Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPetr64 - Profil | So 29.8.2020 14:01:09

novel >> Vezmi na ně vysavač. Manželka tak likviduje nacucaný komáry,aby nedělala fleky na zdi.

    Nmarktomark - Profil | So 29.8.2020 13:11:46

    Drien da uz cervena, tento rok je ho dost.

      Nmarktomark - Profil | So 29.8.2020 13:11:10

      novel >> vypalit horakom.

        Nnovel - Profil | So 29.8.2020 12:57:56

        Nevíte někdo prosím, co je tohle za potvoru a jak se jí zbavit? Mame toho stovky ve sklepě už asi dva měsíce, neštípe to, ale doráží strašně do obličeje. Zkoušel jsem nechat otevřený sklep, že by vyletěli(y) za teplem, ale nic.
        Nechci tam stříkat nějakej biolit.
        Napadlo mě, je něčím vykouřit, doutnající papír nepomohl. Zkuste něco poradit. Díky.

          Nrybobuch - Profil | So 29.8.2020 10:57:58

          ceczubr >> Keříčkový mám už vytrhaný taky, přes postřik 3x Acrobatem . Tyčková rajčata mám na dvou místech. Jedno ( Star F1, Pollicino, žluté a Datlo), kde profukuje ( tam není ani náznak plísně), druhé je takové zadušené a tam plíseň rádí. Začala na pokusných odrůdách Sweet million, od které to chytla odrůda Rosso Sicilian a následně Svrnity Říman. České odrůdy Torino a Tornádo jsou napadeny minimálně. Loni to dopadlo stejně.

            NPetr64 - Profil | So 29.8.2020 8:33:39

            A bude zase nějaká změna v jídelníčku. Cuketu 100x jinak vystřídá kelerábový zelé.😉

              Ndrvoštěp - Profil | Pá 28.8.2020 22:07:12

              jijin >> https://prima-receptar.cz/pamelnik/ U nás vedle v ulici je stará hornická zástavba. Pomalu každej ho má před domem. A každý jaro a podzim ho ořezávají natvrdo. Takzvaně na prasáka.

                Njijin - Profil | Pá 28.8.2020 21:03:13

                pánové mám dotaz. Nezmlazoval jste někdo pámelníkový živý plot? Jak to nejlíp udělat postupně nebo smažinou?

                  NKruan - Profil | Pá 28.8.2020 14:33:37

                  NOVAS >> presne...taky o tom vinu premyslim...
                  asi ho poradne orezu na "hlavy" a bude...jedine vino, ktere nechyta plisen je od souseda nejaka sklenikova odruda....vubec nechyta plisen..netreba strikat...a hrozna ma velike a vyborne....letos jsem natahal slahouny pres vsechny nosniky co mam ve strese....venku jsem to letos postrikal proti plisni asi zase pozde...ale neco jsem snedl...ale byla toho tak 1/4 ...zbytek shnilo

                    NNOVAS - Profil | Pá 28.8.2020 14:21:02

                    ceczubr >> Taky o tom uvažuju.Už mi to leze krkem...........Naskáčeš se okolo toho a je z toho hovno.................

                      Nceczubr - Profil | Pá 28.8.2020 12:58:51

                      Během ani ne týdne mi odešly keříčkový rajský, total plíseň, ještě že jsou už skoro všechny zralý, do čatný dobrý, doufám, že to nepřeskočí na tyčkový. Hrozny jsou taky totál hyn, už několikátej rok po sobě, vystříhal jsem to pryč, flexou uřízl zabetonovaný trubky a je klid, už žádný stříhání, stříkání, sečkování, šlus ende.

                        NLasskoun - Profil | St 26.8.2020 21:01:53

                        Lasskoun >> ... jinak ještě několik aktuálních snímků "chmelové matky, pnoucí se po broskvoni", okupujíce přitom vše, na co jen trochu dosáhla ... ":o) ...
                        (snímky přidány na výslovné přání jednoho ze zdejších kamarádů, který se s mnou koncem jara hádal, že ta pokud ta broskev bude komplet obrostlá chmelem, i shora, tak potom logicky nemůže mít žádné plody ... a jak vidět, tak "pár" jich má .... ":o))

                          NLasskoun - Profil | St 26.8.2020 10:34:24

                          ceczubr >> ... čaj z listů aronie se používá v podstatě na vše stejné jako se používají plody (neb, ač to není stoprocentním pravidlem, tak všeobecně platí. že i v ostatních částech rostlin většinou bývají stejné účinné nebo podobné látky jako plodech, byť pochopitelně obsahově v jiném množství, ať již ve větším nebo v menším zastoupení) ... nicméně, čaj (/odvar ze zelených listů aronie) má tu výhodu, že je k dispozici již v době, kdy ještě nejsou dozrálé plody, což je důležité hlavně pro ty, co se potřebují léčit průběžně po celý rok (např. ti, kteří si pomocí rutinu z aronie řeší pružnost cév [nejlépe ještě ve spojení s pohankou], problémy se žlučníkem, s "játrem":oD, s ledvinami atd.) ... na druhou stranu, průběžným očesáváním listů logicky rostlinu připravuješ o "výměníky energie", což zase může mít vliv na plody ...

                          ... jinak pokud by nevadilo zbarvování kůže, tak (vzhledem k účinkům na žíly a cévy) podrcené listy, popř. silný odvar z nich, by bylo možno podpůrně používat např. i ve formě obkladů pro řešení problémů v nejdrobnějším podpovrchovém předivu krevního řečiště ...

                            NSUFO - Profil | Út 25.8.2020 17:19:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Nějak mi to přerostlo.

                              Nceczubr - Profil | Po 24.8.2020 17:53:35

                              Lasskoun >> Já teda moc čaj nepiju, jenom když jsu marod,ale jen bylinkový, na co se užívají ty listy?

                                NEDAmrk - Profil | Po 24.8.2020 16:36:49

                                rybobuch >> stejny postup delame s aronii.

                                  Nrybobuch - Profil | Po 24.8.2020 16:12:17

                                  Docela slušný je " výluh neboli tinktura" z ostružin. Nasbírám 4l lahev, prosypu trošku cukrem a nechám zadělané dva dny pustit šťávu a nakvasit. No a pak to zaliji kořalkou.
                                  Zdravé látky jsou tam extrahovány a pecičky mě nelezou do zubů.

                                    NEDAmrk - Profil | Po 24.8.2020 15:14:52

                                    Lasskoun >> Kazdy den rano hrst cerstve ke snidani do activie. Nakladame ruzne likery, kdyz se urodi dost, tak i na palenku dojde😀. Nejakou recepturu poskytnete?

                                      NLasskoun - Profil | Po 24.8.2020 13:45:36

                                      ceczubr >> ... mmch, natrhal sis něco aroniových listů na čaj?;o) ... pro tyto účely by se sice měly trhat nejpozději v květnu, ale dobrá zkušenost je i s těmi trhanými později, dokonce i s podzimními, již zabarvenými do červena ... ":o) ...

                                        NLasskoun - Profil | Po 24.8.2020 13:37:14

                                        EDAmrk >> ... a není to škoda, přepálením "zničit" tolik úžasných látek? ... no, jak vidno, tak asi není ... ":oDDD ...