Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NKáceč - Profil | Pá 4.9.2020 21:47:19

fajanek >> máme to úplně stejně :-)

    Nfajanek - Profil | Pá 4.9.2020 21:00:31

    Káceč >> Jsem lakomej, to přiznávám. Po tom co mi půlku úrody úspěšně sklidili slimáci obzvlášť. A o myši a hraboše nemám na zahradě nouzi jelikož mám ze tří stran okolo pole. Pastičky jedou celoročně a pořád jich je dost :-)

      NKáceč - Profil | Pá 4.9.2020 20:23:26

      kubah >> teprv třetí. Přes den nepožívám, až večer.

        Nkubah - Profil | Pá 4.9.2020 20:04:38

        Káceč >> co na tu zbytečnou narážku říct a nebýt sprostý ??

        Asi nic, dej si v klidu své patnácté denní a klídek :-P

          NPetr64 - Profil | Pá 4.9.2020 19:46:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Zejtra bude zdravá snídaně. Konečně začaly plodit i maliny.

            NKáceč - Profil | Pá 4.9.2020 19:03:10

            kubah >> hlavně abys měl k tomu burčáku i dost hajzpapíru :-)

              NKáceč - Profil | Pá 4.9.2020 19:02:32

              fajanek >> si pěkně lakomej a nemáš rád hraboše :-)

                Nkubah - Profil | Pá 4.9.2020 17:03:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Letos parádní vinobraní ;-)

                Tohle mi vzali na jídlo, ale burcaku budem mít i tak dost ;-)

                  Nfajanek - Profil | Pá 4.9.2020 17:02:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Včerejší sklizeň mrkve. Do záhonu se mi nastěhovali hraboši tak jsem to sklidil dřív než oni.

                    Nvašík - Profil | Pá 4.9.2020 16:18:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    marktomark >>
                    Tak mám naloženo pad na to litr vodky tak doufám že se to povede😅.

                      NSUFO - Profil | Út 1.9.2020 17:34:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Kontrolní vrt v bramborech, dvě hlavy

                        NMilan 66 - Profil | Po 31.8.2020 19:28:46

                        Dobrý den pánové, potřeboval bych radu. Chtěl bych zasadit nějaké jabloně, ale potýkám se s tím, že všichni nabízej stromky hlavně na podnoži M26, což by měl být zákrsek s nutností opory. Chtěl bych alespoň čtvrtkmen.
                        Máte nějaké zkušenosti, či typy?
                        Děkuji.

                          Nvašík - Profil | Ne 30.8.2020 22:26:59

                          marktomark >> Dík, pokusím se. Já to dělal jako víno a proto to stálo za ...

                            NMilan 66 - Profil | Ne 30.8.2020 22:03:17

                            marktomark >> to vypadá dobře!!!

                              Nmarktomark - Profil | Ne 30.8.2020 21:51:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              vašík >> https://www.levandulepetrzilka.cz/liker-z-aronie/
                              Vody davam menej 😀.

                                NMilan 66 - Profil | Ne 30.8.2020 21:33:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                marktomark >> receptu je spousty, já jedu 2.
                                https://recepty.vareni.cz/orechovka-svatojansky-ore​chovy-liker/
                                https://www.toprecepty.cz/recept/2968-orechovka/

                                Ne úplně přesně, ale je to hodně podobné. Jen s tím kořením a poměrem medu a pomerančů si hraju.

                                  Nvašík - Profil | Ne 30.8.2020 21:20:52

                                  marktomark >> Můžu tě poprosit o recept na ten likér z aronie. Jsem ho už dělal a skončil vylitej. Táta ho dělal ale nestačil jsem si říc o recept.

                                    Nmarktomark - Profil | Ne 30.8.2020 21:12:50

                                    Milan 66 >> teraz sa chystam na aroniovy liker. Aj na sirup som dnes chystal aroniu.
                                    Orechovicu som tiez robil, prvy krat, ale bez pomaranca. Este treba par mesiscov pockat, som zvedavy aka bude.

                                      Nnovel - Profil | Ne 30.8.2020 21:08:58

                                      drvoštěp >> Diky vsem za rady se sirnou svici 😉

                                        NMilan 66 - Profil | Ne 30.8.2020 21:03:15

                                        marktomark >> díky. Letos toho moc není tak zkusím marmeládu.
                                        Kdybys dělal nějaký likerek, tak dej vědět.