Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Lasskoun - Profil | So 27.6.2020 2:35:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

novel >> ... nz ... (no, alespoň něco se Ti ode mě líbí ";o))))
... + ještě malá ukázka zakořeňování chmelových vrcholových řízků, tzv. ozdravěné sadby - nafoceno včera v podvečer (kdy je vidět, jak se i ty sekční řízky již krásně rozvětvují - viz fotka na kameni) ... tyto všechny (a to už jich mezitím dost bylo posláno do světa, ten kýbl byl původně totálně napěchovaný stonky) pocházejí z jediné matečné rostliny (narostlé z kdys získaného cca dvaceticentimetrového odkopku starého dřeva, odrůdy vyselektované pro medicínské účely), čtvrtým rokem se pnoucí na zahradě po broskvoni ...
... krom osmadvaceti "hříženců", narostlých z horizontálních kořenů (jenž byly rovněž postupně odděleny), byla tato na jaře postupně nejdříve připravena o několik desítek velmi lahodných "chřestových výhonků":o), v polovině dubna pak byla kompletně seřezána o všechny výhony, že nezůstal ani jediný (pro zakoření z důvodu rozšíření naší mini-chmelnice, která je jinde), což ji donutilo k opětovnému vyrašení dalších několika desítek výhonů, z nich nejdelší touto dobou mají již někde kolem pěti metrů ... bez těchto naprosto brutálních "redukčních zákroků" by totiž už byla jinak dávno mohutně "rozlezlá" na ostatní sousední stromy ... např. minulý rok takto "horem", přes větve v koruně, okupovala vše dostupné okolo, meruňku, slívu i dvě jabloně ... přitom ani víc jak metrová mezera mezi korunami pro ni nebyla žádnou překážkou, kdy přes jednu překlenuvší se lodyhu tam následně přešplhaly aj ty ostatní, dále odbočující šlahouny ... děsná to "Adéla":o))) ... mám z ní velkou radost, moc se holka povedla ... ta bude mít ještě hodně "silných zdravých plodných dcer":o) ...

... i berundy si ji oblíbily ... ":oD ...

    drvoštěp - Profil | Pá 26.6.2020 22:57:26

    Petr64 >> Tak to není srnec ale můj soused😀😀

      poky82 - Profil | Pá 26.6.2020 22:35:03

      Petr64 >> lamarkuv pokud se nepletu.
      Brali jsme to odsud.https://www.jedlyplot.cz/
      brali jsme i oar drinu, ale ten se nejako nechce rust. Hodne bojuju o jejich prezitu.

      Nam to zatim ptaci nejedi. Ale kolega z prace rikal, ze mu to ptaci hodne oziraj, ale ma nejakou podzimni odrudu.

        Petr64 - Profil | Pá 26.6.2020 21:18:25

        drvoštěp >> No to nevím. Když večer sedím pod pergolou,stojí u branky a řve. Dopoledne prochrápe v bezu,odpoledne se míjíme (někdy i na cca10 metrů) a v noci zase štěká.:-)

          drvoštěp - Profil | Pá 26.6.2020 21:06:49

          Petr64 >> 22lr tě nechá vyspat😂

            Petr64 - Profil | Pá 26.6.2020 20:43:34

            drvoštěp >> Je to pohodář a bydlí tady už pár roků. Klid mu zajišťuje hranice honiteb a tím pádem neutrální klíčová zóna. Jen se občas nevyspím.😉

              drvoštěp - Profil | Pá 26.6.2020 20:32:13

              Petr64 >> No, tak zrovna mě tohle ukazuj😂😂👍

                Petr64 - Profil | Pá 26.6.2020 19:53:32

                drvoštěp >>Mám tady jen jednoho agresora a od něj se okusu nebojím.:-)

                  drvoštěp - Profil | Pá 26.6.2020 19:34:40

                  Petr64 >> A než to vyroste tak ti to okouše srnčí nebo vysoká. Pokud to myslíš vážně tak si sežeň nátěr proti okusu.

