Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NOG - Profil | So 19.6.2021 13:32:45

Vloni na podzim jsem na skládce stavebního materiálu našel v jedné betonové tvarovce polouschlou rostlinku s malými dužnatými lístky. Tak jsem ji dotáhl domů, nějak přezimoval v kotelně v květináči a po vysazení ven hned rozkvetla. Podle PlantNetu by se mělo jednat o Drosanthemum hispidum, český název jsem nikde nenašel.

    NPetr64 - Profil | St 16.6.2021 19:52:41

    Ned >> Já bych řekl,že je.:-)

      NNed - Profil | St 16.6.2021 19:43:06

      MiPo >> ještě neznamená, že je to správná odpověď 😁

        NMiPo - Profil | St 16.6.2021 19:37:17

        Ned >> děkuji za bleskovou odpověď

          NMiPo - Profil | St 16.6.2021 19:22:59

          Znalci copak je to za potvory brouky

            NLSD - Profil | Út 15.6.2021 17:59:02

            Jak jsem psal už dřív, vyměnil jsem rozvod vody ve skleníku z modré hadičky pr. 6mm na zahradní hadici 1/2".
            A dneska jsem vyměnil i komplet kohouty.
            Nebe a dudy. Stříká to jak sviň :-)
            Jo, a budu doplňovat trysky, protože jsem koupil 3 sady za 42 vočí!
            :-))))))))))))
            P.S. připojení ke kohoutům zatím provizórium. To ještě vyřeším

              NLauri - Profil | Po 14.6.2021 20:46:47

              OG >> dnes jsem zalamoval,ještě jich tam pár mám,tak uvidíme👍

                NOG - Profil | Po 14.6.2021 6:05:38

                Lauri >> mělo by to vypadat jako na posledním obrázku
                https://www.profizahrada.cz/a/cz/11492-zelenina-%C4%8Derven-2/

                  NLauri - Profil | Po 14.6.2021 5:44:34

                  ŠUKI >> tak ještě že jsem nešel s květákem k vodě😁

                    NŠUKI - Profil | Ne 13.6.2021 22:49:21

                    Lauri >> Já ho jenom jím... ten květák jak za syrova tak po úpravě ale možná že by si dal říct 🤣 ten Amur.
                    Nic mě v tom okamžiku nenapadlo napsat 😱🤣

                      NRybar.Honza - Profil | Ne 13.6.2021 21:11:32

                      Prosím přítomné naléhavě o radu. Na některých hlavách vinné révy jsem dnes objevil napadení listů nějakým parazitem. Listy jsou prožrané a na některých jsou zespodu viditelné pavučinky. Co je to prevíta a čím to mám nejlépe ošetřit a zachránit ještě co se dá? Stříkal jsem to na jaře zatím jen Sulkou. Děkuji za každou radu ...

                        NLauri - Profil | Ne 13.6.2021 20:37:58

                        OG >> já myslel,že na kvt má vliv hlavně teplo a né světlo. Zkusím dík

                          Nsliver - Profil | Ne 13.6.2021 20:37:57

                          Kruan >> sou to systémové jedy, takže si to měl použít dřiv. Jahody bych asi posbíral a postříkal až pak. U rajčat a paprik to má ochranou lhůtu tři dny, ale jahody je něco jiného. Když tak nasadíš nové.

                          https://www.pestik.cz/module/csblog/post/226-9-mospilan-ochranna-lhuta-pred-skudci.html#gref

                            NKruan - Profil | Ne 13.6.2021 20:24:36

                            sliver >> a muzu tim postrikat jahody, kdyz je tedka jime?? berusek je dost, ale mam tu mraky mravencu

                              Nsliver - Profil | Ne 13.6.2021 20:07:02

                              Kruan >> Mospilan nebo Decis Flow. Je to chemie, ale ty domácí nebo bio postřiky stojí za hovno. Musíš nechat přes zimu hromadu listí, ať mají kde přezimovat sluníčka sedmitečné , ty taky pomůžou dost.

                                NOG - Profil | Ne 13.6.2021 19:56:09

                                Lauri >> musíš zalamovat na hlavičky listy, aby neměly přímý přístup ke světlu. Pak do květu nepůjdou a budou bílé

                                  NKruan - Profil | Ne 13.6.2021 19:51:04

                                  poradte cim postrikat jahody proti msicim??

                                    NLauri - Profil | Ne 13.6.2021 19:35:47

                                    ŠUKI >> chytil jsi na květák amura?