Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NKUBA - Profil | Út 8.1.2013 13:11:04

Písek >> je leden, co by jsme tu o zahradě řešili... :-)
p.s. Hříbkaři a hlavně Palus jsou radikálové :-)

    NDodlinka - Profil | Út 8.1.2013 13:10:04

    Písek >> Udělej to jako já. Kup si svůj kousek lesa. Čím dražší dřevo bude, tím víc se budu chechtat. :-)

      NKUBA - Profil | Út 8.1.2013 13:09:56

      Ortelius >> díky, vypadá to zajímavě, o víkendu na chalupě to zkusím :-) vypadá to i jednoduše... :-)

        NPísek - Profil | Út 8.1.2013 13:07:04

        KUBA >> také si to myslím,ale nechtěl jsem do Tvého pojetí diskuse zasahovat.
        Paulus mě vyhodil od hříbkařů,protože jsme se trošku odchýlili od tématu, a dali jsme téma zavařování a konzervace potravin

          NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 13:06:56

          KUBA >> :-) tak když je to tak, posílám tedy odkaz. http://www.flyfishohio.com/CDC1feather.htm Těch jednopírových mám víc. Kouknu jestli nenajdu videjka. Nebo ti to nafotím. Ten odkaz je na Fly fish Ohio.

            NKUBA - Profil | Út 8.1.2013 12:55:39

            Ortelius >> tohle je muškařsky laděný zahradnický jádro, takže muškařinu klidně sem :-)

              NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 12:21:42

              Písek >> sem to moc nepatří tak ti to hodim do SZ, ale je to jednoduší než se zdá. Naučili mě to Irové na závodech.

                NPísek - Profil | Út 8.1.2013 12:21:13

                asi tady to bude, musím ale něco dělat,tak zase někdy ....
                Ohni prut !!!

                http://nahaaku.wordpress.com/2008/03/25/viazanie-ro​diacej-sa-podenky-video-2-francuzska-skola/

                  NPísek - Profil | Út 8.1.2013 12:17:30

                  Ortelius >> na vázání CDC křídla z jednoho pírka používáš tu speciálně upravenou pinzetu,nebo tři jehlice s posuvným jezdcem ? Mě se to nějak nedaří, ale vycházejí z toho pěkné Viktorky,
                  tedy mušky s V křídlem
                  Slováci ne webu Naháku mají o tom dost čitelné video,myslím že se to jmenuje Francouzská škola vázání
                  CDC ,nebo podobně

                    NPísek - Profil | Út 8.1.2013 12:12:24

                    Ortelius >> jsem rád,že tu cenu CDC ty "duše čisté" ještě neznají :-))
                    viděl jsem u sedláka,když jsem k němu dojel pro brambory na uskladnění, že po honu peří otrhali a chtěli vyhodit na hnůj. Sice jsem si ho odvezl,ale to vybírání CDC nikomu nepřeji. Proto jsem si domluvil za příslušnou láhev s Lidskou tváří,že si vše ulovené otrhám sám.No nějak to loni nevyšlo :-(

                      NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 12:02:43

                      Písek >> To jim nikdo neřekl, jaké že je to bohatství. Já už lipanovky vážu jen z CDC. dělám to z jednoho pírka a funguje to skvěle. letos jsem toho naškudlil dost:-)

                        NPísek - Profil | Út 8.1.2013 11:55:10

                        Ortelius >> já také vařím ,
                        peču uvařenou červenou řepu, jitrnicový prejt a vařené brambory

                        tedy s tím CDC jsem to letos prošvihl,střelci měli asi 70 kačen a všechno peří hodili asi dopryč
                        nějak jsem zaváhal ,i když jsem byl na škubání pozvaný