                    Petr64 - Profil | Pá 26.6.2020 19:17:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    poky82 >> Jakou máš odrůdu? Prý je muchovníku 20 odrůd. Na wiki jsem zjistil.....V USA muchovník roste jako původní dřevina ve všech státech, kromě Havaje. Dva druhy muchovníku najdeme v Asii. Tyto rostliny jsou zahradnicky cenné a jejich plody jsou důležité pro divoká zvířata........tak to chci dát mimo zahradu na volnej pozemek právě pro zvířata.

                      poky82 - Profil | Pá 26.6.2020 17:09:07

                      phoenix410 >> Ja ji budu chtit udrzet tak kolem 2 m max nechci ji moc pustit nahoru. Tak snad to pujde.

                        Petr64 - Profil | Pá 26.6.2020 16:58:40

                        Zdar znalci. Při prořezávání křoví jsem se dostal k jabloni. Je možný,že tenhle moribundus na kmeni je jen ze stínu a vlhka,nebo je ten strom na odpis? Je to golden delicious.

                          draveček - Profil | Pá 26.6.2020 16:45:18

                          phoenix410 >> super zpravy, mam dvě vedle sebe, sadil ksem je v kvetnu po zrzlych a byly zaszrižene asi na 30 centimetrove vetve v korunce. Převislé vetve az dolů je muj cil, v zahradnictvi mi řikali,ať se nebojim zase stejně sestrihnout po opadani listi👍Kořalka asi bude super, sladké je to hodně 👍nafoť budu rad.

                            phoenix410 - Profil | Pá 26.6.2020 15:21:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            draveček >> Hezká mladá moruše. Počítej, že bude vysoká 2,5 – 3m a větve jí rostou velmi rychle a na konci srpna bude vypadat jak smuteční vrba. Každý rok jí budeš muset sestřihnout. Vím, o čem mluvím, mám na zahradě černou moruši, která je vysoká +/- 2,5m a je stará asi 15 - 20 let. Mám na zahradě i bílou moruši vysokou asi 8 m a s průměrem koruny 8-10m, je asi starší než ta černá. Z té bílé i černé dělám „morušovici“. Bohužel letos je to na plody bída. Bylo jich sice dost, ale dozrávají postupně a ta bílá je spíše vodnatá a bez sladké chuti. Do sudu se nehodí. Musel bych to hodně vyhonit cukrem a to nechci. V koruně černé moruše mám hnízdo a byla tam sýkorka, už odletěla i s mladýma. Obě moruše jsou poslední týden obsypána špačky, kosáky a jiným ptactvem. Plody jim chutnají. O víkendu obě moruše vyfotím, ať máš představu, jak jsou velké.

                              poky82 - Profil | Pá 26.6.2020 14:51:43

                              draveček >> teprve cekam az me vyroste stromek. Mel jsem dve sazenicky. Bilou a cernou. Jedna zasla, ale bohuzel nevim ktera. Takze musim pockat az vyroste a zacne plodit. Pak dokoupim tu druhou vetsi.

                                poky82 - Profil | Pá 26.6.2020 14:47:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                draveček >> To uz se prihlasil tchan. Tchyne ale zacla mluvit o marmelane. No ale ona marmelada jde taky vypalit.

                                  novel - Profil | Pá 26.6.2020 6:52:29

                                  Lasskoun >> Díky, mám o čem přemýšlet.

                                    draveček - Profil | Čt 25.6.2020 22:13:21

                                    brach >> moc útulné 👍

                                      brach - Profil | Čt 25.6.2020 22:03:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Tady chce město postavit parkoviště. Asi budu muset přivézt pár mloků skvrnitých a pozvat Zelený...

                                        draveček - Profil | Čt 25.6.2020 20:28:29

                                        Moruše dozrávají 👍