Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 8.1.2013 18:45:12

Písek >> jasně že jo, prožeň si to googlem.

    NPísek - Profil | Út 8.1.2013 18:28:32

    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 8.1.2013 18:16:47 >> to myslíš s tím pojmenováním vážně ?

    Pajasan ,... a dokonce žláznatý ? Já opravdu to čtu (slyším ) v životě poprvé.

      NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 8.1.2013 18:17:45

      Dodlinka >> kalkulace vychází z přírůstku lesa, ne z našich debilních zákonů.

        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 8.1.2013 18:16:47

        Písek >> podle listu a borky to tipuju na pajasan žláznatý. Olše to není rozhodně.

          NPísek - Profil | Út 8.1.2013 17:14:40

          tomsa >> jasně a popel na posypání zledovatělé cesty z kopce také je k nerozeznání od jiných druhů ...buk,dub,habr :-))))) vše stejné

            Ntomsa - Profil | Út 8.1.2013 17:11:26

            Písek >> Asi jo.
            Každopádně kotel si to přebere.

              NPísek - Profil | Út 8.1.2013 17:04:41

              tomsa >> dostal jsem informaci,že se jedná o olši,ale také tomu nerozumím
              mám nábytek a lá olše a je zbarvený do mírně červena

              tak nevím, o jaký druh se jedná

                NDodlinka - Profil | Út 8.1.2013 17:03:11

                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 8.1.2013 16:13:48 >> Z netěžebního lesa můžeš těžit pro svoji potřebu 3 kubíky ročně. Ze dvou tedy 6 kubíků. Někomu to stačí a někomu třeba ne. Já koupil před rokem 1,5 hektaru. Na náladovku v krbu mi to stačí bohatě ale vytápět bych s tím nemohl.

                  Ntomsa - Profil | Út 8.1.2013 16:56:58

                  Písek >> S tím koněm souhlasím, jen si nejsem jistý jestli na tom obrázku to není něco jiného. Odhadl bych to na kanadský topol.
                  Jak píšu, nejsem lesák.

                    Ntomsa - Profil | Út 8.1.2013 16:51:50

                    Písek >> Tak to nedokážu odhadnout.. Dneska už na zahradě nic nevyfotím, zítra ráno jdu do práce a končím ve čtvrtek, takže foto přidám pozdějc.
                    Já se trochu orientuji v takových tabulkách. http://www.nejlevnejsidrevo.cz/mereni-dreva.php
                    nejsem lesák, ale alespoň trošku mám přehled.

                      NPísek - Profil | Út 8.1.2013 16:47:33

                      tomsa >> teď topím tři roky starou olší, nějak rychlo shoří jako papír,i když teplo z ní je.Ale koukej darovanému koni na zuby,že ? :-)))

                        NPísek - Profil | Út 8.1.2013 16:44:31

                        tomsa >> tohle je asi jedna V3Ska

                          NPísek - Profil | Út 8.1.2013 16:38:54

                          tomsa >> záleží,jak je ten kontejner vysoko vyskládaný

                            Ntomsa - Profil | Út 8.1.2013 16:36:36

                            Písek >> Za V3esku je to dobrá cena. Já mám na zahradě vysypaný aviatický kontejner ve dvoumetrech za 4000 tvrdého.

                              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 8.1.2013 16:13:48

                              KUBA >> mám zjištěný, že k plné soběstačnosti je třeba 2ha lesa. Cena za hektar se dost liší, podle lokality a kvality porostu.

                                NPísek - Profil | Út 8.1.2013 16:04:55

                                KUBA >> nebudu se přít,
                                měl jsem zájem v době,kdy jsem měl i peníze, teď už ten zájem opadl úměrně s částkou na kontě :-)))

                                tehdy mě starosta (kamarád) odpověděl,že výměru lesa nelze měnit, buď koupím celou plochu,nebo nic. Tím to pro mě bylo vyřešené. Necítím se jako "Lesů pán " :-))))

                                  NKUBA - Profil | Út 8.1.2013 14:10:45

                                  Písek >> koupit kousek lesa jde, ale musela by být obec ochotna jej "oddělit, což musí udělat geodet a hlavně proč by to obec dělala :-) par tisíc metrů je nic a obci se nevyplatí tím zabývat...
                                  ale mít les je z dlouhodobého hlediska dobrá investice a hlavně záruka soběstačnosti, já mám zatím jen takovej nálet, ale taky bych rád "kus pořádnýho lesa" jenže u nás se ted nic neprodávý a starousedlíci si to držej :-)

                                    NPísek - Profil | Út 8.1.2013 13:27:41

                                    je pravdou,že cena dřeva za poslední 4 roky snad vyskočila o 100%
                                    dnes platím za V3Sku 6.500.-Kč...nevím , kolik tam je metrů, plnometrů apod. Mě zajímá pouze cena
                                    jinak vše jsem myslím popsal v Jotul jádře

                                      NPísek - Profil | Út 8.1.2013 13:24:02

                                      Dodlinka >> v tom je ten problém, les patří obci a má své číslo na katastru.
                                      již jsem o část měl zájem, koupil bych si ho,ale údajně nelze si koupit kousek lesa,ale pouze jako celek
                                      to by byla jen starost , mám už nějaký věk a podobné aktivity jdou mimo mě.

                                        NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 13:19:35

                                        KUBA >> Jsem rád, že se to tu moc neřeší a vše je v klidu:-)