Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nsliver - Profil | St 1.7.2020 20:10:45

Buffalo1969 >> 😂😂😂, myslím že aj v myších ďurach bydlí 😎 . Ale jo, čmeláčí domeček je hezká dekorace 😁

    Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 16:47:18

    Buffalo1969 >> Pravdu má chlapec😂😂😂

      NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 16:43:58

      sliver >> kuwaaaaa....nekaž mi nadšení a radost...:-))))

        NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 16:36:32

        Lasskoun >> zajímavý podívání...:-)

          Nsliver - Profil | St 1.7.2020 12:58:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Moc bych to neprožíval, když mají potravu, bydlení si najdou sami. V těch šutrech bydlí asi tři druhy čmeláků a v dřevě drvodělky. A to jsou jen hlavní místa.

            Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 12:31:34

            Lasskoun >> Vidím to jako včera. Každej druhej v okolí kupoval ,,úly". Chlapi přestali koukat na porno a štůdovali čmeláky😂😂A na jaře kouknu z okna a i soused od plotu🍺 se morduje s čmelákama😂. Zatím bezvýsledně...

              NLasskoun - Profil | St 1.7.2020 11:40:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Buffalo1969 >> ... princip česla pak např. zde ...
              https://www.youtube.com/watch?v=bWhu_wdFPtw
              ... a další povídání např. tu https://www.chov-cmelaku.cz/pece-o-cmelaky/ ...

                NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 11:37:11

                Lasskoun >> kouknul jsem na video. Jako dobrý. Fakt mně to zaujalo.

                  NLasskoun - Profil | St 1.7.2020 11:23:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Buffalo1969 >>
                  - čmeldy jsem choval až do předloňska (než na mě kamarádka vydyndala dřevěný čmelník, spáchaný před cca deseti roky ... stejně jsem chtěl postavit nový lepší, ale zatím "nebyl čas";o))
                  - většinou se v něm zabydlela hned první odlapená královna (po dvou hodinách uzavření), ale jeden rok se to podařilo až na třetí pokus ...
                  - jakmile došlo k zabydlení, tak ho v té sezóně brumlové neopustili (pouze jednou je skolila nějaká nemoc) ...
                  - nový čmelník bude stejného typu jako tuten https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10658625776-​polopate/220562220400022/obsah/776055-zivot-cmelaka​ , avšak s osvědčeným česlem z 0,5 PET-G čiré folie, jenž je lehčí než běžně používané 1 mm plexi ...
                  - aby po noze do čmelníku nemohli nalézt mravenci a další škodiči, byla tato kolem dokola polepena superhladkou klouzavou páskou (dajaký UHMW) + ještě nad tím (pod podlahou domečku - v místě připojení) opatřena lepovou zónou z odchytového lepidla, přes kterou se nedostalo nic ...

                    NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 10:01:22

                    drvoštěp >> nojo twl... Tam je to východní Německo, komu by se tam líbilo.😂😂😂

                      Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 9:17:17

                      Buffalo1969 >> Jj, hodím foto. Co se týče tý přípravy. Jeho žena vše prostudovala a nic nezanedbala. Prostě se jim tam nelíbí. Jeden úl mají tady a druhý na chatě v Žatci.

                        NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 6:42:30

                        drvoštěp >> na to musí ten úl připravit. Predátoři a škůdci se dají eliminovat. Co má za úly? Ať to vyfotí a ty to hoď na sklo. ..:-)

                          NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 6:40:53

                          drvoštěp >> tady kolem nás nikdo angličana nemá. je tu spousta stromů co různě kvetou od brzkého jara. Nám tady čmeláci lítají, ale moc jich není.

                            Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 6:12:21

                            Buffalo1969 >> I soused od plotu se zbláznil. K vánocům ženě koupil dva úly. Marně se snaží o chov. Stále tam mají pavouky. Teď má čmeláky jenom u plotu kde má maliny. Opylují a odlétnou jinam.

                              Ndrvoštěp - Profil | St 1.7.2020 6:03:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              keltt >> Nepovzbudivé info🤫😀 Co znám lidi z okolí kteří se je rozhodli chovat a zakoupili si ,,úly" tak ani jeden čmeláky nemá. Všem zdrhli. Podle mne pokud je všude angličan(trávník) a thůje tak čmeláci emigrují za lepším. Ale pokud má někdo klasickou zahradu, tak je nemusí ani chovat. Čmeláci se tam nastěhují dobrovolně.

                                NBuffalo1969 - Profil | St 1.7.2020 5:57:35

                                Knedla12 >> ale to je nejspíš v pořádku.
                                Chci si pořídit aspoň dva čmelniky. Snad to bude v cajku.

                                  Nkeltt - Profil | St 1.7.2020 0:22:38

                                  drvoštěp >> Tak až sem dáš to "své nepovzbudivé" info, dovolím si reagovat tím "svým", jednoznačně pozitivnějším.

                                    Ndrvoštěp - Profil | Út 30.6.2020 23:31:40

                                    Buffalo1969 >> Zítra ti pošlu info. Neni ale moc povzbudivé.

                                      Nsliver - Profil | Út 30.6.2020 22:20:56

                                      Buffalo1969 >> já jich mám moc, i drvodělky.

                                        NKnedla12 - Profil | Út 30.6.2020 22:17:08

                                        Buffalo1969 >> Loni jsem si vzal jedny z práce, na podzim už tam nebyl ani jeden...