Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NRoyale with Cheese 3 - Profil | St 20.1.2016 9:26:14

ladan1303 >> pytel substrátu nemá valný význam. Založ si určitě kompost a sežeň jeden, lépe několik vozíků hnoje. Dnes to už není problém.
Kompostér je snad lepší jakýkoli domaděl viz http://www.kompostuj.cz/vime-jak/vyrobte-si-kompost​er/ než ty plastové hnusy.

    NRoyale with Cheese 3 - Profil | St 20.1.2016 9:22:47

    XMASSS >> dík.

      Nladan1303 - Profil | Út 19.1.2016 18:47:05

      splavek >> je to zahradka v kolonce intenzivne obdelavana nekolik roku pouze s tim zelenym hnojenim dle rad z tv .matka jiz zestarla tak chci prilozit ruku k dilu a uvazoval jsem pudu vylepsit tim substratem pohozenim a zapravenim do pudy ale nevim mnozstvi asi na 100mct.komposter koupim zjara tod vse.jinak moc dik

        Nsplavek - Profil | Út 19.1.2016 18:26:22

        ladan1303 >> No já si myslím, že pomůže, ale taky to nebude nejlevnější. Nedokáži si představit kolik by jsi toho potřeboval na výraznější efekt.Pokud nemáš hnůj a máš možnost si pořídit kompostér, tak jdi do něj. Zkompostuješ tam vše organické ze zahrádky a budeš ten substrát mít zadara.
        Řekl bych, že zelené hnojení, je takové diskutabilní otázka je kolik ti to vysaje s půdy živin na tu zelenou hmotu a následně jestli ti to do půdy dá tolik, aby to stálo za ten efekt.

          NXMASSS - Profil | Út 19.1.2016 15:37:34

          Royale with Cheese 3 >> Zkus ještě tohle, podle mě lepší kvalita, aspoň dle mých zkušeností..

          http://www.chillizrout.cz/

            NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 19.1.2016 10:57:38

            Při hledání vhodné odrůdy papriky k pěstování v interiéru jsem natrefil na tuhle úctyhodnou stránku pro všechny paprikomaniaky. Pokud ji zatím neznáte, může se hodit.
            http://www.seminka-chilli.cz/kde-pestovat/

              Nladan1303 - Profil | Čt 14.1.2016 15:05:48

              mladoch dik

                Nladan1303 - Profil | Čt 14.1.2016 14:39:39

                zdar chlapi -myslite ze pomuze na vylepseni pudy kupovany substrat treba ty 50kg pytle a v jakem mnozstvi .hnuj nemam na podzim jem zaryl zelene hnojeni .diky za info

                  Ntomsa - Profil | Po 4.1.2016 11:34:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Tohle mě docela dostalo, jsem furt nevěděl, proč v marketech mají tak pěkný salát a můj je od pohledu je jen "druhá jakost"
                  https://www.youtube.com/watch?v=buaOJo64HK8&list=PL​mGjlfpWGn5xBAQ2O2P9gksSHIaUr3QRB

                    NPetr64 - Profil | Pá 1.1.2016 18:08:09

                    *plech* >> Mít na zahradě skleník,tak už taky valím přísady. Skleník nemám,tak budu chodit na ryby.;-)

                      N*plech* - Profil | Pá 1.1.2016 17:55:15

                      tak tu máme rok 2016, s čím pak začínáte, na novou zahrádkářskou sezonu? známí, jako každý rok mají už první semínka v substrátu, blázni :D

                        N*plech* - Profil | Út 29.12.2015 12:50:58

                        Tak a je to tam :-) poslední várka 80-ti stroužků štěpána je v zemi a pod chvojím :-)

                          NLibor H. - Profil | Po 28.12.2015 21:48:05

                          Petr64 >> Měl jsem taky pěknej u studny, ale vyžrali ho berani. Tak chodím na divokej k řece. Je tenoučkej, ale dává pěkně. Přenesu si ho zase na zahradu a trochu ztížím cestu, aby zesílil.

                            NPetr64 - Profil | Po 28.12.2015 21:28:07

                            Libor H. >> Bez zásluh.Roste to samo.:o)

                              NLibor H. - Profil | Po 28.12.2015 19:23:08

                              Petr64 >> Parádní křen.

                                NPetr64 - Profil | So 26.12.2015 11:18:35

                                *plech* >> Mám tady všude kolem těžkou jílovicu (mimo zahradu).Křenu se v ní docela daří.

                                  N*plech* - Profil | So 26.12.2015 11:02:16

                                  Petr64 >> pěkné křenisko :-) , dávaš ho do pisku? nebo jen tak do hlíny :-)

                                    NPetr64 - Profil | Pá 25.12.2015 19:36:29

                                    *plech* >> Křen nevymrzne.Klidně ho dej do země.

                                      NPetr64 - Profil | Pá 25.12.2015 19:35:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      *plech* >> Co to je ten křen?:o)

                                        Nmedvěd - Profil | Pá 25.12.2015 19:02:00

                                        vím že to není zrovna vánoční ale na Mall je příjemný výprodej Fiskars