Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:03:01

Petr64 >> hele ukáčko

    NFero123 - Profil | St 10.2.2016 19:01:22

    Petr64 >> Zase máš pravdu,ale květák nedělám.

      NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 18:59:56

      Fero123 >> Hele Fando.Potíš bludy.Například takovej květák u vody nenajdeš.Tejden vydrží ve váze a pak se ještě sežere.Nic se nevyhodí.:o)))

        NFero123 - Profil | St 10.2.2016 18:57:48

        splavek >> Já jsem bojoval a velké vítězství se nekonalo. Známej mi radil ,že proti plísni na okurkách a rajských většinou stačí moc nezalévat.U rajských to celkem funguje. Někde jsem se dočet,že rajské si jde pro vodu až 1,7 metru dolů.

          Nsplavek - Profil | St 10.2.2016 18:54:16

          Fero123 >> V loni jsem měl u okurek salátovek velký podíl hořkých plodů, což bylo způsobeno vedrem co panovalo, sotva ustoupilo tak se situace velmi výrazně zlepšila. Pozitivum loňského suchého roku byla téměř absence plísně okurkové. Okurky nakládačky už nepěstuji, na zavařování je koupím mám dobré zdroje a zavaříme to za jedno odpoledne naráz místo po pár sklinkách celé léto. Tedy žena a dcera zavaří.

            NFero123 - Profil | St 10.2.2016 18:53:53

            draveček >> Mívám víc druhů a i na zavařování je to barevnější. Dobré výsledky mám se žlutou Vlastou.

              Ndraveček - Profil | St 10.2.2016 18:51:52

              Fero123 >> no teda,nadherna uroda:-)

                NFero123 - Profil | St 10.2.2016 18:50:40

                splavek >> Jo amy znám a mívám je taky,Já s paprikami problémy nemám. Loni mi dali zabrat okurky nakládačky. Asi tím horkem.

                  Nsplavek - Profil | St 10.2.2016 18:45:44

                  Fero123 >> Zkus urychlovač s radiátorem a vyklíčí jedna báseň, jinak to je odrůda Amy. Poradil mi je jeden známý, dělá je ve velkém a poměr kvalita-výkon je výborný, jsou to takové zeleninové papriky. Možná pro někoho trochu jeden problém u nich bude to , že v úplné zralosti úplně nezčervenají, ale jsou spíš takové lehce červené, ale slovy klasika na funkci to nemá vliv. Není to taková ta klasická kápie.
                  Jeden čas jsem zkoušel pěstovat papriky tak, že jsem si koupil v hypersuper sámošce pár pěkných paprik z toho jsem vydlabal semena a hned nasel. Ale ustoupil jsem od toho, protože jsou to hybridy a může se tam negativně projevit materiál ze kterého byly vyšlechtěny(občas se stávalo, že vyrostly rostliny, které nijak extra neplodily spíš neplodily vůbec) a další věc, byla v kvantitě plodů, nějak se mi zdálo, že plodí míň než jsem zvyklý. Plody sice excelentní, ale míň. Takže po různých pokusech, omylech a jiných Mičuriských experimentech jsem se ustálil na obyč paprikách za obyč peníze a neprohloupil jsem.

                    NFero123 - Profil | St 10.2.2016 18:34:08

                    draveček >> No právě.Na nějaké kytky se podívám u vody .:-))

                      NFero123 - Profil | St 10.2.2016 18:30:59

                      splavek >> Já je čekám každým dnem,mám je v zemi od neděle večera.

                        Ndraveček - Profil | St 10.2.2016 18:28:42

                        Fero123 >> ja taky myslel zeleninu a ne plevel:-) dobre tyyyy:-) :-)

                          Ndraveček - Profil | St 10.2.2016 18:27:55

                          splavek >> krasna prace:-)

                            NFero123 - Profil | St 10.2.2016 18:27:21

                            draveček >> Já spíš dělám zeleninu,ale nebráním se ničemu.

                              NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 18:25:49

                              Fero123 >> Já su rád,že se mi ven necpe.Čekám ještě mrazy.Možná i ten česnek.:-)

                                NPetr64 - Profil | St 10.2.2016 18:24:29

                                Mikulas >> Dýně dávám v květnu rovnou do země.Od jisté doby nepředpěstovávám.

                                  Nsplavek - Profil | St 10.2.2016 18:09:21

                                  Mikulas >> Tak zatím jsem vysel papriky, tyhle jsou přesně týden po výsevu. Papriky mají dlouhou vegetační dobu, takže vyset koncem ledna, pokud chceš aby ti pěkně a rychle vyklíčili, tak dej na radiátor prkýnko a na to polož truhlík s výsevem paprik. Vyklíčí rychle a stoprocentně potřebují hodně tepla na klíčení.
                                  Jinak dýně klíčí rychle a také rychle rostou, protože se sází až po zmrzlících, tak stačí výsev tak koncem dubna. To platí i pro okurky a ostatní tykvovité.
                                  Rajčata klíčí rychle a na rozdíl od paprik i poměrně rychle rostou tak stačí začátkem dubna. To je šest neděl před výsevem. Do zmrzlíků pěkně vyrostou.
                                  Zeleninu nepředpěstovávám to kupuji přísadu u zahradníka.

                                    Ndraveček - Profil | St 10.2.2016 18:07:46

                                    Fero123 >> to je dobre ze jsi se nenechal odradit,ja taky mam za sebou teprve dve pestitelske sezony,ale jsem spokojeny,raduji se z kazde rostlinky co vyleze z pudy:-)

                                      NMikulas - Profil | St 10.2.2016 18:06:22

                                      *plech* >> tak to mám ještě čas :)

                                        NMikulas - Profil | St 10.2.2016 18:06:07

                                        Royale with Cheese 3 >> no nevim