Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPetr64 - Profil | Út 11.12.2012 5:29:01

Tak mi někdo odzimoval zazimovanou chatu.:-((

    NPísek - Profil | Po 10.12.2012 23:12:09

    kosvi >> on Ti takto přezimuje ? nijak ho nezakryješ ?

    jsem četl,že rozmarýn je původem ze středomoří, v zimě má být zálivka minimální a chce pokud si pamatuji
    chladno a teplotu 3-5°C.Ovšem mám dojem ,že jsme měli před 50ti lety rozmarýn a také přezimoval venku
    jestli ho táta nějak balil si nepamatuji,ale na stanovišti byl několik let.Ty mrazy nějak přestál,ale chvojky
    asi ho kryly.

      Nkosvi - Profil | Po 10.12.2012 19:48:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Sněžný rozmarýn

        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 9.12.2012 21:18:50

        KUBA >> spíš by měl mít břehy méně vysoké respektive měl by tam mít víc vody, a voda by měla zakrývat folii na vnitřní straně - tak nějak jsem ale předpokládal, že to plánuje víc napustit.

          NKUBA - Profil | Ne 9.12.2012 21:12:02

          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 9.12.2012 19:56:29 >> mě se ty parníky líbí, na chalupu bych si to nedal, ale na německym předměstí si to představit dovedu, má to takovej řád a disciplínu :-ú)

            NKUBA - Profil | Ne 9.12.2012 21:06:37

            Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 9.12.2012 19:56:29 >> co se týče jezírka, aby folie nebyla viděl dá se použít např kokosová síť, která se dá kolem okraje, viděl jsem to a za prvý se v tom dobře uchytí vegetace a za druhý ta folie fakt zmizí. Podle mě prostě jezírko vypadá dobře, když vypadá jako že je tam "odjakživa" a to tohle se spoustou malejch valounů a folií není... ale je to jen názor

              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 9.12.2012 19:56:29

              KUBA >> to snad ani neí sterilní... to je hrozné, industriální. Fuj.

                NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 9.12.2012 19:55:13

                KUBA >> má to udělané správně, víc než je třeba - jednak to úplně nejde zakrýt, pořád to čumí mezi kameny, hlína na tom nedrží a padala by ti do jezírka takže vysypávat mezery nelze, a není to ani třeba se s tím detailně týrat, spáry zarostou a folie zmizí během dvou let. Asistoval jsem u stavby dvou.

                  NPísek - Profil | Pá 7.12.2012 12:34:52

                  Zdravím zdejší Mičuriny , (není to ani sprosté,ani urážející !)

                  k narozeninám jsem dostal okrasnou kapustu (nebo zelí ?), jak se k té zelenině mám chovat ?Údajně
                  ji sníh a mráz nevadí a dá se odřezávat po lístcích,které opět dorostou.Přežije tedy takto zimu ?
                  dík za odpověď

                    NKUBA - Profil | Čt 6.12.2012 18:56:03

                    tomsa >> už chápu :-)

                      Ntomsa - Profil | Čt 6.12.2012 12:23:10

                      KUBA >> To zrovna ne, ale pokud si zvykne postupně ti vyhrabe plno stroužků. Pokud ho chzeš zasadit na původní místo sáhneš přímo.

                        NKUBA - Profil | Čt 6.12.2012 9:09:17

                        zajímavá inspirace na zvýšený zeleninový záhony, je to na mě trochu takový sterilní :-) ale pěkný

                          NKUBA - Profil | Čt 6.12.2012 9:04:26

                          Obrtlik >> jezírko je prima, ale protože jsem šťoura, chtělo by to víc maskovat tu folii, ale to je jen můj pocit z většiny jezírek :-)

                            NKUBA - Profil | Čt 6.12.2012 9:02:33

                            tomsa >> a má trus kočičáka nějakej vliv na funkci česneku?

                              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 6.12.2012 6:56:32

                              Obrtlik >> dobrá práce, jezírko bych bral ale není pracovní síla...

                                Ntomsa - Profil | St 5.12.2012 21:12:55

                                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 5.12.2012 16:42:32 >> Je to mladý kot, však se naučí.

                                  NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 5.12.2012 16:42:32

                                  tomsa >> pak člověk musí zvážit toleranci hoven v česneku a prohlásit kocoura Lordem Hoven.

                                    Ntomsa - Profil | St 5.12.2012 16:40:32

                                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 5.12.2012 16:32:34 >> Jo takhlenc.
                                    Ač je Jarin provokatér, je člen rodiny. To by mu asi vnučky otci neodpustily. ZK jsem už prodal a koupil trochu větší kalibr.
                                    Večer ještě dojdu, jdu se oblékat do čertovského, s mikulášem máme službu, čeká na nás asi 20 dětí.
                                    Snad budou mít rodiče zase tak dobrou slivovičku jako loni.

                                      NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 5.12.2012 16:32:34

                                      tomsa >> malorážka.

                                        Ntomsa - Profil | St 5.12.2012 16:29:28

                                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 5.12.2012 12:35:26 >> Nevím co je to malorda.