Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NMikulas - Profil | St 10.2.2016 19:51:56

splavek >> díky! Já pořád ještě nemám v hlavě ten kalendář kdy co kam :)

    NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 19:50:10

    Fero123 >> Nemyslel jsem pláně,ale normálně předpěstovanou rostlinu.

      NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:47:19

      Petr64 >> To se mi už stalo dva roky po sobě,někde vyrostlo rajské samo od sebe tak jsem ho nechal a normálně rostlo,jen byl menší.V deštivém létě by to odsralo,ale loni a předloni i dozrálo. Loni u ostružiny.:-)))Asi ptáci nebo nevím jak se tam dostalo. Muselo i v zemi přezimovat.

        Nsplavek - Profil | St 10.2.2016 19:45:51

        Fero123 - 10.2.2016 19:30:19 > Výživu mám zmáklou hnůj +hnojivo, ale mám celkem propustnou zeminu na zahradě a otočenou ji mám na jih a od severu je chráněná dvoumetrovou kamennou zdí. Tam když se opře slunko tak je to síla. Jak říkám loňské sucho se na tom negativně projevilo.

          NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 19:41:27

          Fero123 >> Schválně jednu rostlinu nedávej k tyčce a nech ju na zemi.Někde na kraji záhonu a nech ju táhnout po trávě.

            NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:38:18

            Petr64 >> To jim stačí a pro vodu si dojdou dost hluboko. Já je mám ve skleníku jen na rozjezd a pak šup s nima ven.:-))

              NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 19:34:26

              Fero123 >> Rajským stačí rosa.Proto se jim daří ve skleníku.

                NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:30:19

                splavek >> Rajské si pro vodu dojde,nejsem žádný chytrolín abych radil,jen říkám jak to dělám já a funguje to. Velikost plodů může být třeba zeminou nebo málo humusu a nebo něčím jiným. Jetšě je dávám každý rok na jiný záhon.

                  Nsplavek - Profil | St 10.2.2016 19:24:55

                  Fero123 >> No nevím podle mě rajské potřebují dost vody , plod je samá voda někde ji musí brát. Je pravda, že když je normální srážkový rok, tak nezavlažuji nějak extra intenzivně, ale v loni i přes docela silnou zálivku se to sucho projevilo na velikosti plodů.

                    NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:20:24

                    Petr64 >> Dělám to už nějakých 5-6 let a funguje.Rajské opravdu moc vody nepotřebují a zvadlé jsem ho ještě snad ani neviděl.

                      Nsplavek - Profil | St 10.2.2016 19:18:43

                      Fero123 >> Paprikám hlavně škodí studená voda přímo na list , když to někdo kropí hadicí. Já dávám ty pet flašky, nebo se dělají hrůbky a tam se leje voda jednou za dva, tři dni, to dělá ten můj známý velkopěstitel.

                        NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 19:17:40

                        Fero123 >> Dělám to taky tak.:o)

                          NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:16:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          splavek >> Nevím,jestli to je vidět.

                            NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:15:44

                            Petr64 >> Tak už to chodí,proto se s ničím nějak netrápím a co funguje nechávám.

                              NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:14:42

                              splavek >> Jo,dobrá inspirace.Papriky chtějí vyschnout a pořádně pak zalít a pořád dokola. Moc vody jin taky škodí. Rajské dávám do takového ďolíčku zalévám a jak začnou kvést tak opravdu velmi málo vody.

                                NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 19:14:20

                                Fero123 >> Však jo.Jak si člověk začne myslet že všechno zná a umí,většinou se to obrátí k horšímu.Proto zůstanu "hloupej sedlák".:o)))

                                  NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:11:09

                                  Petr64 >> Jsme začátečníci tak zkoušíme a zkoušíme.:-))To je dobře ne? :-)

                                    Nsplavek - Profil | St 10.2.2016 19:05:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Fero123 >> Na rajský a okurky chce dobře a včas zvolit chemii. Já třeba jak rajčata, tak papriky zalévám tak, že vezmu pet flašky. Těm odříznu dno a odšroubuji víčko, hrdlem dám do země, těsně vedle rostliny, necelá jedna třetina té flašky je v zemi. Do flašky dám trochu zeminy a naleju vodu, ta se pomalu a postupně vsakuje přímo ke kořenům. Stačí zalévat tak jednou za dva až tři dni.
                                    Ilustrační foto pet závlahy z loňska u paprik.

                                      NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 19:05:35

                                      Fero123 >> Vím jak ukáčko vypadá.:o)
                                      Četl jsem níž tvou debatu a Danem a tak se just nepochlubím.:o))))

                                        NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 19:04:28

                                        Fero123 >> :o)