Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Ndraveček - Profil | Po 20.7.2015 7:57:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Petr64 >> slíbené cibulky :-)

    NPetr64 - Profil | Po 20.7.2015 5:42:28

    Stopař >> Klidně ho dej až na jaře.Stačí,když zem povolí 10cm hluboko a můžeš ho vysadit.Bude mít sice menší palici,ale bude to česnek.:-)

      NStopař - Profil | Ne 19.7.2015 21:18:40

      Petr64 >> No asi to zkusím a na podzim loupnu pár stroužků do hlíny.

        NPetr64 - Profil | Ne 19.7.2015 21:00:43

        Stopař >> Stejně bych to zkusil.Začínal sem s tím v době,kdy platilo heslo o hloupým sedlákovi.Už sem to ale vychytal.

          NStopař - Profil | Ne 19.7.2015 20:56:19

          Petr64 >> Pár sousedů to tu už zkoušelo a bez valného úspěchu.

            NPetr64 - Profil | Ne 19.7.2015 20:48:36

            Stopař >> To já taky ne.:o))
            Zahradu mám v mrazové kotlině a když náhodou napadne sníh,drží se mi tam minimálně o dva týdny dýl než na kopci.:-)
            Tím jen chci říct,že bych se vůbec nebál u vás česnek dát do země.

              NStopař - Profil | Ne 19.7.2015 20:45:25

              Petr64 >> Netvrdil jsem že jen tady v Krkonoších je nejchladněji.

                NFero123 - Profil | Ne 19.7.2015 20:41:20

                Libor H. >> Pěkný česnek.

                  NPetr64 - Profil | Ne 19.7.2015 20:39:34

                  Stopař >> Neboj.I my na JM umíme na jednom konci škrábat okna na autech v době kdy se na druhým konci začínají trhat jahody.:o))

                    NStopař - Profil | Ne 19.7.2015 20:29:25

                    Petr64 >> Tady na horách asi ne.Je tu dost chladno.Letos jme tu mněli zamrzlou zem ještě začákem května.Na jaře tu nemáme moc sluníčka,ale zase teď ty pařáky jsou tady mnohem snesitelnější.

                      NPetr64 - Profil | Ne 19.7.2015 20:26:07

                      Stopař >> Česnek roste všude,jen se mu trochu musí pomoct.:-)

                        NStopař - Profil | Ne 19.7.2015 20:22:53

                        Celkem vám ten domácí česnek závidím.Tady nic kloudného neroste krom trávy.

                          NPetr64 - Profil | Ne 19.7.2015 19:46:30

                          Libor H. >> Teprve zatmavne.Ještě zraje.Tohle sem se jen koukal,jestli v zemi něco je.:o)

                            NPetr64 - Profil | Ne 19.7.2015 19:44:43

                            draveček >> Ten bude asi až za dva roky.Jedu z jednoho stroučku a mám jen pár kousků.Příští rok teprve budou sadbový paličky.Zatím je to takový nezajímavý.:o))

                              NLibor H. - Profil | Ne 19.7.2015 17:06:28

                              Petr64 >> Taky mám letos Karla IV., alespoň mi sadbu tak prodávali. Tvarem vypadá ale malinko jinak. Pod vrchníma slupkama je krásně fialovej.

                                Ndraveček - Profil | Ne 19.7.2015 16:16:10

                                Petr64 >> tak ten Karel vypadá skvostně,ten bude taky k mání? Cibuli jsem taky dnes tahal,foto dodám později ;-)

                                  NPetr64 - Profil | Ne 19.7.2015 11:02:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Kontrolní vzorek nové odrůdy Karel IV.
                                  Kurňa už se těším na příští víkend.:o)))

                                    NPetr64 - Profil | Ne 19.7.2015 11:01:56

                                    Jsem nedočkavej.Česnek půjde ze země až za týden,ale musel sem se kouknout aspoň na to,co je v zemi.
                                    Kontrolní vzorek Ukrajince.

                                      NPetr64 - Profil | Ne 19.7.2015 10:59:05

                                      Včera mi lehla cibule,tak šla.Na tu bídu a stav sazečky to nakonec ze záhonu 1x1,3m není zase tak zlý.
                                      Už se strašně dlouho nestalo,aby mi vykvetla cibule.Zase bude hokus pokus jako s česnekem.:o)

                                        Nsplavek - Profil | Ne 19.7.2015 9:47:05

                                        LSD >> Já ty býčí srdce kdysi pěstoval, ale chuťově mě nenadchly, takže jsem od toho upustil. Jsem dlouholetým zastáncem odrůdy Tornádo. Ale bohužel letos mě to všechno na zahrádce morduje sucho, i když polívám co mi studna stačí, tak pokud neprší tak to pořád není ono.