 roky starým

        Ntomsa - Profil | Čt 10.1.2013 11:41:53

        Písek >> Je to od podzimu šestá kupa. Ještě trochu a bude na pár let do krbu vystaráno.

          NPísek - Profil | Čt 10.1.2013 11:00:26

          tomsa >> myslím,že za 4 litry to je slušná hromada
          pokud to je tvrdé dřevo

            Ntomsa - Profil | Čt 10.1.2013 10:53:09

            Písek >> Ráno jsem to fotnul. Plná avie, bohužel nám tu přes noc nasněžilo, tak to nejde moc vidět.

              NOrtelius - Profil | Čt 10.1.2013 7:35:48

              Písek >> Ahoj. To bude teplíčko:-) Koukal jsem po nějakém tom videu o CDC mouchách, ale nějak se nezadařilo. Tak až dodělám krabky na mouchy a začnu s vázáním samotným, tak to nafotím a pošlu. Aspoň tu z toho jednoho pírka:-)

                NSihanuk - Profil | St 9.1.2013 21:02:42

                Písek >> je to jasan

                  NPísek - Profil | St 9.1.2013 19:05:48

                  něco pro lepší identifikaci stromu,
                  hlavně ty semena budou směroplatná (říkala Máňa)

                  i když to není úplně nejdůležitější na světě :-)))))

                    Ntonouš - Profil | Út 8.1.2013 21:03:34

                    Písek >> je to topol

                      NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 8.1.2013 20:24:35

                      Písek >> Přesunul jsem to do dřevorubeckýho jádra.

                        NPísek - Profil | Út 8.1.2013 20:07:17

                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 8.1.2013 19:27:03 >> jen pro zajímavost : dřevo se spaluje tak ,že v ohništi nezůstává moc popela.Teď jsem byl přiložit a dno ohniště je jako vymetené.To tím pajasanem topím od oběda.
                        nemáš obavu,že by dřevo pajasanu ,pokud se nerozštípne zavčas,mohlo by ztrouchnivět ? Tak to s oblibou dělá habr,pokud ho hned nerozštípnu,za 3 roky uskladnění pod plachtou je téměř k ničemu

                          NPísek - Profil | Út 8.1.2013 19:37:09

                          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 8.1.2013 19:27:03 >> já mám všechno dřevo,které je na fotkách o pár zápisů zpět už posekané a právě s tím topím. Nic moc ,

                            NLosfedos - Profil | Út 8.1.2013 19:36:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            když není co přes zimu,tak se dělají piskoviště a jine vytvory...

                              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 8.1.2013 19:27:03

                              Písek >> osika dělá to samé. Tahle dřeva je třeba ( na rozdíl od tvrdých dřev jako je bříza nebo buk) štípat po vyschnutí, pak to jde.

                                NPísek - Profil | Út 8.1.2013 18:58:40

                                při sekání čerstvě pořezaného dřeva kalačem odskakoval,jako by byl z gumy.
                                musel jsem použít klíny,jinak by to dřevo leželo na louce ještě dnes

                                  NPísek - Profil | Út 8.1.2013 18:54:28

                                  Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 8.1.2013 18:51:49 >> s tou výhřevností jsi to trefil !

                                    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 8.1.2013 18:51:49

                                    Písek >> je to zavlečenec, rychle roste. Měkké a málo výhřevné dřevo tomu taky odpovídá. Zází se například kolem dálnic na náspy, i do dělících pásů.

                                      NPísek - Profil | Út 8.1.2013 18:47:44

                                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 8.1.2013 18:45:12 >> už se stalo

                                        NPísek - Profil | Út 8.1.2013 18:47:20

                                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 8.1.2013 18:17:45 >> tedy,jestli je to přímo ten strom,to nevím
                                        ale opravdu strom toho jména existuje, tedy nevím,kolik lidí někdy v životě slyšelo tohle jméno pro strom
                                        já tedy poprvé tady a od Tebe :-)))
                                        opřeš si o mě aspoň kolo ? :-))))))))))