Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NLauri - Profil | Ne 13.6.2021 19:35:06

marktomark >> venku se mi taky nedaří,vždy jsou jenom malé hlavičky,nestačí nabrat hmotu a hned jdou do květu. Hnojím ve skleníku hnojem na podzim,nic víc

    NPetr64 - Profil | Ne 13.6.2021 15:31:18

    Letos mi nevzešla stará třemdava a nevím proč.:-(
    Ještě že už kvetou semenáče,takže bude co rozesadit.

      NPetr64 - Profil | Ne 13.6.2021 15:27:56

      Nechce někdo ošlejch? Jak ty cibule ostříhám,půjdou na smeťák.

        NPetr64 - Profil | Ne 13.6.2021 14:38:46

        Buffalo1969 >> Moravia press.

          NBuffalo1969 - Profil | Ne 13.6.2021 14:24:43

          Petr64 >> Via -rek?

            NPetr64 - Profil | Ne 13.6.2021 14:05:38

            Vstavače jsou držáci.;-)

              NPetr64 - Profil | Ne 13.6.2021 14:04:03

              Tak je poslední kubičák doma. I s pokutou za překročení rychlosti vyšel na 1100,-.👍

                NŠUKI - Profil | Ne 13.6.2021 13:21:37

                Lauri >> Amuři nebo zavařit jako okurky, dobrota😋

                  Nmlaďoch - Profil | Ne 13.6.2021 13:13:09

                  SUFO >> viděl jsem cca 4m téčka na kterejch sedali dravci

                    NSUFO - Profil | Ne 13.6.2021 12:51:49

                    Zdravím, máte někdo osvědčený plašič na špačky . strašák i cd moc nefunguji.
                    Předem díky

                      Nmarktomark - Profil | So 12.6.2021 23:11:55

                      Lauri >> mozes mi dat nejake rady na pestovanie? Ja ich pestujem vonku, no nedari sa mi velmi.
                      Cim to hnojis? Ako casto polievas? Ktore odrody...

                        NLauri - Profil | So 12.6.2021 22:28:30

                        Poslední květáky šli ze skleníku. Kdo to bude jíst?😬

                          Nkrkoška - Profil | So 12.6.2021 18:43:44

                          Lasskoun >> aj Pelyněk, aj Pelyněk....😂

                            NLasskoun - Profil | So 12.6.2021 14:38:14

                            Buffalo1969 >> ... zatím jediné, co je stoprocentní, je nízkovoltový "elektrický ohradník" ... již jsem tu o něm psal, dokonce dvakrát, a přesto nevím, že by jej někdo ze zdejších realizoval ... přitom je to tak triviálně jednoduché a laciné řešení + dá se tím klidně obehnat i celá zahrada, popř. její pěstební část ... potom již stačí postupně vysbírat zbylé jedince, popř. aplikovat hlístice, a je svatej klid ...
                            https://www.mrk.cz/diskuse.php?action=searchthis&id=648301&q=switch (číst odspoda)

                              NBuffalo1969 - Profil | So 12.6.2021 14:10:43

                              Lasskoun >> ten popel je v popelnici suchej. Koukal jsem co dělají a vždycky se tím popelem obalili a hotovson. Z popelnice se nikdy nedostali.
                              Ale vlhkej popel je asi nezastaví, to je fakt.

                                NLasskoun - Profil | So 12.6.2021 14:07:11

                                Buffalo1969 >> ... ahoj Buffe ... ":o) ...
                                ... popel z dřeva do jisté míry funguje, nejspíše díky minerálům se něm nacházejících, ale jedině tehdy, pokud je dokonale suchý ... bohužel, stačí i jen trochu navlhnutí, např. od ranní rosy, a potom již pro ně prakticky není překážkou ... ":o( ... kdysíváva jsem totiž zkoušel, co slimáci přelezou a ne, pomocí kruhu do jehož středu jsem umístil několik slimejšů ... vzpomínám, že zrovna u toho popela to ti slimáci dokonce přelejzali s písní na rtech ... tuším to znělo podobně jako: "Přes spáleniště, přes krvavé řeky, pluk za plukem jde neochvějně dál ...." ... ":oDDD ...

                                  NMiCi - Profil | So 12.6.2021 13:53:45

                                  LSD >> moc děkuji.

                                    NLSD - Profil | So 12.6.2021 13:42:34

                                    MiCi >>
                                    Ahoj,
                                    byl to:
                                    vaiashop.com

                                      NBuffalo1969 - Profil | So 12.6.2021 13:17:40

                                      Lasskoun >> zdarec. Misky s pivem jsem ještě nezkoušel přesně z tohoto důvodu. Zahrádku mám jako nudličku. Zhruba 9x40 metrů. Doteď jsem je jenom sbíral a likvidoval. Původně do igeliťáku a do popelnice. Po čase jsem zjistil, že ti šmejdi jsou schopní ten igelit prokousat jako prd, tak je do igelitu sbírám dál, ale mám na zahradě popelnici s popelem z krbu. Takže to hodím přesně do prostředka popelnice a vím spolehlivě, že se přes ten popel ven už nikdy nedostanou.

                                        NMiCi - Profil | So 12.6.2021 12:45:10

                                        LSD >> Ahoj, můžeš prosím upřesnit adresu obchodu. Nemohu to na netu najít.
                                        Předem děkuji.