Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nmarktomark - Profil | Ne 30.8.2020 20:59:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Milan 66 >> tak isto ako ine ovocie.
Odkostkovat, na 1kg ovocia 0.6kg cukru, varit pokym zhustne a dat do poharov horuce. Je to ale strasna babracka to odkostkovat. Manzelka to uz odmieta robit, ale dobry bol. Mozno by sa to dalo nejak prepasirovat, aby si to nemusel rucne odkostkovat.
Eate stoji za zvazenie pridat aj ine ovocie do toho.

    NMilan 66 - Profil | Ne 30.8.2020 20:55:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    sliver >> ale sem tam musim udelat i neco zenskym.

      NMilan 66 - Profil | Ne 30.8.2020 20:51:13

      sliver >> jo, jo. Máme 😀😀😀

        Nsliver - Profil | Ne 30.8.2020 20:41:49

        Milan 66 >> tak na pití máme jiné plodiny, žejo 👿😂😎

          NMilan 66 - Profil | Ne 30.8.2020 20:39:35

          marktomark >> a recept by šel poslat?

            Nmarktomark - Profil | Ne 30.8.2020 20:13:28

            Milan 66 >> jj, marmelada, dzem. 😁

            Ak tam vydrzia a dozreju v rozumnom pocte, tak skusim spravit liker.
            Tiez robim liker z aronie a ten je super.

              NMilan 66 - Profil | Ne 30.8.2020 20:07:27

              sliver >> aha. A já myslel, že to je k pití. :-)

              Díky.

                Nsliver - Profil | Ne 30.8.2020 20:02:07

                Milan 66 >> lekvar je marmeláda.

                  NMilan 66 - Profil | Ne 30.8.2020 19:55:50

                  marktomark >> jaký lektvar??
                  Píšou že :

                  Zavařené ve slané vodě chutnají podobně jako olivy.
                  Jsou výborné i pro přípravu džemů, moštů, likérů a vín.
                  Na Balkáně se hojně využívají pro přípravu destilátů.
                  Sušené plody slouží k přípravě chutného čaje, který dokáže uklidnit zažívací trakt po přejedení. I v lidovém léčitelství se sušené dřínky používají proti střevním chorobám.

                    Nmarktomark - Profil | Ne 30.8.2020 19:44:42

                    Milan 66 >> jeden rok sme robili lekvar, ale to sme boli zberat v lese. Toto je prvy krat co mi doma zarodili viac, inak vacsinou sa zopar zje, ostatne zozeru vtaky a popadaju.

                      NMilan 66 - Profil | Ne 30.8.2020 13:42:34

                      marktomark >> Ahoj, děláš z plodů něco?? Nebo jen na čaj?? Mám 2 stromky a ještě jsem se do ničeho neodvážil. Myslím ten Dřín. :-)

                      Díky.

                        Nmarktomark - Profil | Ne 30.8.2020 11:15:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Kalabasy tento rok neskoro plodia, tak dufam ze aspon zopar ich bude.

                          Nrybobuch - Profil | Ne 30.8.2020 0:22:21

                          novel >> Heleď, když to máš ve sklepě takto, tak použij https://www.vinarskepotreby.cz/sirne-svice-19-1.htm​l a nech to dva dny zavřené. A hlavně než tam polezeš ty, tak to řádně vyvětrej.

                            NPindˇa - Profil | So 29.8.2020 22:18:16

                            Ned >> Tak doufám,že až v takové krizi nebudu😉

                              Ndrvoštěp - Profil | So 29.8.2020 22:17:57

                              Pindˇa >> 👍

                                NPindˇa - Profil | So 29.8.2020 22:16:19

                                drvoštěp >>No něco mám v zásobě.

                                  NNed - Profil | So 29.8.2020 22:08:25

                                  Pindˇa >> no nevím, jak by se ti líbilo hulit ho v krizi sousedovi 😂😂

                                    Ndrvoštěp - Profil | So 29.8.2020 22:06:19

                                    Pindˇa >> Na krizi musíš bejt připravenej. AK 47 je v zasobě😂😂

                                      NPindˇa - Profil | So 29.8.2020 22:03:21

                                      Ned >> Vyhulit se dá všechno,když je krize😜

                                        NPindˇa - Profil | So 29.8.2020 22:01:25

                                        OG >> Ta podoba listu je veliká https://www.studuju.cz/obrazek-2249&seznam=2036 díky