Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Písek - Profil | Út 11.12.2012 13:28:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

takto mě kvete skoro celý rok,i před letošním sněhem celkem dobře kvetla

španělští slimáci ji nelikvidují a dobře se rozrůstá a množí dělením

    Písek - Profil | Út 11.12.2012 13:15:33

    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 11.12.2012 12:47:20 >> koupené na jaře v OBI
    fotka je už z léta,to bývá keřík značně ostříhán s ohledem na grilovací sezonu

      Písek - Profil | Út 11.12.2012 13:09:41

      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 11.12.2012 12:47:20 >> myslím,že jsem přelil,ale teď už ho nezazimovávám
      a kupuji vždy na jaře nový

      čemeřice je podle mě v zimě kvetoucí. ale že bohatě kvete v létě mě udivuje.
      asi o ní mám málo nastudováno....to nepopírám :-))))

        Petr64 - Profil | Út 11.12.2012 13:07:43

        Smutek >> Pracuju na tom.:o))

          Písek - Profil | Út 11.12.2012 13:04:45

          KUBA >> za odvoz cisternou na V3S , která má 3 kubíky dávám celkem 800.-Kč.
          Když vysává jímku,tak vždy jede 2x. Cena jistě záleží na vzdálenosti ke stočnému místu, já ho mám asi
          5km od chýše.Naplnit těch zhruba 6 m3 není problém, pokud máš v nemovitosti veškeré vybavení a tekoucí teplou vodu, počítej aspoň 120 litrů vody na den a osobu.Záleží také,jestli jsou v domácnosti malé děti,
          jestli se každý den vaří (nádobí a jeho způsob mytí), možnost očisty na pracovišti.Ta hodnota --120 litrů (snad už i víc) na den je pohyblivá všemi směry.

          na tohle jsi nepomyslel ? https://www.google.com/search?q=ekoreny&ie=utf-8&oe​=utf-8&aq=t

          já jsem s tím před lety koketoval,ale zatím vyvážím klasicky hovnocucem.

            Smutek - Profil | Út 11.12.2012 13:02:07

            Petr64 >> Čau, to sklo by mu patřilo nacpat do řitě.

              Royale with Cheese 31,95 - Profil | Út 11.12.2012 12:47:20

              Písek >> čemeřice alias Kristova růže je horský plevel kterému zima nevadí, jeď se nrknout do Alp. S tím rozmarýnem je to divný - nedokážu říc jestli jsi přelil nebo nedolil :-)

                KUBA - Profil | Út 11.12.2012 12:08:30

                Petr64 >> jakou máš na ně vychytávku? to mě zajímá, stačí do SZ :-)

                  Písek - Profil | Út 11.12.2012 12:05:51

                  libryb >> jo ten plný kýbl, ten opravdu může zabít ! To odhaduji na 10 kg a to už musí být pořádná pecka do palice, (když zmrzne). :-))))

                    libryb - Profil | Út 11.12.2012 11:38:48

                    Písek >> Když zmrzne, tak zabije! :-))

                      Petr64 - Profil | Út 11.12.2012 11:38:08

                      Písek >> :-))

                        Písek - Profil | Út 11.12.2012 11:36:49

                        Petr64 >> to mě napadá,že máš na střeše plný kýbl hoven a jak sáhne někdo na kliku .......:-))))))))

                          Petr64 - Profil | Út 11.12.2012 11:32:59

                          Písek >> Není to nic,kvůli čemu bych se dostal do konfliktu se zákonem,ale účinný.

                            Písek - Profil | Út 11.12.2012 11:27:02

                            Petr64 >> jak nachystanej ? nášlapné miny,samostříly,světlice a sirény jsou v pohotovosti ? Jinak je jasné,že to nasere každého,tomu rozumím a i když nic neodnesli,škodu udělali
                            kule řezat !!

                              Petr64 - Profil | Út 11.12.2012 11:18:14

                              KUBA >> Prolezli co se dalo,ale nevzali nic.Jen nechali otevřený dveře do sklepa,takže můžu vyhodit víno,brambory a všechno ostatní.Spíš to vypadá tak,že se chystali na následnou čistku pomocí auta.Našli klíče od kuchyňské okenice.Teď mají smolku.Sem nachystanej.
                              Je podivný,že se fakt neztratilo vůbec nic.Karton ferneta,rádio.Fiskars sekery, jídlo,všechno tam zůstalo.

                                Písek - Profil | Út 11.12.2012 10:55:30

                                kosvi >> jak jsem už psal,

                                z mládí si pamatuji,že jsme rozmarýnový keř měli celoročně několik let venku a pravděpodobně ho
                                táta obkládal chvojkami, nebo nějak zazimoval. Přesně to už nevím.

                                  Písek - Profil | Út 11.12.2012 10:51:54

                                  Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 11.12.2012 10:09:52 >> mě nikdy zimu nepřežije,každé jaro v OBI koupím
                                  3 celkem vzrostlé rozmarýny ,abych měl do kuchyně.Ty jsem dával přezimovat do chýše.....do vánoc
                                  se jim vždy dařilo na novém stanovišti,ale potom jsem je trošku (dle mého mínění) zalil a vždy dostaly
                                  rezavou barvu a byl konec.Asi jsem je přelil ?
                                  tím se netrápím,teď na podzim vše ostříhám,usuším a dle potřeby spotřebuji.Na jaře koupím nové.

                                  byla tady nedávno řeč o čemeřici, nevím proč,ale mě kvete skoro celý rok (snad to dělá její stanoviště ?)
                                  je řeč o té tmavě fialové

                                  příležitostně bych pár fotek sem mohl dát, ale teď mám vánoční gruntování.....:-((((

                                    kosvi - Profil | Út 11.12.2012 10:27:15

                                    Písek >> Nějak jsme ho zapomněli uklidit, ale nevypadá vůbec špatně, tak to snad vydrží :-)

                                      Royale with Cheese 31,95 - Profil | Út 11.12.2012 10:09:52

                                      Písek >> občas nějakou zimu přežije, nakonec ale v našich šířkách vždy vymrzne. I když jde o naše kultivary a ne meditaránní ( ty jsou na tom ještě hůř ). Mírný mráz nevadí. Je třeba ho v listopadu dát do chladu, například na půdu, a přes zimu občas zalít aby neuschl.

                                        KUBA - Profil | Út 11.12.2012 9:57:56

                                        Petr64 >> hm, a co ukradl? ty lidi jsou prostě zmetci... :-(