Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Ndrvoštěp - Profil | Čt 2.7.2020 13:52:36

Lasskoun >> Tvl, všude samej čmelák👍😂😂Doufám že nebude diskuse o ledních medvědech. To bych už nedal. p.s Teď foceno u vody.

    NLasskoun - Profil | Čt 2.7.2020 12:35:26

    drvoštěp >> .... Karle, když na to přijde, tak čmeláky můžeš klidně chovat i v pátém poschodí paneláku na balkoně (vyzkoušeno), ale takovýto čmelín se pak vždy musí nuceně obydlet, neb žádná matka, hledající si vhodné podmínky pro množení, to v takovéto výšce hledat určitě nebude (leda snad, že by to byl charismatický "Igor Hnízdo", tak to potom možná ano ";oDD) ...
    ... čmeldové se sice občas sami od sebe zahnízdí i pod střechou rodinného baráku, ale je to spíše výjimka, a nejčastěji se tak stane, když se pod tím místem nachází např. hromada vyrovnaných polen u stěny baráku, po které tam v letu "došplhají" ... (jednou mi takto ve větší výšce, skrz děravou kapsu, obydleli vnitřek vyfutrované pracovní bundy, vycpané dajakou umělinou, co jsem ji měl v kolně hozenou přes kolečko opřené nastojáka o stěnu ... a evidentně se jim tam líbilo, i přestože jsem jim to celé musel přesunout do klidnějšího rohu, aby nebyli tolik rušeni ... no, od té doby mám dva fúriky, ač většinou nepoužívám ani jeden ":oDD) ...

      Ndrvoštěp - Profil | Čt 2.7.2020 9:36:32

      Lasskoun >> Ta výška úlu se mi taky nepozdává. Ale prej je to podle prodejců v pořádku. Já bych ho dal do kouta na zem.

        NLasskoun - Profil | Čt 2.7.2020 1:01:31

        Buffalo1969 >> ... jinak zajímavé info (pro mě novinka):
        citace: ... "Možnosti jak zvýšit atraktivitu úlu při usazování - Výstelka z loňského hnízda
        Když jste si schovali starou výstelku nebo ji dostali od jiného chovatele (čmelákáře), můžete ji dát do hnízda, aby ji mladá matka-královna cítila na konci vstupní chodby nebo ve středu hnízda.

        Zajímavost
        Matka, která hledá hnízdiště, reaguje na vůni. Instinkt jí říká, že pokud v úlku již nějaký čmelák hnízdil, je to dobré místo." ...
        (zdroj: https://www.cmelaciplus.cz/vystelka-cmelak-ul/#6 )

        ... a já trouba jim tam každý rok dával úplně novou ... ":o/ ... jj, člověk se holt pořád učí ... ":o)

          NLasskoun - Profil | Čt 2.7.2020 0:35:34

          sliver >> ... (tentokráte) pravdu díš ... viz bod č. 7 ... https://www.sklenikybures.cz/index.php/blog/50-cmel​ak-nebo-vcela-do-skleniku

          ... popř. čtvrtá vteřina ... ";o)) ...
          https://www.youtube.com/watch?v=kQ0PkNWwMWw

            NLasskoun - Profil | St 1.7.2020 23:43:07

            Buffalo1969 >> ... a což to vlákno o chovatelů čmeláků nazvat třeba: ... "Rybářsko - čmelákochovatelská klika" ... ."xDDD ... to by pak u MM projít mohlo, ne?;o) ...

            ... ale abys to schválení vlákna měl stoprocentně jistý, musel bys do popisu vlákna ještě napsal kupř.: ... "Když jste u vody na rybách, a zrovna neberou, všímáte si všudepřítomných poletujících čmeláků? ... a nechtěli byste je mít i sebe na zahradě? (kde by vám dělali společnost při motání nových mušek)" ... ":oDD ... nevěřím, že by se pak MM nechytil ... ";o))) ...

