Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Ndrvoštěp - Profil | So 24.4.2021 21:25:56

Jettys >> Dárek od hajného ženy.

    Nstrejka - Profil | So 24.4.2021 20:10:26

    Suvenýr ze Švédska 2015 po zasazení a v nové misce dnes...

      NKáceč - Profil | So 24.4.2021 20:09:31

      Jettys >> ne v Avii, ale z Avie :-)

        NJettys - Profil | So 24.4.2021 20:06:42

        drvoštěp >> to ti vyrostlo v avii?:-)

          Ndrvoštěp - Profil | So 24.4.2021 13:27:33

          Melouni z Maďarska. Roubovaný na dýni.

            NBLACKTIGER - Profil | Čt 22.4.2021 21:53:48

            Dnesni foto za oknem ☺

              NOG - Profil | Čt 22.4.2021 20:45:16

              sliver >> díky, tak to zkusím a uvidíme

                NOG - Profil | Čt 22.4.2021 19:27:24

                Chlapi, mohl by mi někdo zkušený popsat postup při stratifiakci semen? Na bazoši jsou semínka Evodie a tak bych chtěl pár stromků příští rok zkusit vypěstovat. Stratifikace je pro mě ale španělská vesnice.

                  Nvalcha186 - Profil | Čt 22.4.2021 9:56:56

                  Petr64 >> Jenom na stín a když trochu prší. Boky dávat nebudu, občas ti dost fouká. Vedle máme hned u domu verandu a tu jsem udělal z panelákových oken. Skla jsem dal to rámů a sklo šlo perfektně řezat. Sklo docela silné, kde bylo už přesklívané, tam bylo o 0,4 mm slabší. Řezal jsem kousky, úkosy a paráda. Tu samou verandu budu dělat dole před domem je to JV, nahoře SZ. Jinak tam zn jara mám množírnu na sazeničky.

                    Nvalcha186 - Profil | Čt 22.4.2021 9:51:07

                    draveček >> Tak to se prohnu. U domu jsem měl trapézák a rozbily ho kroupy, pojišťovák přinesl návod, kde bylo nevhodné do míst s výskytem krupobití a nedal nic. Za 14 dní to dorval vítr a už přijel s penězi.

                      Nvalcha186 - Profil | Čt 22.4.2021 9:43:11

                      Honza Veber >> Jenom na střechu, na léto, když tam sedíme a pálí to. Jinak od vody je příjemně. Měli jsme deštníky a když fouklo, bylo po nich.

                        Ndraveček - Profil | Čt 22.4.2021 7:38:37

                        valcha186 >> https://www.hornbach.cz/shop/Polykarbonatova-deska-dutinkova-3000-x-1050-x-10-mm-cira/8234584/artikl.html

                        Já bral tuto, ale kouřovou upravu na zastínění pergoly.

                          NPetr64 - Profil | Čt 22.4.2021 6:03:22

                          valcha186 >> Já to vždycky kupoval v " Dosting". Mám to kousek od baráku a mají i ostatní příslušenství.
                          Pokud bude plocha otevřená a je to jen kvůli zastínění, stačí jednokomorová desítka v jakýmkoliv odstínu.

                            NHonza Veber - Profil | Čt 22.4.2021 5:22:49

                            valcha186 >> ahoj, to chces na strechu nebo boky? My meli jen jedno asi metr a pzl pole na strese na vceline a byli tam takovy vedro, ze se to muselo vxndat...

                              Nvalcha186 - Profil | St 21.4.2021 23:19:25

                              draveček >> Jaká to byla cena, jenom pro srovnání až ho budu shánět.

                                Nvalcha186 - Profil | St 21.4.2021 23:18:25

                                pohodak >> Já potřebuji na délku 3 m. Pak to do těch 9 m budu spojovat.

                                  Ndrvoštěp - Profil | St 21.4.2021 21:30:06

                                  Buffalo1969 >> To tě neomlouvá😀😀

                                    NBuffalo1969 - Profil | St 21.4.2021 20:51:27

                                    drvoštěp >> twl...já jsem trubkomrd. O dřevu jsem věděl do konce února akorát to, že je dobrý do udírny a do krbu. Do udírny akát, buk a semtam peckovina. Do krbu dělím na dvě. Hoří a nehoří. Jednou jsem dostal 7 metrů topola. Od té doby vím, že i nehoří. 😂😂😂