Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nbrach - Profil | Pá 11.6.2021 8:40:43

LSD >> Malá účinnost. Dám skořápky..

    NLSD - Profil | Pá 11.6.2021 8:26:41

    brach >>
    A máš ty modré granule?
    Nám na zahradě fungují

      Nbrach - Profil | Pá 11.6.2021 8:16:37

      Asi tak na deseti metrech čtverečných jsem rozmázl 38 slimáků - černých a žlutohnědých.
      Začíná boj..

        Ndrvoštěp - Profil | Čt 10.6.2021 10:42:32

        Dejv >> Co šlo jsem ostříhal, a dnes budu stříkat.

          Nmlaďoch - Profil | Čt 10.6.2021 8:51:29

          Leos >> ano,sníží to kyselost.Ale abych napsal,nepřemejšlel jsem nad tím.U nás se chemie nikdy moc nepoužívala,kompost,hnůj a ta jedlá soda pokud byly dost chladný rána,postřiky jar.

            NLeos - Profil | Čt 10.6.2021 8:48:29

            rybobuch >> Jo, něco tam je. Ale taky tam varovali před různejma koktejlama. Udělám to nadvakrát.

              NLeos - Profil | Čt 10.6.2021 8:47:11

              Lasskoun >> No, dal, ale jen symbolicky. Počítal jsem s tím, že rohovina se bude rozpouštět pomalu. A z té trochy granulí hnoja, budou mít dusík do začátku. Dělám to tak každej rok a nebyl problém. Ale letos byly dva rozdíly. Nelil jsem vodu do děr pro sazenice, protože bylo dost mokro. Tím pádem se to nepromíchalo s hlínou. A druhej, že mám rohovinu koupenou a jsou to malý kousky. Dřív jsem měl kusy kopyt ostříhaný z krav. Tak jestli se to rychleji rozpouští, nevím.
              Kurnik, to je jak raketová věda, a přitom je rajče takovej plevel (když roste) :-)

                NLeos - Profil | Čt 10.6.2021 8:37:34

                mlaďoch >> S tím jsem počítal, že ty spodní listy zežloutnou. Ale ne u těch novejch. Sodu na záhonek neznám, to se tam dává proč? Jediný co mě napadá, že to snižuje kyselost půdy.

                  Nrybobuch - Profil | St 9.6.2021 22:56:55

                  Nastupuje padlí.... AQUA VITRIN K - vodní sklo draselné
                  DRAFOS {https://www.vinarskepotreby.cz/clanky/detail/drafos-novinka-mezi-hnojivy-s-unikatnim-slozenim-bs-vinarske-potreby.htm }upravuje PH a tak to nahrazuje castecne postrik Aquavitrinem /draselne vodni sklo/ a Vitisanem /hydrogenuhlicitan draselny/ - coz jsou obchodni nazvy Biocontu na postriky proti perenospore a padli. Dostanete treba koupit tady (http://www.fima-brno.cz/…tml)
                  a za podstatne zajimavejsi ceny nez v Biocontu !!!

                    Nrybobuch - Profil | St 9.6.2021 22:54:42

                    Návod postřik na mšice.

                    55% stolní olej
                    2 % lecitin ( jar )
                    43% voda
                    vše rozmyksovat , ať se to dobře spojí,
                    z tohoto koncentrátu se na postřik udělá 4% roztok + kapku jaru, jako smáčedlo

                    jinak si to můžete koupit jako Bioton ( 2dc za 75 Kč )
                    https://agromanualshop.cz/bioton-200ml/
                    https://www.prohopo.cz/cs/p-2774-forestina-zdrava-zahrada-bioton-200ml-biologicky-pripravek-proti-padli/?cat=48
                    leták
                    https://www.prohopo.cz/userfiles/files/1250113_Let%C3%A1%C4%8Dek%20v%C3%BDrobk%C5%AF%20Agro-Bio.pdf
                    https://www.prohopo.cz/userfiles/files/1250113_P%C5%99%C3%ADbalov%C3%BD%20let%C3%A1k%20(Agro-Bio)%20Bioton.pdf

                      Nrybobuch - Profil | St 9.6.2021 22:52:59

                      Leos >> U těch přípravků máš všude uvedenou mísítelnost. Vesměs smíchat příslušný postřik a hnojivo nebývá problém.

                        NLasskoun - Profil | St 9.6.2021 22:23:23

                        Leos >> ... a dals mezi ty sazenice a hnůj ještě trochu zeminy? ... nebo byly sazenice píchlé přímo do těch hnojiv? ... tipl bych si totiž, že chřadnou, jelikož jsou přehnojené ...

                          NDejv - Profil | St 9.6.2021 22:18:21

                          drvoštěp >> mám to samý, i na těch jahodách. z angreštu jsem je dostal, ale na ty na rybízu, co se drží zaspoda v těch zdeformovaný listech, na ty to nějak nefunguje.

                            Nmlaďoch - Profil | St 9.6.2021 18:15:38

                            Leos >> babská rada.Byly chladný noci,proto jsou rajčata žlutý.Už moji předkové dávali do 10 litrový konve 1 sáček jedlý sody a jednou za tejden se tím zalejvalo

                              Ndrvoštěp - Profil | St 9.6.2021 15:20:17

                              Leos >> Já bych tu chemii nemíchal. Už jen kvůli možné následné reakci.

                                Ndrvoštěp - Profil | St 9.6.2021 14:57:36

                                Dejv >> Mýdlová voda. Mě lezou po rybízu a angreštech.Mravenci si je chovají jako dojnice🤣

                                  NDejv - Profil | St 9.6.2021 14:35:57

                                  Kruan >> to ti nelikvidují mravenci, ale mšice, které si tam pěstují. Když koukneš na "srdíčko" určitě bude obalené hlínou a pod ní budou mšice. Takže pak smýt hlínu proudem vody a pak něco na mšice.

                                    Ndrvoštěp - Profil | St 9.6.2021 14:30:36

                                    Leos >> Mám to u všech stromků, a podrcené jsem rozházel po trávníku.

                                      NLeos - Profil | St 9.6.2021 14:28:42

                                      drvoštěp >> Zkusím to někde sehnat. Vypadá to, že by to šlo použít i na ovocný stromky. Těm občas udělám kolem dokola důlky do země a nasypu tam NPK a zahrabu. Tahle by tam šlo asi zakopat taky.

                                        NLeos - Profil | St 9.6.2021 14:25:20

                                        Ještě mě k tomu napadá otázka. Když chci stříkat i proti plísni, lze to smíchat? Postřik a hnojivo na list? Nebo radši odděleně? Zatím jsem to nikdy nemíchal, ale bylo by ušetřené kus práce. Jen jestli není méně někdy více :-)