              NLasskoun - Profil | St 1.7.2020 23:42:05

              Buffalo1969 >> ... za třetí: ... nejspíše na domeček dopadá i sluníčko (dle stínu vrhaného od česla), kdy v kombinaci s chybou č. 2 znamená těžký přehřívání ...
              ... no, a za čtvrté, ta nejzásadnější chyba, je výška umístění ... aneb, když na jaře vidíte létat čmeláčí samičky, hledající si budoucí hnízdo, v jaké výšce většinou létají? ... těsně nad zemí nebo někde v jedenapůlmetrové výšce?;o)) ... není pak divu, že se tam žádný čmelda dobrovolně nenastehuje ... přičemž, i pokud by se tam na hoďku dvě zavřela odlapená samička (aby si prohlédla domeček), tak i kdyby to bylo uvnitř sebekrásnější, po otevření by udělala kontrolní prolet okolo, a když by zjistila, jak je to neskutečně vysoko, zdrhala by pryč jak o život ... mno, asi to bude nejspíš tím, že všichni čmeláci totiž odjakživa trpí závratí ((o:" ... anebo snad, že by to bylo těmi geneticky zakódovanejma "myšíma dírama", které jsou jim tím pádem logicky mnohem bližší?;o) ...

              to Drvoštěp ... Karle, že nechám pozdravovat souseda ... ":oD ...

                Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 22:22:45

                sliver >> Pokud máš doma psa, všimni si že když hodí loužičku na zahradě, tak se čmeláci můžou utlouci...

                  Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 22:20:46

                  sliver >> Tak co si pamatuji ze školy, tak čmelák opyluje květenu kam nedosáhne včela.Jen tak se mi to teď vybavilo. Kdybych chtěl ohromit kopíruji net🤫

                    Nsliver - Profil | St 1.7.2020 22:16:59

                    Každopádně rajcata a okurky nejlíp opylují čmeláci. Prý mají málo nektaru nebo pylu, včely moc nezajímají. Můžu to potvrdit, na té zelenině sem viděl jenom čmeláky, nebo hlavně.

                      Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 22:15:36

                      Buffalo1969 >> Tvl, ty mě sereš😀 jak můžeme být ve při(🐷🐖🐽) ty jsi dal dotaz, já ti dal info z mého okolí. Ale určitě se najde někdo kdo má lepší zkušenosti. Proto tu jsou diskuse.

                        NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 21:58:47

                        drvoštěp >> tak ilustračních videí je na internetu vagón. Stačí se podívat. Právě na tyto chyby se prakticky ve všech poukazuje.
                        Ale necháme toho, nehodlám se dohadovat. Myslel jsem si, nebo spíš jsem doufal, že tady bude někdo, kdo s tím má větší a nebo dlouhodobější zkušenost. Nikdo tady není.
                        Chtěl jsem na tohle téma založit diskuzi, ale MM mi napsal něco jako, že je to mimo komerční téma a našlo by se maximálně 10 lidí co by je to zajímalo. No a to ho evidentně nezajímá. Vlastně se mu ani nedivím. Budu muset hledat diskuzní fóra na tohle téma někde jinde napříč internetem, protože mně to opravdu zajímá.

                          Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 21:52:37

                          sliver >> Tvl, a já tam denně piju pivo😀Člověk má poznat i druhou stranu mince😀😀

                            Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 21:51:08

                            Buffalo1969 >> Někoho mi připomínáš😂 Neznám ale vím jak by to mělo být😀😀Nic ve zlém. Prostý lid se chytil a nakupoval... Já jsem dal jenom svý poznatky od pánů inženýrů a kluků od soustruhu😂😂Prvotní nadšení...

                              Npoky82 - Profil | St 1.7.2020 21:41:54

                              Petr64 >> Jedem do jeseniku. Hele tedka mam u chaty o nejaky 2,5 m vic vody. Tak nevim nevim.

                                NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 21:32:20

                                drvoštěp >> na první pohled tam vidím hned 2 chyby. Nemá to ventilaci a ta druhá je zábrana proti predátorům. Záleží co má vevnitř.
                                Normálně to nedělám, ale tentokrát chci přírodě pomoci..:-)))))

                                  Nsliver - Profil | St 1.7.2020 21:32:02

                                  drvoštěp >> u kompostéru nebo co to je,fuj. Tam bych taky nebydlel 😂😂😂

                                    Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 21:31:56

                                    Buffalo1969 >> Ale když koukneš na vítací nápis na boudě, tak asi pochopíš. Soused taky dělá na šachtě...😂😂

                                      Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 21:28:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Buffalo1969 >> Tady slíbené foto. A druhý ,,úl" v Žatci asi 3x větší taky zeje prázdnotou. Já bych osobně vše nechal na přírodě.

                                        NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 20:54:48

                                        sliver >> asi před hodinou o můj břuch jeden zabrzdil....:-))))