Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Buffalo1969 - Profil | Út 30.6.2020 21:54:36

Hele borci, nechová někdo z vás na zahradě čmeláky?

    sliver - Profil | Út 30.6.2020 21:21:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    phoenix410 >> ja sem si loni koupil malou tureckou morusi. Pry ma 15 cm dlouhe plody. Jen bohuzel nesnese mraz, takze kybel a pak neco vetsiho 😃

      phoenix410 - Profil | Út 30.6.2020 19:38:12

      draveček >> Jak staré jsou obě moruše nemohu říct. Když jsme s manželkou dům kupovali asi před 9ti lety, tak mořuše již byly na zahradě vysázeny. V tom zahradnictví, kde jsi kupoval moruši, tak ti nekecali, větve rostou velmi rychle. Teoreticky v půlce srpna se budou větve pomalu dotýkat země. Jestli máš místo, tak si pořiď i bílou, plody má větší, ale tvar koruny je jiný než u té černé. Větve nerostou dolů, ale vzhůru nebo do strany. Jakmile bude bílá moruše dostatečně velká, tak jí můžeš setřepat a plody dát do sudu. Po 4 – 6ti týdnech kvas odvezeš do pálenice a máš originální kořalku, kterou jen tak nikdo mít nebude. Plody z obou moruší se dají využít i na sirup. Z listí se prý dá vyluhovat i čaj, zatím jsem nezkoušel. Pro info, já obě moruše stříhám na konci září, někde jsem se dočetl, že se stříhají na konci srna až do půlky října pokud teploty dovolí. Bohužel již nemohu najít, kde jsem se to dočetl.

        Petr64 - Profil | Po 29.6.2020 21:11:48

        Káceč >> Jé!!! Už zase? To je letos už podruhé.:o)
        Dík.

          Káceč - Profil | Po 29.6.2020 21:01:56

          Petr64 >> když tě tu vidím, vše nej k svátku :-)

            Petr64 - Profil | Po 29.6.2020 20:38:05

            poky82 >> Myslím,že to chytatelný bude.Člověk se nesmí bát.:o)
            Kde se budeš flákat?

              Petr64 - Profil | Po 29.6.2020 20:37:15

              poky82 >> Pokusím se,ale nevím,nevím.:o)

                poky82 - Profil | Po 29.6.2020 20:35:32

                poky82 >> Jink za tejden tu bohužel nejsem, že bych ti ty muchovníky ukázal a pochytali by jsme. Ale mám obavy že labe chytatelný nebude.

                  poky82 - Profil | Po 29.6.2020 20:34:14

                  Petr64 >> Tak jim to tam pak vysvětli díky komu dělaj kšefty jo.

                    Petr64 - Profil | Po 29.6.2020 20:32:44

                    poky82 >> No jasně.Je to ale zřejmě rakouská firma,takže utřeš.Sou to žgrti.:o)

                      poky82 - Profil | Po 29.6.2020 20:30:26

                      Petr64 >> Takže bych vlastně měl chtít po nich desátek že :)

                        Petr64 - Profil | Po 29.6.2020 20:27:50

                        poky82 >> Si jim taky udělal reklamu na MRKu.:o)

                          poky82 - Profil | Po 29.6.2020 20:25:07

                          Petr64 >> Pěkně jim to jede

                            Petr64 - Profil | Po 29.6.2020 20:21:58

                            poky82 >> S tím se počítá.:o)
                            Letošní sucho jim určitě neublíží,protože berou objednávky až na podzimní dodávku.Je vyprodáno.

                              poky82 - Profil | Po 29.6.2020 18:27:55

                              Petr64 >> Hele nemáš, zač. Vem si jich ale víc. Kdyby ti to to letošní sucho nechtěli přeží.

                                Kruan - Profil | Po 29.6.2020 14:04:33

                                Dejv >> tj :D hend jak dneska prijdu domu, tak tam vlezu :)

                                  Dejv - Profil | Po 29.6.2020 12:50:27

                                  Kruan >> ...a v Opatovicích museli zažehnout další kotel :-))

                                    Kruan - Profil | Po 29.6.2020 12:32:37

                                    krkoška >> vecer 22°C...rano 28°C :)

                                      Kruan - Profil | Po 29.6.2020 12:32:06

                                      draveček >> ja mam bazen dost ve stinu a se solarni plachtou jsem se vloni nedostal pres 24°C a rano tam bylo 21°C a to uz tam mala nechtela vlezt :)

                                        krkoška - Profil | Po 29.6.2020 11:50:21

                                        Kruan >> aby jsi se neopařil, až tam polezeš. 😆😆