- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro
Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
292x v oblíbených a 22x v ignorovaných.
NLasskoun - Profil | So 12.6.2021 11:58:38
Nkrkoška - Profil | So 12.6.2021 10:32:53
Ale pozor, ti, jež žijí na Valašsku, ať na kerblík moc nevsázejí, neb tu máme takové slimejše, kteří zdlábnou cokoli a to jich tu není až tolik a také mají mnoho jiných rostlin na výběr.
Co pomohlo mě je to, že jsem chtěl uchránit bylinky, a proto jsem na záhony vysadil zbylou přísadu salátů, které slimaci většinou dávají přednost před ostatními rostlinami. Některé saláty přežily a bylinky jsou již statné, přesto občas nějaké slimaky zabiju, ale už to není nic dramatického.
Pivo jsem také zkoušel a u nás jim chutná Radegast 10°
NLSD - Profil | So 12.6.2021 9:00:40
chtěl bych Vás všechny upozornit na to, že se poslední dobou internet hemží nabídkami na osvěžující (závlahové) sady od různých prodejců v ceně od 299 do 399 a někdy i víc za kus :-(
Já naletěl a zakoupil na závlahu skleníku celkem 5 sad :-(
Jelikož jsem ale potřeboval ještě nějaké ty trysky, tak jsem pohledal a zakoupil 3 (slovy tři) sady celkem za 42,- Kč. Ano, čtyřicetdva korun!!!
:-))))))))))
NLasskoun - Profil | Pá 11.6.2021 23:50:33
... pro ostatní: ... pivo je pro slimáky skutečně neodolatelným atraktantem, za kterým se leckterý z nich "vydá světa kraj" ... a to doslova ... tudíž, pokud misky s pivem umístíte někam dovnitř zahrady, spolehlivě si k sobě stáhnete slimáky z širokého okolí, a to i od sousedů ... no, a ti po cestě likvidují, na co přijdou ... takže správné umístění misek je naopak někam vně zahrady, popř. do jejích rohů a po obvodě ... rovněž osobní zkušenost ... ":o) ...
NLasskoun - Profil | Pá 11.6.2021 23:32:11
... Stando, a v tom je právě ten problém, neb většina podobných rad, prezentovaných v diskuzích, pochází právě z takovýchto článků, pro změnu zase "poskládaných" z všemožných internetových diskuzí ... a tak dokola ... ":o))) ... např. v případě tohoto článku možno docela zapochybovat, zda jeho autorka vůbec někdy měla co dočinění se slimáky ... rozhodně totiž nepíše o svých zkušenostech, to je na slunce jasné ...
NNed - Profil | Pá 11.6.2021 23:01:36
Nmarktomark - Profil | Pá 11.6.2021 22:39:30
Uhorky som sadil uz 10krat tento rok, ako klicia, hned ich zeru mini slimaky.
NLasskoun - Profil | Pá 11.6.2021 22:38:48
Nmarktomark - Profil | Pá 11.6.2021 22:35:43
Keby sa dali jest tak mam obed na cely tyzden 😁
Nphoenix410 - Profil | Pá 11.6.2021 12:54:47
Nphoenix410 - Profil | Pá 11.6.2021 12:41:46
NLeos - Profil | Pá 11.6.2021 11:57:24
Jinak to, co píšeš v posledním odstavci, se snažím dodržovat. Občas to pohnojím, a na podzim tam zaryju zelený hnojení a něco z kompostu.
Dík za rady.
NCalex - Profil | Pá 11.6.2021 11:35:02
...
NNed - Profil | Pá 11.6.2021 10:23:08
Nphoenix410 - Profil | Pá 11.6.2021 10:06:28
NLasskoun - Profil | Pá 11.6.2021 9:34:23
... jinak, kerblík znáš? ... zkus ho zasít na exponovaná místa ... slimákům totiž nevoní - osobně vyzkoušeno ...
NLasskoun - Profil | Pá 11.6.2021 9:26:13
... díky letošní vyšším teplotám + bohatým srážkám (v souvislosti s kořeny takřka přímo v hnoji) mohlo též dojít i k narušení zemního dusíko-amoniakálního cyklu, tedy takřka stejné situaci, jaká v parných létech ve velkém zabíjí ryby v přehřátých rybnících ... tedy k podobné situaci, jako když "přeleješ" kytky v květináčích, pročež voda + organika ve spodní části začne zahnívat >> rostliny potom zákonitě hynou ...
... takže, na Tvém místě bych v tuto chvíli zkusil omezit zálivku ve velkém = zalévat raději několikrát denně po malých dávkách, než jednorázově velkým množství vody ... + ponechat to na přírodě, měla by si s tím poradit ...
... jinak, než počáteční mohutné přihnojení je mnohem lepší, pokud se postupně přihnojuje po celou dobu vegetace (pochopitelně i mimo ni, např. příprava pomocí podzimního zeleného hnojení) ... rostlinám je to mnohem přirozenější + příjemnější, neb to více odpovídá podmínkám jako v přírodě, evolucí vypilovaným za poslední cca miliardu let ... ";o)
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NUdírny a uzení51139
NRybářsko-houbařské jádro .-)45004
NSranda bez nadsázky 🤘10853
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NZoologický koutek MRKu.33417
NKutilské jádro MRKu5344
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144782
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412704
Kde to žije - všechna témata
19:11NATTs hlásiče a ATTx příposlech 542
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
18:44NRybáři vs ochránci přirody 61
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...
















