Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nkubah - Profil | Čt 29.4.2021 20:45:15

Letos to jde ....

    Npohodak - Profil | Čt 29.4.2021 20:07:20

    Malab >>
    Ja mam Dolmar a 4takt. Je o nieco menej hlučny ale podstata je ze nemusim miesat benzin+olej. Rozhodlo aj to ze v nasom meste je rychloservis kde mi to vedia opravit do 3 dni.
    Ked som porovnaval 2a 4 taktik tak som nejako pri praci rozdiel nepostrehol...pokial kupis smejd tak sa posere aj to aj to...
    Urcite treba zvazit aj dostupnost servisu a nahradnych dielov...Nekupujes to na 2-3 roky.
    Na kosacku poradim privesny vozik :-D

      Nnovič - Profil | Čt 29.4.2021 19:59:42

      valcha186 >> To víš že když dva dělají totéž nemusí to být totéž ☺ Tím chci říct že to nemusí být v křovináku ☺

        NMilan 66 - Profil | Čt 29.4.2021 19:43:00

        Tak prvni letošní.

          NOkyš - Profil | Čt 29.4.2021 16:32:20

          Kruan - tohle vypadá na prosté oschnutí z důvodu nedostatku zálivky. Nepřeschnul Ti? Tyhle potvory jsou na to náchylné. Mají rády vlhko. Stačí krátkodobě vyschlá půda a sluníčko a za týden, dva se to projeví a takhle to oschne.

            NKruan - Profil | Čt 29.4.2021 9:57:20

            Prosim o radu s pestovanim cajovniku...co mu chybi ? Nove listy rostou a i kvete, ale stars listy ma hnusne

              NKruan - Profil | Čt 29.4.2021 6:39:27

              Káceč >> No vida..tak boruvce staci velky kvetinac...tak parada....mam je ve velkych vedrech...tak uvidime

                Nmarktomark - Profil | St 28.4.2021 22:40:50

                Pomocnik ci zlodej

                  Nvalcha186 - Profil | St 28.4.2021 22:05:26

                  Malab >> Nevím, ale bylo mi řečeno, Hecht nebrat. Mám Stihl, sekám s ním dost a hlavně před dětskými závody, kolem rybníka a vše. Byl jsem spokojen, ale loni přišel kámoš na pomoc a měl svůj, za polovinu ceny a co jsem sekal den, o měl za půl a sekal také vše, včetně náletů. Značku ale nevím, musel bych mu volat. Hechta mi zakázal dvorní mechanik Stihl.

                    NKáceč - Profil | St 28.4.2021 19:59:30

                    Na brigádu bych tam nešel, by mi jeblo :-)

                    https://www.youtube.com/watch?v=LwmANKxpm0o

                      NMalab - Profil | St 28.4.2021 19:53:06

                      Borci poradí mi někdo se sekačkou? Mám 4 takt sekačku Mountfield (váží 54 kg ) na pozemek cca 2000m2. Seču 3x ročně. Teď mi přibyl v jiné lokalitě pozemeček cca 500m2. Kde chci udržovat nízký trávník. Zvažuji křovinořez. Doporučíte mi 4 takt, nebo 2 takt motor? Má smysl s křovinořezem se strunou vyrazit na 2000 m2? Z nakládání 54kg sekačky do kufru osobáku mám pokaždé (3x ročně) osypky. Máte někdo zkušenost s křovinořezy od Hecht-u?

                        Nrybobuch - Profil | Út 27.4.2021 11:02:45

                        Už mě hodně rozčilovalo neustále protékání ventilu na rosiči STIHL a neustálé opravování (mají to dle mne naprosto nevhodně řešeno). Tak jsem se nasral a dal jsem tam kuláč a je klid. Ještě sestavu doplním DC čerpadlem, aby se daly pořádně stříkat vyšší stromy. Ale do zimy to holt musí vydržet takto.....

                          Nvalcha186 - Profil | Út 27.4.2021 9:48:57

                          jijin >> Tak jsem zkoušel višeň na ptáčnici. Tvar U jsem vyměnil za V, jde to lépe na slabší rouby a lépe to drží. Višeň byla Fanal a docela dobrá. Chytila houbu až nahoru a ještě ožilo několik větviček. Pak jsem ji položil. Vedle už mám novou. Ještě budu zkoušet třešeň na ptáčnici. Pak půjde také dolů. Výměna nožů na kleštích je kompletní rozborka a pak sesazení. Po vyndání šroubů se to vysune do strany. Myslel jsem že to jde nahoru, ale omyl. Nůž jsem musel zmáčknout kleštěmi, byl trochu roztažený. Jde to dobře. Pak zkusím silnější , asi 3 cm ptáčnici a to bude růčo. Tak uvidíme.

                            NOG - Profil | Po 26.4.2021 17:39:19

                            Objevil jsem na zahrádce asi černobylský modřenec :-)))

                              Nmedvěd - Profil | Po 26.4.2021 9:52:18

                              strejka >> moc pěkný.

                                NDejv - Profil | Po 26.4.2021 9:33:54

                                brach >> no včera jsem koukal že bílá je nejenom Sněžka :-)

                                jinak tady taky ráno šedivák.

                                  Nbrach - Profil | Po 26.4.2021 9:04:38

                                  U nás to je jasné - dokud je Sněžka bílá, je v Broumově zima...

                                    Nmlaďoch - Profil | Po 26.4.2021 7:45:53

                                    Zdenall >> možná to přežije,u nás jsou mrazíky a hodně chladný rána taky a dlouho a zatím se to jeví,že nic nezmrzne

                                      NZdenall - Profil | Po 26.4.2021 6:50:16

                                      Tak u nás -2 do plného květu. Zítra to má být podobně.....

                                        NKruan - Profil | Po 26.4.2021 6:24:54

                                        strejka >> moc pekne...