                          NPísek - Profil | Út 8.1.2013 11:52:25

                          Ortelius >> ,,
                          ,,
                          ale tohle jsou mí dobří sousedé,ty bych nestřelil...a že jich tady mám dost
                          .
                          tím jsem myslel srnky,které mě chodí k chýši pro krmení,ne ty na předešlé fotce...to jen pro pořádek
                          stejně ,když jim nedám na "krmný pařez",tak si vezmou samy, okoušou vše zelené,co kouká nad sníh,
                          břečťan, yuka, rododendrony jsou pro ně pouchoutka :-))))

                          jo , a netřesky přímo milují ty srny brny :-)))))

                            NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 11:49:58

                            Písek >> nachvíli se odmlčím. Asi jsem dostal hlad:-) Jinak jsou ti myslivci pěkní holomci. Když si k nim jdu třeba pro cdc peří, tak mi ho vnutí i s majitelku:-) A taková kačena na víně...

                              NPísek - Profil | Út 8.1.2013 11:38:07

                              Ortelius >> přiznávám bez mučení,že jsem dost srnek,divočáků ,slepic , ovcí a jehňat a vím čeho ještě regulérně sežral.Ale vše bylo střelené,jak se sluší a patří myslivci

                              však také mám velkou spotřebu veškerého peří a srsti na vázání mušek

                              ale tohle jsou mí dobří sousedé,ty bych nestřelil...a že jich tady mám dost

                              fotka je pořízená po honu

                                NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 11:26:33

                                jj, dřevo. O tom mi chvilku povídej. Co začal boom s krbovkama ty ceny letí jak raketa. To bude všude stejný. Takovej domek, co máš, to je radost pohledět. Snad k nám mladším, budou naši mocipáni shovívaví a dopřejou nám důchod s možností bydlet alespoň trochu důstojně:-)))) ps: doufám, že ta grilovačka co máš v profilu není z těch sousedů, co na ně koukáš zkrz okno:-)))

                                  NPísek - Profil | Út 8.1.2013 10:55:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Ortelius >> to trvalé bydlení v mém okolí tak řeší dost lidí, je to nad Brněnskou přehradou, Také přestavují chaty na celkem slušné obydlí. Vodu mám ,nechal jsem vyvrtat hloubkový vrt a
                                  pramen dá údajně minimálně 2000 litrů vody/ 24hod. což stačí na provoz dvou lidí ažaž...pračka, myčka,
                                  a vše další běžné vybavení domácnosti.Horší to je se splašky,cena fekální cisterny (odvoz do stáčecího místa) stále roste.

                                  jinak vodu mám asi 4km (brněnská přehrada) a pstruhovky jsou také dostupné--od 30-do 50ti km.

                                  další otázka je topení, zatím topím v krbu,kterým chýši pohodlně vytopím,ale získávání dřeva už není
                                  brnkačka.

                                    NPísek - Profil | Út 8.1.2013 10:46:19

                                    Ortelius >> ti sousedé sem jezdí pouze v sezoně,jsou v důchodě,tak z Brna odjedou koncem dubna (dle počasí) a odstěhují se koncem října (také dle počasí). Jinak nejbližší soused bydlí na hájence cca 120m vzdušnou čarou.
                                    S těmi "amnestovanými" jsem měl dost bobky,protože kriminál v Kuřimi není až tak daleko 10Km, ale asi to vzali přímo na Brno a je klid.

                                    jinak v zimě mám dost takových "sousedů", chodí mě až k oknu pro suchý chleba a mrkev.
                                    to je pohled z okna

                                      NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 10:37:20

                                      Písek >> Kolik je tam sousedů? Jestli žádní, tak by sis to měl v okolí zaminovat, těch lapků se teď vyrojí. Mam chajdu taky stranou. A dost uvažuju, že z ní udělám trvalé bydlení. vy tam musíte, ale mít klid, ale zase hodně práce:-) je to u vody?

                                        NPísek - Profil | Út 8.1.2013 10:33:18

                                        Ortelius >> tak jsme to pěkně probrali,jdu uvařit oběd a uvázat zase pár mušek

                                        Ohni prut !!!

                                        Písek

                                        furt padá sníh,kdy tomu bude konec :-(((