Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

medvěd - Profil | Ne 28.6.2020 18:53:57

Já dne udělal zkušební vyrytí česneku a zatím je pěkný.Ale už bych nejraději vyndal.Sbad v sobotu

    draveček - Profil | Ne 28.6.2020 18:29:43

    novel >> no já mam česnek ještě v zemi, ale pokud bude třeba hned ho už vytahnu, nebudu to riskovat.

      rybobuch - Profil | Ne 28.6.2020 18:13:16

      novel >> Já jsem musel vyškubat česnek již před týdnem, chytlo to nějakou hnilobu. Něco jsem přebral a zbytek teď suším. Cibule je zatím v pohodě. A nějakou plíseň mám i na listech lilků, byť jsou 2x stříknuté i srajčaty Acrobatem.

        novel - Profil | Ne 28.6.2020 18:04:47

        draveček >> No to se prave bojim a nevim jestli kdyz to vytaham ted, co z toho pak bude. Zitra ma byt zas chcanec pul dne.

          draveček - Profil | Ne 28.6.2020 18:03:56

          phoenix410 >> ahoj, diky, panečku to je stromisko👍
          Ta menší je velmi podobná těm mým 😉

            novel - Profil | Ne 28.6.2020 18:03:29

            krkoška >> No mozna to je hadatko, ale taky u nas strasne prsi. Vsechny cesneky jsou schliple a asi hniji. Snazil jsem se to prokopavat, ale v tom blate to nejde. Vic tomu ublizim, nez pomuzu. No pomalu se uz loucim s letosni urodou. Na sklizen to jeste neni, jsou porad sklovite...

              draveček - Profil | Ne 28.6.2020 18:01:52

              novel >> že by už hnil? 🤔

                krkoška - Profil | Ne 28.6.2020 17:13:12

                novel >> čau, no žádný erudovaný odborník nejsem, ale nemáš tam jednoho z nejčastějších škůdců a to háďátko?
                Já jsem se s tím snad ani nesetkal...
                Ještě eventuelně... Nemáš příliš "udusanou" Půdu? Jak jsem psal níže?
                Zkusil bych vytrhnout okolní rostliny, pokud se u nich nic neobjeví, byl bych klidný.
                Jinak se zkus podívat třeba zde...
                https://www.cesnek.cz/kategorie-skudci-cesneku
                Od přispívajícího tamního člena Jana Kozáka máme právě sadbu.
                Moc jsem ti asi neporadil 😌

                  novel - Profil | Ne 28.6.2020 16:35:45

                  krkoška >> Ahoj, využiji tvé zkušenosti :)
                  Co je tomu česneku?

                    phoenix410 - Profil | Ne 28.6.2020 12:53:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    draveček >> zde jsou slíbené fotky.

                      krkoška - Profil | So 27.6.2020 21:53:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Rybar.Honza >> ahoj, s česnekem máme několikaleté zkušenosti. Sadíme ho po tisících...
                      Nikdy se nám nestalo, že by ho bylo moc pohnitého. Myslím si, že to je tím, že když zaprší, zem se ubije a pak je třeba ho o kopat, respektive narušit tu horní krustu, která se vytvoří, pokud je půda uměle pohnojena. Já na to vezmu vždy takovou plečku se dvěma noži, projedu mezi řádky a vystaráno... Poté půda lépe dýchá a česnek má jistě menší šanci hnít.
                      Letos jsem se o česnek staral sám a vůbec jsem ho nehnojil. Pozoruji, že taková ta vyloženě "krusta" se tam ani jednou nevytvořila.

                        Petr64 - Profil | So 27.6.2020 21:49:32

                        OG >> Já ho protrhávám kvůli vaření a zatím v pohodě.

                          Petr64 - Profil | So 27.6.2020 21:47:59

                          Rybar.Honza >> Já to teď hlídám spíš jen kvůli rozsypání palic. 2-3 tejdny bych ho chtěl ještě udržet v zemi.

                            OG - Profil | So 27.6.2020 21:38:48

                            Petr64 >> soused už musel česnek vytrhat, začal v zemi hnít. Pokud ho nesklidím zítra, tak v týdnu určitě.

                              Rybar.Honza - Profil | So 27.6.2020 21:38:19

                              Petr64 >> No právě! nerad bych, aby začal hnít. Jahody to docela letos odnesly.

                                Petr64 - Profil | So 27.6.2020 21:36:21

                                Rybar.Honza >> S tím česnekem bych nechvátal. Leda že by mělo dalších 14 dní pršet.

                                  Rybar.Honza - Profil | So 27.6.2020 21:29:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dnes od rána na zahradě. Roste to tam vše jako z vody. Až na to horko, to dnes byla síla. Kolem 16 hod jsme zbaběle ustoupili a zítra ráno nanovo. Práce je tam jak na kostele. Česnek je parádní, příští týden už půjde ven ...

                                    Petr64 - Profil | So 27.6.2020 18:48:08

                                    poky82 >> Dík za odkaz. Koukám,že je to v BV,tak se to tam stavím cestou na ryby omrknout.

                                      Petr64 - Profil | So 27.6.2020 18:40:58

                                      drvoštěp >> Nene. Tohle je MŮJ SOUSED!!! 😂

                                        novel - Profil | So 27.6.2020 14:10:21

                                        Lasskoun >> Z toho si nic nedelej, me se furt neco nelibi 😉
                                        Dekuji za vycerpavajici informace.