Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Ndrvoštěp - Profil | St 9.6.2021 14:22:06

sliver >> Tu použivám na všechny stromky a super👍

    NLeos - Profil | St 9.6.2021 14:17:12

    drvoštěp >> Dík, dobrej tip.

      Nsliver - Profil | St 9.6.2021 14:17:09

      rybobuch >> u révy na to stačí namíchat do konvy hořkou sůl raz za rok.

        Nsliver - Profil | St 9.6.2021 14:14:53

        Leos >> ja tim stříkám rajčata, papriky i jabka v době kvetení. 1 - 2krat by mělo stačit.

          Ndrvoštěp - Profil | St 9.6.2021 14:09:49

          Leos >> Jestli znáš nějakého lesáka ať ti dá tablety co se dávají v lese ke stromkům. Jsou to takové pelety o průměru asi 3cm. V zemi vydrží pomalu 3roky. A nebo je podrť a rozházej po záhonech.

            NLeos - Profil | St 9.6.2021 14:04:40

            rybobuch >> Díky, to by mohlo taky pomoct. Skořápky sypem pod růže. Tak zkusím příští rok i pod rajčata.

              NLeos - Profil | St 9.6.2021 14:02:40

              sliver >> Kvůli tomu jsem to kupoval, zdálo se mi, že nedozrává a černá špička plodu. Loni jsem to nepoužil, hnojil jsem nějakým dvousložkovým hnojivem. Jeden týden s vápníkem a další týden ostatní prvky (asi N, P, K). Tak zkusím wuxal na list a uvidím, jak se to projeví.

                Nrybobuch - Profil | St 9.6.2021 14:00:01

                Leos >> Již několik let dávám pod rajčata a papriky hrst nadrcených skořápek a problémy s hnědými fleky nemám. Když ale jsou takové světlé listy u révy, tak to bývá nedostatek železa.

                  Nsliver - Profil | St 9.6.2021 13:53:57

                  Leos >> jo to bude dobré. Ty listy se zazelenají, nevypadají spálené ani mrazem ani slunkem. A když je problém s vápníkem, pak rajčata mají hnědé fleky a nedají se jest.

                    NLeos - Profil | St 9.6.2021 13:01:00

                    sliver >> Díky za radu. Mám tady nachystanej Wuxal Calcium. To by mělo být hnojivo na list. Tak to namíchám a natříkám.

                      Nsliver - Profil | St 9.6.2021 12:52:18

                      Leos >> to mi spíš připadá na málo vápníku. Prodává se jako hnojivo, zkus to , do 14 dnů se ukáže. Tím vápníkem se v době květu stejně hnojí všecko.

                        NKruan - Profil | St 9.6.2021 12:49:44

                        Pooomooooc..ja se zbavit mravencu v zahone ?? likviduji mi jahodniky jeden za druhym :(

                          NLeos - Profil | St 9.6.2021 12:36:42

                          Ahoj pěstitelé, mám dotaz k rajčatům. Letos se mi nějak nedaří.
                          Rajčata jsem měl doma v kelímkách a vysazoval na záhon po zmrzlejch. Spodní listy zežloutly, ale to jsem přičítal tomu, že je to buď namrzlý nebo spálený od slunka. S tím jsem počítal, když jsem to vysazoval na záhon.
                          Ale teď mi začínají na rajčatech žloutnout i listy ve vyšších patrech. Na internetu jsem našel rady typu: moc vody nebo málo vody, moc živin nebo málo živin atd. Nepozná někdo podle obrázku, čím to je způsobený?
                          Pod každou sazenici jsem dal trochu rohoviny a granulovanýho hnoje. Zalívám hodně jednou za pár dnů a ne na list.

                            NLasskoun - Profil | Út 8.6.2021 0:06:01

                            Petr64 >> ... citace: ... "Louky pro naše předky znamenaly důležitou součást úrody, seno bylo hlavním zdrojem krmiva i vystýlkou pro hospodářská zvířata. Senosečí koncem května v podstatě předcházelo následnému období sklizně, plnění stodol a sýpek. První senoseč v daném roce byla proto i příležitostí k náležité oslavě. Na louku se vyráželo za tmy, aby na ni sekáči dorazili ještě za ranní rosy. Vstupovali na ni s úctou a vědomím, že sklízejí něco, co sami nezaseli. První senoseč byla spojována s mnoha zvyky a dokonce i s čarováním."
                            (zdroj: https://www.csfd.cz/film/365467-nase-tradice/616140-senosec/galerie/ )

                            ... tož čaruj ... ":o))) ...

                              NPetr64 - Profil | Ne 6.6.2021 18:40:07

                              Lasskoun >> Dík,kouknu.

                                NPetr64 - Profil | Ne 6.6.2021 18:38:33

                                Vistárie konečně po třech letech nepomrzla, takže budou letos ořechy.:o))

                                  NPetr64 - Profil | Ne 6.6.2021 18:37:16

                                  Letos mám na zahradě nějaký divný tulipány.Asi covid.:o)

                                    NPetr64 - Profil | Ne 6.6.2021 18:34:32

                                    LSD >> :-)

                                      Nmedvěd - Profil | Ne 6.6.2021 18:04:28

                                      Loni jsem je zobal o něco dřív, ale i tak se na ně vždy tesim