Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

kubah - Profil | Ne 5.7.2015 9:23:10

Petr64 >> dnes ráno sklizen rybíz a angrešt - tolik a takhle pěkný už dlouho nebylo..

Česnek už také.

    PYTLAKS - Profil | Ne 5.7.2015 8:57:13

    Petr64 >> ty si jak ten udič ze slavnosti sněženek:-)

      Petr64 - Profil | So 4.7.2015 21:55:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Už to konečně začíná.Tohle období mám rád.:-))

        Pike - Profil | So 4.7.2015 9:21:58

        Royale with Cheese 3 >> díky, tento jsem ješté neviděl a je to asi to, co hledám

          Royale with Cheese 3 - Profil | So 4.7.2015 8:49:34

          Pike >> mám předchůdce tohodle http://www.gardena.com/cz/water-management/sprinkle​r/ctyrplosny-zavlazovac-zoommaxx/ a vodní paprsek se dá tak dobře usměrnit, že i záhon ve tvaru nudle je to schopný zavlažit minimální ztrátou vody.

            ladan1303 - Profil | So 4.7.2015 6:28:03

            tomsa >> fakt hezky

              Pike - Profil | Pá 3.7.2015 22:29:09

              No já teď 2,5 hodiny s hadicí v ruce kropil trávu a rostliny. Budu muset vybrat vhodné kropidlo, tohle nejde dělat furt :-)

                tomsa - Profil | Pá 3.7.2015 21:35:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Pike >> Chlapi tady vše podstatné řekli.
                Takže posílám pár fotek, nakonec ještě stodola v plné své kráse.

                  Pike - Profil | Pá 3.7.2015 17:32:24

                  Díky všem za info.

                    Petr64 - Profil | Pá 3.7.2015 16:58:43

                    Royale with Cheese 3 >> Piliny nejsou vhodný pro člověka,kterej nemá zkušenosti.Když je toho moc velká vrstva,tak se rozloží,je to těžkej mazlavej sajrajt.Něco jako špatnej jíl.

                      Royale with Cheese 3 - Profil | Pá 3.7.2015 16:19:01

                      Pike >> nesmrdí. Per do toho všechen bioodpad. Už jsem sem jednou dával tenhle odkaz http://www.kompostuj.cz/, http://www.kompostuj.cz/vime-jak/ Urychlovač je dobrej, není nutnej, vápno je taky ok, občas je dobrý prohodit trávu pilinama nebo listím, špatnej není taky karton..

                        Dodlinka - Profil | Pá 3.7.2015 13:41:00

                        Pike >> Stačí zalít poté co nasypeš novou dávku. Zároveň se v tom dají zužitkovat všechny biologické zbytky z kuchyně.

                          Pike - Profil | Pá 3.7.2015 13:38:15

                          tomsa >> stran té zálivky, vždy po té, co přihodím další a nebo nějak pravidelně? Dík

                            tomsa - Profil | Pá 3.7.2015 13:36:32

                            Pike >> Udělej si kompost 2x2m. Sypej tam vše ze zahrady a zalívej.
                            Budeš mít hnojky na ryby a po pár letech vynikající kompost pro květiny, stromky atd, nemusíš kupovat hlínu, která stejně za moc nestojí.
                            Beru foťák, něco nafotím...

                              Pike - Profil | Pá 3.7.2015 13:10:21

                              Petr64 >> děkuji velmi

                              Drozďák: děkuji též velmi

                                Petr64 - Profil | Pá 3.7.2015 12:54:46

                                Drozďák >> Není zač.:-)

                                  Drozďák - Profil | Pá 3.7.2015 12:46:16

                                  Petr64 >> ok, dík

                                    Petr64 - Profil | Pá 3.7.2015 12:45:16

                                    Drozďák >> Taková ta nicneříkající v universálním obalu řetězce TESCO.:o)

                                      Drozďák - Profil | Pá 3.7.2015 12:43:16

                                      Petr64 >> ok, vyzkouším. Co je to za značku, pls?
                                      Já jsem s podobnou biochemií začínal a nijak mně to nenadchlo. Pakliže je to jak píšeš, dám tomu znova šanci.
                                      Díky

                                        Petr64 - Profil | Pá 3.7.2015 12:38:04

                                        Drozďák >> Mám dvě krabice sesypaný do kýbla už třetí sezonu.Sekám každejch 14 dní a věř,že z 900m2 toho je víc jak 100litrů.Je zbytečný kulturu bakterií obnovovat při každé nové dávce.